Skocz do zawartości

"gdzie Jest Duch Linuksa?"


przemk

Rekomendowane odpowiedzi

patrzcie...pojawiła się kobieta :P:D:lol:
Po namyśle doszedłem do wniosku, że nie kobieta tylko jakaś blondyneczka szukająca duchów (patrz: temat posta :D) Tyle duchów, ale o duchu linuksa jeszcze nie słyszała i czegoś się chciała dowiedzieć ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wszystko się zmienia i nieustannie jest w ruchu; Duch Linuksa!!! jaki duch? czego? To normalne że społeczność tworzy wszystko co wokół niej się obraca, pamiętam jak obecni moderatorzy byli tylko użytkownikami 2004 można było nawet rozsądnie podyskutować. Teraz widać pyskówka to normalka jak w przypadku tej dziewczyny, która pojawiła się na forum, chamskim podejściem do kobiety nigdy nie zyskasz jej względów "moderatorze".

Czas się zastanowić co chce się w tym życiu robić być aktywnym lub pasywnym jak większość na tym forum,

nie pamiętam kiedy ostatnio byłem na tym forum ale widocznie nie było po co, skusiło mnie żeby raz ostatni spojrzeć

na forum i zobaczyć czy idea Open Source na (Fedora Forum) jest żywa, widać że podupada, w czasowym przedziale 2 lat zmieniło sie wszystko na coś co można nazwać degradacją tego środowiska.

 

To chyba tyle, ten post jest ostatni jaki tu postawie bo patrząc na to wszystko można tylko powiedzieć:

"Nieźle żeście nas urządziły, siostry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@amos

to jakie tworzą motywy wynika z tego czym interesują się ludzie, tym co się podoba... można to nazwać modą... chcesz znać moje zdanie na temat mody? ;)

 

@wolly444

nie czytałem tego posta... ale jaki to ma związek z open source?

to znaczy, że trzeba ciągle odpowiadać na te same - podstawowe - pytania?

(chodzi mi teraz o wiele innych postów)

zadawane zanim wykarze się jakąkolwiek inicjatywę ze swojej strony?

 

idea open source polega min. na tworzeniu czegoś od siebie, nie wymagając za pracę pieniędzy... jak można mówić o kultywowaniu idei, kiedy pytającym nie chce sie nawet wpisać frazy wyszukiwania w googlach? to oni właśnie wypaczają wizerunek open source...

 

jest na forum wiele osób, które poświęcają swój cenny czas i wiedzę dla innych, mogłyby tego nie robić...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@broda

nie czytałem tego posta... ale jaki to ma związek z open source?

 

łamię własne zasady ale odpowiem bo idea OS nie pozwala mi zostać bezczynnym

widzę że nie zależy Ci na tym aby się pofatygować i przejrzeć wątek, w którym się wypowiadasz,

to po co piszesz człowieku?

Właśnie to ma związek z OS, chcąc być moderatorem zgadzasz się na pewne sytuacje, które często się powtarzają

i są w zasadzie takie same ZAWSZE, więc po co nim być skoro kogoś się gani za coś czego on nie wie.

"I pięknymi "DUŻYMI LITERAMI PROSZĘ DAĆ LINK DO REGULAMINU" pozbędziecie się wpadek na shoutbox`ie; powiększyć czcionkę o raz wystarczy".

 

Przykład prosty jak drut: wchodzisz do banku i chcesz wykonać operację bankową (przelew) itp,

co robisz? pytasz? oczywiście że tak, jest to jedyna droga do uzyskania odpowiedzi(nawet najgorszej).

Ty chyba nie pytasz znasz wszystkie "banki" i wiesz do którego okienka iść.

 

Więc jeżeli Tobie się nie chce czytać wątku, w którym się wypowiadasz to o jakiej idei OS ty mówisz.

 

Broda tudzież inni zniechęcacie potencjalnych nowych użytkowników i ich nowe świeże pomysły,

 

A bym zapomniał, wiem na czym polega idea OS nie musisz jej wypisywać znam ją bardzo dobrze.

inaczej bym nie był na tym forum jak i na innych o tematyce OS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolly

łamię własne zasady ale odpowiem bo idea OS nie pozwala mi zostać bezczynnym

widzę że nie zależy Ci na tym aby się pofatygować i przejrzeć wątek, w którym się wypowiadasz,

to po co piszesz człowieku

Niesety nie jestem w stanie pamiętac wszystkich postów, a topik przeczytałem zapewaniam... Dodatkowo - mimo szczerych chęci - nie znalazłem żadnego postu w tym wątku, w którym ktoś kogoś obraża. Wklej linka do tej wypowiedzi, będą wszyscy wiedzieli o co biega.

 

Więc pisząc teraz łamiesz swoje zasady? Bo idea OS nie pozwala być Ci bezczynnie siedzieć?

Hmm... Rozumiem, że chodzi o bycie biernym na forum, ciekawa zasada... Zwłaszcza jesli odnosi sie do open source.

 

Sorry, ale przyzwoitość wymaga, aby któs nowy - zanim się odezwie - ogranał troche sytuacje i zapoznał się z prawami jakie społecznością użytkowników forum...

A już pytania w stylu: "co to ten Linux" to szczyt wszystkiego...

 

Przykład prosty jak drut: wchodzisz do banku i chcesz wykonać operację bankową (przelew) itp,

co robisz? pytasz? oczywiście że tak, jest to jedyna droga do uzyskania odpowiedzi(nawet najgorszej).

Ty chyba nie pytasz znasz wszystkie "banki" i wiesz do którego okienka iść.

Spoko, nie znam wszystkich banków, ale dostrzegam pewna analogie. Okienka są najczęsciej podpisane, więc wystarczy sie rozejrzeć i przeczytać te napisy. Są podpisane właśnie po to, żeby ludzie się ciągle nie pytali...

Dostrzegasz analogie do "FAQ" i przyklejonych topików?

A co do przelewów, to robie je z netu.

 

Broda tudzież inni zniechęcacie potencjalnych nowych użytkowników i ich nowe świeże pomysły,

Jak ktos kogoś skarci czasami, to nie oznacza to, że łamie idę OS i że jest chamem...?

Czytałeś kiedyś killfile-a? Jak myślisz, po co został stworzony?

Czy jak kots napisze jedno wielkie zdanie - na 150 wyrazów - nie używając ani jednego znaku interpunkcyjnego, tłumacząc się przy tym, że on tak pisze... I moderator, albo inny user go "skarci", to co to oznacza wg. Ciebie? że nie przestrzega OS? że zniechęca? Szanujmy sie...

 

chamskim podejściem do kobiety nigdy nie zyskasz jej względów "moderatorze".

Dd "zdobywania względów" są inne strony, np. przeznaczeni.pl

to jest forum techniczne ;)

 

p. s. narzekanie na moderatorów jest ostatnio chyba w modzie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 3 tego tematu, brak mi słów; widzę że szukałeś i sam krytykujesz innych samemu nie znajdując.

Tak mocno zależy Ci na wklepywaniu następnych postów?

 

"Spoko, nie znam wszystkich banków, ale dostrzegam pewna analogie. Okienka są najczęsciej podpisane, więc wystarczy sie rozejrzeć i przeczytać te napisy. Są podpisane właśnie po to, żeby ludzie się ciągle nie pytali...

Dostrzegasz analogie do "FAQ" i przyklejonych topików?"

 

http://www.hornafjordur.is/myndasafn/album/26/mynd/386/

 

Życzę ci powodzenia a Islandia to naprawdę nie jest zacofany kraj, tyle elektroniki w bankach i innych urzędach

w życiu na oczy nie widziałeś.

 

 

"Czy jak kots napisze jedno wielkie zdanie - na 150 wyrazów - nie używając ani jednego znaku interpunkcyjnego, tłumacząc się przy tym, że on tak pisze... I moderator, albo inny user go "skarci", to co to oznacza wg. Ciebie? że nie przestrzega OS? że zniechęca? Szanujmy sie..."

Dd "zdobywania względów" są inne strony, np. przeznaczeni.pl

to jest forum techniczne ;)

 

Jeżeli już tak mówisz zacznij od siebie, ja nie mieszkam w Polsce ale kultywuje czystość polskiego języka.

 

"Sorry, ale przyzwoitość wymaga, aby któs nowy - zanim się odezwie - ogranał troche sytuacje i zapoznał się z prawami jakie społecznością użytkowników forum..."

 

Ty nie byłeś zielony, wiedziałeś wszystko spójrz na swoje pierwsze posty.

ps

wszyscy z upływem czasu uczymy się rzeczy nowych, pogłębiamy już nabytą wiedzę.

wyobraź sobie że od dziś duchowni wszelkiej maści odrzucają innych od siebie nie tłumacząc im nic

i nazywają ich lamami. Jaka byłaby Twoja reakcja? Jakieś inne przykłady Ci przytoczyć.

Forum czysto techniczne, chciałbym żeby tak było.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać coś do tego tematu.

1) Nie zapominajmy, że jest on o duchu linuksa.

2) Ta dziewczyna zachowała się jak dziecko neostrady. Możliwe, że trafiła na jakiś temat na jakimś forum prosto z googli, po czym nie wiedząc nawet co to linux napisała posta. Gdyby to nie był Hyde Park, post zostałby usunięty, ale tu chyba można z tego potem pożartować. WalDo może i niefortunnie w ocenie niektórych się wyraził, ale nie powiedział nic głupiego. To, że było to obraźliwe... dyskusyjne, ale na pewno nie została obrażona bardziej niż sama się ośmieszyła.

3) Efekt jest taki, że wytoczone zostały armaty, aby zabić komara.

Ludzie, wierzę w Waszą inteligencję i w słuszne jej wykorzystanie :) Podajcie Sobie cyfrowe ręce, bo nie ma się o co kłócić.

I mam nadzieję, że nie oberwie mi się od Was obu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

I ja chciałbym dodać słów kilka do tego tematu. Jestem naprawdę początkującym userem (_linuxa_ → Linuksa) ORT i wierzę w jego moc i siłę. Wierzę w to, że dzięki oprogramowaniu Open Source praca z komputerem może być prawdziwie wielką przyjemnością. Mieszkam teraz w UK i choć jestem żółtodziobem uwielbiam rozprawiać z angolami o zaletach i możliwościach tego softu. O tym, że sa stabilne OS-y, o tym że MS office to nie koniec świata. O tym że istanieje inny soft niż Nero.

 

Na dowód że wierzę powiem że od miesiąca walczę z instalacją radka x1400 - póki co bezskutecznie. Instalowałem fedorkę już 9 razy i nie spocznę póki mi się nie uda.

Wierzę, że dzięki ludziom takim jak Wy duch (_linuxa_ → Linuksa) ORT nie upadnie i za kilka miesięcy, może lat - każdy nawet największy lamer będzie mógł sobie postawić (_linuxa_ → Linuksa) ORT by zrozumieć że coś zrodzone z miłości i pasji jest o niebo lepsze niż komercyjne g...

 

 

Dziękuje i pozdrawiam

slavek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...