Skocz do zawartości

Czy Masz Zainstalowanego Windowsa?


kamillys

Czy masz zainstalowanego Windowsa?  

223 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz zainstalowanego Windowsa?

    • Tak, bo musze.
      88
    • Tak, bo chce.
      41
    • Boje si? go usuwa?.
      3
    • Planuje wywali?. :)
      19
    • Nie, ale chyba zainstaluje go.
      9
    • Nie i nigdy go nie zainstaluje.
      63


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Ja na swoim komuterze od dwoch tygodni zainstalowalem Fedore 5 i przy okazji usunalem Windowsa XP. To jest poczatek mojej przygody z Linuksem. Jestem jedyny z klasy (3 gimnazjum), ktory odchodzi od Windowsa (polowa nie ma w domu komputerow). Moja szkola stoi na bardzo niskim poziomie informatyki. Ktos tu napisal ze nauczycielka nie wiedziala co to Linux. U mnie jest jeszcze gorzej. Zapytalem kiedys nauczycielke w jakiej przegladarce bedzie ogladac strone ktora zrobie. Odpowiedz byla prosta, cytuje: "Oczywiscie w googlach" Wtedy sie troche zalamalem. Tak wiec sam musze sie doksztalcac we wszystkim jesli chce myslec o profilu z informatyka w liceum, a potem jakichs studiach o takim kierunku.

 

Wracajac do tematu. Musze sie jeszcze wiele nauczyc w Linuksie, a do Windowsa nie zamierzam narazie wracac. Rodzina nie jest problemem. Mam inne 2 kompy z Windowsem wiec nie musze na swoim trzymac Windy. Mam takze maly dysk (17 GB) wiec dwoch naraz nie bede trzymal.

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam winde ponieważ musze mieć działający czytnik pod moją drukarką(hp psc 1610)

ale nie moge znaleść odpowiedzi żadnej jak to zrobić

ale jak już wchodze na windowsa i jeszcze te głupie gadu-gadu sie uruchomi to dostaje gorączki

hahah i windows mi nie widzi drugiej sieciówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapewne niegdy nie odejde od Windozy. Za bardzo lubie grac :) . A niestety, Linux nie nadaje sie zbytnio do gier (ale chwala mu za ET). W moim wypadku (_linuks_ → Linux) ORT bedzie sluzyl do korzystania z netu i ewentualnie pracy.

Tak na marginesie. Jestem ciekaw, czy kiedys (_linuks_ → Linux) ORT dogoni (albo chociaz bedzie blisko) Windoze pod wzgledem gier. I nie mam tu na mysli rozwijania emulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. Jestem ciekaw, czy kiedyś (_linuks_ → Linux) ORT dogoni (albo chociaż będzie blisko) Windoze pod względem gier. I nie mam tu na myśli rozwijania emulacji.

Jeśli nie zmieni się podejście developerów to... nie. Poważnie. Nie ma się tu co łudzić.

 

Podobno głównym problemem w tworzeniu ZAMKNIĘTYCH gier pod Linuksa jest, zdaniem developerów i wydawców, różnorodność dystrybucji i niemożność otrzymania wsparcia technicznego dla LINUKSA jako takiego. Oczywiście - można otrzymać wsparcie dla konkretnych distr, ale nie masz nigdy pewności, że właśnie tego konktretnego będzie używać gracz. A jeśli gracz nie będzie miał gwarancji, że gra zadziała na jego kompie to d*pa zbita. Gracze wymagają wsparcia ze strony developerra/wydawcy gry, a ten nie jest w stanie go zapewnić. -- do tego można się różnie odnosić, ale taka jest prawda od strony developerów i wydawców zamkniętych, komercyjnych gier. Mam wrażenie, że są trochę zagubieni w świecie Linuksa i OSS (choć jest w tym wszytskim trochę prawdy)....

 

Problemem jest też... brak DirectX. Niestety. Ta biblioteka pomaga w tworzeniu gier i - co może nawet ważniejsze - komercyjni developerzy są do niej przyzwyczajeni. Ciężko im przestawić się na OpenAL i spółkę. Poza możliwe, że nie ufają tym bibliotekom, lub nie podoba im się, że nie są dostępne w "pakiecie" takim, jakim jest DirectX.

 

Podsumowując. Jeśli developerzy nie odnajdą się w świecie OpenSource to nie ma szans. Jeśli distra będą coraz bardziej się od siebie różnić (a zdaje mi się, że mimo prób standaryzacji tego i owego tak właśnie jest... choć wierzę, że ten proces da się zachamować i będzie można wreszcie powiedzieć, że umiem konfigurować Linuksa a nie Fedorę, Debiana, Slacka, Gentoo...) to nie ma szans. Jeśli developerzy nie zaufają narzędziom takim jak choćby właśnie OpenAL to nie ma szans. Powodów dlaczego nie ma szans jest pewnie jeszcze dużo.

 

Całe szczęście, że przynajmniej w produkcje idSoftware można sobie na Linie popykać. Mam wrażenie, że jest w tym duża zasługa tego jaką niechęcią Carmack pałał do DirectX od chwili jego powstania. No i oczywiście jego sympatii do OpenSource.

 

Chwała też ludziom takim jak Icculus - portującym gry na Linuksa.

 

I na koniec posta: R.I.P. Loki Software...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...