Skocz do zawartości

"gdzie Jest Duch Linuksa?"


przemk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Duch Linuksa nie zginal. Nie wiem dlaczego nazekacie na coraz mniejsza swiadomosc "komputerowa" wsród uzytkowników. Kiedys komputer rzeczywiscie byl maszynka dla zapalenców. Pisanie wlasnych sterów, kompilacja, minix, unix,itp. Dla zwyklego czlowieka byla to maszyna do pisania, a w gry gralo sie na Atari. Lecz zaczely sie zmiany. Pojawil sie IBM-owski pecet, maszyna dla ludu. Ale, aby do tego ludu dotrzec, musiano zrobic go bardziej przystepnym. Dzisiaj komputer jest maszynka do wielu rzeczy-grania, surfowania po necie, ogladania filmów, sluchania muzyki, pracy itp.. Uzytkownikami sa malolaty i kury domowe. Uzytkownicy sie rozbestwili. Lecz dzieki takiemu zabiegowi, komputer stal sie popularny. Gdyby nie to, zapewne do dzis bylby urzadzeniem rozumianym przez garstke entuzjastów. To prawda, ze przez to srednie IQ userów sie zmiejszylo, no ale cos za cos.

Ja sam jeszcze miesiac temu uzywalem windoze (i bede uzywac dalej, za bardzo lubie gry), ale teraz poszerzylem horyzonty o Linuksa. Dzieki takim przyjaznym dystrybucjom jak Fedzia, Ubuntu, Suse, czy Mandriva, Linux zdobywa coraz wieksza popularnosc. Gdyby istnialy tylko distra pokróju Slackware albo Gentoo spolecznosc Linuksa bylaby o wiele mniejsza.

 

Livio--->Zdrobnienie to jest wyrazem mojej sympatii dla tego distro. Tak samo mozna powiedziec, zeby nie zmieniac nazwy MS Windows ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś widziałem określenie "Fedora kore" :P

 

Jeszcze trochę i trzeba będzie wymyślić jakąś ultraprostą, najlepiej jednosylabową nazwę, bo wśród ludzi pod tym względem ostatnio spory regres obserwuję ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Hej jestem tu nowa i nie bardzo kminie o.c.b z tym linuxem :(
A ja nie bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedziec? Chcialas sie tylko wyplakac czy oczekujesz jakies pomocy? Jesli tak to w czym problem? Tylko konkretnie, bo podstaw linuksa to raczej nikt Ci tutaj nie przedstawi - to nie jest kurs internetowy, a tylko dorazna pomoc w konkretnych problemach (chociaz róznie z tym bywa ;))

Chyba ze na fali imprez haloweenowo-zaduszkowych szukalas historii o duchach :D To na pewno nie tutaj, chociaz w linuksie czasem dzieja sie cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...