Skocz do zawartości

Pisanie Okienkowych Aplikacji W C++


Daniello

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki program służy do budowania graficznych interfejsów programów w C++ (oczywiście linuksowych).?? Coś w tym stylu co windowsowy C++ builder. Bardzo proszę o konkrety. Jestem początkującym programistą i dopiero co nie dawno zacząłem się uczyć. A jako mój pierwszy podstawowy język wybrałem C++ cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezyk wybrales bardzo dobry tongue.gif Jesli chodzi o takiego okienkowe(tzn. a'la WYSIWYG) tworzenie aplikacji proponuje QtDesigner. Program jest na tyle intuicyjny ze nie wymaga slow komentarza. Jesli natomiast chcesz tworzyc aplikacji tylko i wylacznie za pomoca kodu to proponuje zajrzec do jakis kursow... Jesli znasz angielski do dolaczone sa tutoriale do qt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel_2005 Według mnie zanim zajmiesz się programowanie graficznych interfejsów skup swoją uwagę na programach konsolowych. Najlepiej zacznij od czystego C. Później jakieś aplikacje w ncurses ,a gdy już nabierzesz dobrych nawyków i biegłości rozszerz go o programowanie obiektowe -> C++.

Zgadza się z tym co pisał sorror do "obiektowości" lepiej dochodzić małymi ale zdecydowanymi krokami, na szaleństwa przyjdzie czas smile.gif

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Za 2 tygodnie mam egzamin z C++ Bulder (oczywiście sprawa dotyczy środowiska windowsowego).

Nie bardzo miałem ochotę uczyć sie tego języka ( po nauczeniu się VB6 jakoś nie bardzo miałem ochotę przenieść się na coś innego). Z C++ builder wiem tylko tyle co na zajęciach zdążyłem "wyczaić".

 

Egzamin będzie trywialny - same podstawy na poziomie szkoły średniej. Zanim do niego przystąpie chciałbym napisać w domu kilka linijek kodu. Problem w tym, że od kilku miesięcy nie mam już Windy (co mnie wcale nie martwi).

 

Pytanie brzmi, który z programów jest najbardziej zbliżony do C++ Buildera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tygodnie mam egzamin z C++ Bulder (oczywiście sprawa dotyczy środowiska windowsowego).

Nie bardzo miałem ochotę uczyć sie tego języka ( po nauczeniu się VB6 jakoś nie bardzo miałem ochotę przenieść się na coś innego). Z C++ builder wiem tylko tyle co na zajęciach zdążyłem "wyczaić".

 

Egzamin będzie trywialny - same podstawy na poziomie szkoły średniej. Zanim do niego przystąpie chciałbym napisać w domu kilka linijek kodu. Problem w tym, że od kilku miesięcy nie mam już Windy (co mnie wcale nie martwi).

 

Pytanie brzmi, który z programów jest najbardziej zbliżony do C++ Buildera.

Po pierwsze: nie odkopuj tematu, który ma ponad rok

Po drugie: C++ builder korzysta z WinAPI, więc raczej nie napiszesz sobie kodu okienkowego w wersji windowsowej (no na upartego napiszesz, ale nie skompilujesz). A jak chcesz zwkłe programiki popisać dla wprawy to zwykły edytor (ja używam kwrite) i g++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: nie odkopuj tematu, który ma ponad rok

 

A co niby mam napisać nowy post?? Przecież tyle się pisze o tym, zeby nie pisać w kółko tych samych postów. Był już taki to się dopiąlem.

 

Po drugie: C++ builder korzysta z WinAPI, więc raczej nie napiszesz sobie kodu okienkowego w wersji windowsowej (no na upartego napiszesz, ale nie skompilujesz). A jak chcesz zwkłe programiki popisać dla wprawy to zwykły edytor (ja używam kwrite) i g++

 

Wiem, że korzysta z WinAPI (nie tylko bo builder ma też swoje biblioteki, których nie ma windows). Mam wrażenie że nie zrozumiałeś mojego pytania. W czym niby kwrite jest podobny do buildera?

Gdybym chciał żywcem pisać cały kod to bym sobie otwarł edytor tekstu i klepał. Chodzi mi o narzędzie z gotowymi komponentami

Czytaj dokładniej posty - nie chce pisać aplikacji w wersji windowsowej tylko pytam o narzędzie, które będzie przypominało C++ Buildera dla Windows.

 

Np. odpowiednikiem VB6 pod Linuksem jest GAMBAS. Nie potrzebuje API bo jest stworzony dla Linuksa, ale wygląda w 90% jak VB. Ktoś kto pisał w VB, bez problemu może go zainstalować i z mety zacząć pisać.

 

Mam nadzieję, że teraz wyraziłem się jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co niby mam napisac nowy post??
Tu masz racje, watek stary, ale temat ten sam.

[...]nie chce pisac aplikacji w wersji windowsowej tylko pytam o narzedzie, które bedzie przypominalo C++ Buildera dla Windows.
Podpiales sie, ale czy przeczytales? QtDesigner nie? Anjuta nie?

[Edit]Fakt. Nie mam pojecia jak wyglada C++ Builder :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłeś się, ale czy przeczytałeś? QtDesigner nie? Anjuta nie?

 

Oczywiście przeczytałem. O QtDesigner przeczytałem nawet w innych źródłach, ale nie jest to soft którego szukam.

Przy okazji udało mi się wyczytać że Borland wyda (wydał) odpowiednik DELPHI pod Linuksa. Nie doczytałem tylko czy darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na Borlanda. Nazywa(ł) się Kylix, ale chyba już nie żyje...

Lazarus jest OpenSource z FreePascala, a nie Borlanda. Operuje widgetami z GTK2 i/lub Qt.

 

Oba wymienione są oparte na Pascalu, a ty pisałeś, że chcesz C++...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...