Skocz do zawartości

Fedora.pl A Fedorapl.org


Dresio

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio natknałem się na nowo tworzony portal fedorapl.org. Jest też tam forum.

Dziwi mnie taka sytuacja, gdyż inicjatywa tworzenia nowego serwisu o tematyce tej samej co ten jest jakby poczatkiem rozłamu, a w zasadzie w późniejszym etapie tworzenia chaosu i dezinformacji nowych użytkowników. Dokładnie nie znam celów twórców tego serwisu.

Oczywiście rozłamy sa pożyteczne dla zdrowej konkurencji, jednak wydaje mi się, że w tym przypadku lepiej byłoby aby autorzy, którzy pracują nad tym serwisem mogli tutaj swe moce dawać (a może juz tak jest, a ja o tym nie wiem).

Wiadomo, że duży może więcej.

Chciałbym się dowiedzeć czy może ktoś z Was forumowiczów wie coś na temat tego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Co tu duzo gadac - sa dwa polskie portale poswiecone Fedorze, i tyle.

 

Przeszukaj forum to sie moze dokopiesz do czegos ciekawego, mi sie na ten temat gadac nie chce.

 

Ogolnie mozna powiedziec, ze doszlo do ideowego rozlamu i teraz uzytkownicy szukajacy informacji i pomocy maja dwa miejsca gdzie tych informacji i pomocy moga sie spodziewac (i z ich punktu widzenia to chyba dobrze, w koncu od przybytku glowa nie boli ;)), natomiast z punktu widzenia osob starajacych sie tych informacji i porad udzielac - nie jest dobrze, bo czesto gesto trzeba odpowiadac na te same pytania... :(

 

I chyba nie ma co z zaistnialej sytuacji robic tajemnicy - w koncu uzytkownicy linuksa to zwykle ludzie myslacy i szukajacy wiec w koncu trafia tu i tam...

 

Swoja droga ciekawy bylem kiedy ktos o to zapyta ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tam uciekła elita tego forum :D heheheh Tylko czemu oO ? Pamiętam że była jakaś afera, ale nie pamiętam o co poszło i nie sądziłem, że doszło do jakiegoś rozpadu. Chociaż zauważyłem właśnie brak co niektórych userów.

 

No to od dzisiaj będę miał 2 fora do przeglądania... lol brawo nie wiem kto miał racje, ale to bez sensu trochę chyba... :/

Więcej info oO ? Chyba lepiej by było jak wszyscy pisali by na jednym forum... n/c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że ktoś się przyłączył do dyskusji i oto mi chodziło.

Myślę, że osoby które ciężko pracują nad powstawaniem tego nowego serwisu może tutaj skumulują swe chęci i wiedze.

Bowiem obserwując co się dzieje np z dystrybucja Aurox jestem przekonany, że takie posunięcia nie prowadza do rozpowszechniania danej dystrybucje a jej wyginięcia. Choć w przypadku Fedory to raczej bardzo mało prawdopodobne.

Jednak kumulowanie sił znawców dystrybucji daje większe możliwości przebicia na rynku, co jest bardzo pożądanym zjawiskiem zważywszy, że przekłada się to na ilość rozprowadzonej dystrybucji, użytkowników a w końcowym efekcie na dotacje zapewniające lepszy rozwój dystrybucji.

Takie są prawa rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wiedzialem o tym fakcie, ale nie mowilem nikomu bo nie moglem :) Dawno, dawno temu (w czasachg fcod-a) bylo ustalone ze migrujemy na unb. jednakze w wyniku zawirowan techniczno-propagandowych powstal wielki sos i przez jakis czas toczyly sie klotnie o to jaki silnik ma wygrac. najpierw bylo odpalone unb, potem ipb (ktore juz zostalo). Jednakze czesci userow (przede wszystkim elicie) sie nie spodobalo takie brutalne przejecie forum, wiec postanowili stworzyc wlasny odlam. Jak to @McGiwer lubi okreslac-

Widzę, że u niektórych osób ujawnia się poczucie "zranionej dumy"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić. Już niedługo będzie dostępny manifest a w nim wszystko wyjaśnione... Wtedy przeciętny użytkownik będzie mógł zobaczyć o co tak naprawdę poszło (bo silnik forum to był tylko gwózdź do trumny).

 

Pozdrawiam, członek Zespołu Fedorapl.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić. Już niedługo będzie dostępny manifest a w nim wszystko wyjaśnione... Wtedy przeciętny użytkownik będzie mógł zobaczyć o co tak naprawdę poszło (bo silnik forum to był tylko gwózdź do trumny).

az nie moge sie doczekac bo prawde mowiac nie wiem co leglo u podstaw -roznice ideowe? moze sprzeczka przy C2H5OH podczas FCOD? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica ile jest portali na temat Fedory będą dobre przetrwają oba, nie będą, to któryś polegnie czego nie życzę bo uważam im więcej źródeł tym lepiej, a że jedni mają inną wizję prowadzenia strony niż dotychczas chwała im za to :). Z niecierpliwością czekam na otwarcie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez uwazam, ze lepiej byloby, gdyby istnialo jedno centrum polskiej spolecznosci Fedory. Dokladalem wszelkich staran, aby bylo tak ponownie, niestety moje dzialania nie odniosly skutku. Odnosnie C2H5OH - mozliwe, ze ten plyn pomóglby w jakis sposób dojsc do wspólnego consensusu. No cóz, pozyjemy, zobaczymy.

 

Dawno, dawno temu (w czasachg fcod-a) bylo ustalone ze migrujemy na unb.
Mysle, ze potrzebne jest tu wyjasnienie. Uosiu: przypomnij sobie dobrze, o czym wtedy rozmawialismy. Mysle, ze pamietasz, ze nic nie bylo ustalone. Mielismy sie zastanowic nad wyborem silnika forum i tak tez sie stalo. A zatem prosze Cie o niewprowadzanie zbednego zamieszania.

 

Jednakze czesci userow (przede wszystkim elicie) sie nie spodobalo takie brutalne przejecie forum, wiec postanowili stworzyc wlasny odlam.
Jakie przejecie? :blink: Nic takiego nie mialo miejsca. Po prostu niektórym nie spodobal sie wybór (przypominam, ze byl to równiez wybór uzytkowników) i postanowili uniesc sie honorem i stworzyc nowe forum. Jest to niewatpliwie dzialanie na szkode uzytkowników, którzy sa dezorientowani i wolalbym, zebysmy wspólpracowali wszyscy razem w jednym miejscu. I tak dzieje sie w wielu przypadkach - wspomne tu chociazby o takich osobach jak _PaT, gajownik, czy Raven. Chwala im za to. Mam nadzieje, ze kiedys bedziemy mieli okazje równiez do blizszej wspólpracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. Uosiu mówi o tej sprawie z innej perspektywy. W żadnym wypadku nie jest to tak, że "elita" forum zachciała władzy czy coś w tym stylu. Manifest wszystko wyjaśni, tymczasem wiele osób przyczynia się do rozwoju i promowania Fedory, w tym np. ja, swoim poradnikiem...

 

(Ja także wolałbym jedno centrum Fedory i mam nadzieję, że wiele rzeczy zrobimy razem!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Ja takze wolalbym jedno centrum Fedory i mam nadzieje, ze wiele rzeczy zrobimy razem!)

Bo takie rozwiazanie ma bardzo wiele zalet. Mimo to nie uwazam tego "rozbicia" za cos bardzo zlego, wydaje mi sie jednak, ze przynajmniej forum powinno byc wspólne. Wspominaja mi sie tutaj stare czasy, gdy pogrywalem jeszcze w Championship Managera i wszystkie najwieksze polskie serwisy jemu poswiecone (LCM, CMReview, cm rev i inne) stworzyly jedno forum, aby po prostu ulatwic zycie wszystkim graczom - nie mialy te serwisy ze soba wiele wspólnego pomijajac tematyke, a jednak zdobyly sie na taki krok.

Podobnie powinno byc tutaj, bezposrednia pomoc uzytkownikom, taka jak forum czy kanal IRC-owy powinna byc jedna, a co do portalu, wiki itp. to rozdrobnienie moze miec nawet swoje dobre strony.

wiele osób przyczynia sie do rozwoju i promowania Fedory, w tym np. ja, swoim poradnikiem...

I ja i gajownik i rafalzaq i Karlik i Rathann tworzac paczki, i Raven tlumaczac i wielu, wielu innych. Cale wspieranie wlasnie powinno polegac na robieniu czegos dla dystrybucji, a nie dla danego portalu czy strony.

Dlatego nie widzialem powodu, zeby nie pomóc troche przy tworzeniu tamtego poradnika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...