Skocz do zawartości

Jak Dokonałem Najlepszej Decyzji Od Dawna :)


PabloEscobar

Rekomendowane odpowiedzi

Parę miesięcy temu (ok. 6) powróciłem na łono Linuksa po 2 latach przerwy. Wcześniej były to tylko nieudane próby odgadnięcia co to właściwie jest Linux (Lycoris, Aurox, Debian, Madrake).

Kiedy w końcu postanowiłem spróbować ponownie postawiłem na Ubuntu (dzięki distrowatch). Najpierw 5.04 i byłem zadowolony, oswajałem się z terminalem, dowiedziałem się masy rzeczy których jeszcze nie wiedziałem. Niedawno wyszedł Ubuntu 5.10, którego też zainstalowałem, jednak coś od wersji 5.04 mi nie pasowało. System miał dziwne zachowania, nautilus się co jakiś czas wykrzaczał. Powiedziałem sobie że czas spróbować czegoś innego. Poczytałem sobie trochę w necie i wkrótce 4CD FC4 były już wypalone.

To było to czego potrzebowałem:

1. Stabilny system,

2. Szybki system,

3. Nowe paczki,

4. Do yuma idzie się przyzwyczaić, coraz bardziej go lubię,

 

W podsumowaniu, Gentoo i Slack to nie dla mnie (nie mam czasu na zbyt dużo konfiguracji), Ubuntu jest dla baaardzo początkujących, Fedora jest po prostu piękna smile.gif

 

Pozdrawiam wszystkich smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No system jest naprawde konkretny smile.gif Z tych dystrubucji, ktore mialem FC wypada najlepiej. Zaluje tylko ze nie mialem systemu juz od pierwszej wersji,. Mialbym wieksze rozeznanie w postepie jaki sie dokonal wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, i w dodatku Fedora ma świetny support w tutejszym forum

 

najprawdziwsza prawda.. to forum jest najlepsze

nie tylko dla posiadaczy fedory - ciagle tu zagladam bo nie znalazlem bardziej konkretnego forum

dotyczacego linuksa biggrin.gif

 

mad.gif wkurza mnie tylko jak widze kiedy ktos odsyla pytajacego na forum innej dystrybucji bo ten kozysta z "innego" distro

 

linux to linux czesc rzeczy to standardy i wszedzie sa takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkurza mnie tylko jak widze kiedy ktos odsyla pytajacego na forum innej dystrybucji bo ten kozysta z "innego" distro

szczerze mowiac mnie tez. ale tutaj jesli jestes milym uzytkownikiem;] to ci pomoga a w ostatecznosci napisza zebys poszukal na forach tej dystrybucji.

wiem cos o tym. bo mi nawet pomogli z winda;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt. przygode z linuxem zaczalem od debiana... wlasciwie to na nim duzo sie nauczylem. lecz denerwowalo mnie to ze te distro nie bylo pod stacje robacza, debian idealnie nadawalby sie na serwer a nie na desktop... tak wiec postanowielem odminic system i wybralem fedore... no i co tu duzo mowi - zakochalem sie - stabilnosc, kompatybinosc i szybkosc konfiguracji normalnie mnie oczarowala...

teraz tylko czekac na nowe wersje... wink.gif

 

no i te forum jest the BEST... wszystko z czym mam problem zaraz jest rozwiazane na tym forum...

 

 

pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczolem od Slackware'a niestety problemy z oblsluga do mojego modemu spowodowaly ze przezucilem sie na FC4...co moge powiedziec...FC jest distrem bardziej dla ludzi choc troche szkoda ze jest na Red Hacie budowany. A co do pomcy na forum to wlasnie ja testuje czekajac az ktos odpisze wink.gif czas pokarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przysłowie jakoś wydaje mi się nie oddaje do końca prawdy, napisałbym: znasz Slackware / Debian, znasz dobrze podstawy i logikę Linuksa... Stwierdzenie "znasz Linuksa" co interpretowane jest jako umiejętność poradzenia sobie z każdą dystrybucją uważam za mocno przesadzone. Każde distro ma swoje rozwiązania i każdego z nich trzeba się mimo wszystko nauczyć, faktem jest natomiast, że pewne systemy takie jak Slack nieco bardziej uczą podstaw i myślenia w kategoriach systemu linuksowego, niż ma to miejsce w przypadku innych dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda...slack jest swietny jako system szkoleniowy ale takze swietny jako system dla ludzi ktorzy lubia miec wszystko pod kontrola. Puki co przyzwyczjam sie do FC i do nowego jak dla mnie WM Gnome...zobaczymy jak to bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja długo siedziałem na FC, ale stwierdziłem że szukam czegoś innego i tak od jakiegoś czasu mam Gentoo a próbowałęm naprawde wiele dystrybucji.

Co do fedory to wiem tyle, że to naprawdę dobry system, który nie wymaga aż tak wielkiego wnikania w mechanizmy nim rządzące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

lamo.gif

A ja prowadzę firmę n Fedorze od jakiegoś roku i wiecie co jeszcze nigdy mi nie stanęła tak jak winda, wkurza mnie tylko jedno, jest mało oprogramowania do prowadzenia działalności gospodarczej i człowiek musi korzystać z tego co jest.

Serdecznie pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...