Skocz do zawartości

Fedora.pl A Fedorapl.org


Dresio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Forum/Portal bez userów, jest jak ryba bez wody. Liczba potencjalnych userów jest ograniczona liczbą krajowych użytkowników fedory - jeżeli już działa portal o danej tematyce, to nie ma lepszego miejsca na reklamę nowego projektu, jak "stary portal" i wątek w stylu: "właśnie natknąłem się na...." :)

Wiele wspaniałych projektów internetowych upadło z braku aktywnych członków społeczności, sama "rodzina" założycieli nie da rady wytworzyć i utrzymać "ducha forum" przez dłuższy czas.

 

AlienJr (występując jako przedstawiciel nowego portalu) wyraźnie wskazuje, ze najlepszym miejscem do uzyskania pomocy jest ten nowy portal, dlatego się przyjrzałem...

pod warunkiem, że mówimy o tym miejscu. Ale to tylko moje zdanie. :)

 

No cóż, są ludzie przekonani o swojej nieomylności - wychodzi na to, że udzielanie pomocy na tym forum to jakiś nietakt (a gdzie mamy się udzielać, jak nowy portal - jak sami piszecie - nie jest gotowy?), a używanie IPB ma skutkować obrzydzeniem:

 

Nawet samo IPB zniechęca mnie do pisania czegokolwiek na tym forum - całkowicie nieergonomiczny interfejs, który przeszkadza w przekazywaniu treści.

 

Cóż, z całym szacunkiem, mając już ponad 40 wiosen chyba nieco inaczej widzę kwestię "dziecinnych argumentów".

 

 

Dla nas, użytkowników, łaknących wiedzy ekspertów dla rozwiazania naszych przyziemnych problemów, wiedza o innych miejscach z dostępną pomocą jest bardzo cenna. :) Przyznam się, że szata graficzna ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Tym bardziej osobiste ambicje i animozje.

 

 

Link? :D chyba wynik mówi sam za siebie, do takiego rezultatu przyczynili się też (obiektywnie rzecz biorąc), twórcy nowego portalu w czasach gdy pracowali w tym miejscu.

Trochę szkoda, ale jak widać, paru ludzi tu jeszcze zostało i to raczej mniej nastawionych na konfrontację a bardziej na współpracę.

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, są ludzie przekonani o swojej nieomylności - wychodzi na to, że udzielanie pomocy na tym forum to jakiś nietakt (a gdzie mamy się udzielać, jak nowy portal - jak sami piszecie - nie jest gotowy?)

Może się mylę, ale moim zdaniem nie należy podchodzić do całej sprawy w taki sposób, żeby nie powiedzieć, wręcz lekko agresywny dla drugiej strony. Społeczność Fedory jest jedna - globalna, ogólnoświatowa. Wiadomo, że ma swoje narodowe "odłamy", gdzie ludzie mogą razem wspierać dystrybucję sprawiając, że staje się ona prostsza w obsłudze dla nowych ludzi z danego kraju. W ogóle jestem przeciwny określeniu iż polska społeczność jest podzielona, bo moim zdaniem tak nie jest. To nie wzajemne sympatie lub ich brak spowodowały, że część postanowiła odłączyć się od tego portalu, ale sprawy, nazwijmy to, techniczne. To, że tworzą oni nowy portal nie znaczy, że każdy musi być albo "fanem fedora.pl" albo "fanem fedorapl.org". Wciąż istniejemy w ramach jednej społeczności i ten "podział" wcale nie znaczy, że ja nie mam zamiaru w żaden sposób kontaktować się czy wspomagać ludzi związanych z drugim portalem. Bo tak nie jest. Być może razem będziemy potrafili stworzyć jeszcze lepszą polską społeczność Fedory. Bo wszystko co robimy, robimy właśnie dla samej dystrybucji - i to powinno być priorytetem.

Trochę szkoda, ale jak widać, paru ludzi tu jeszcze zostało i to raczej mniej nastawionych na konfrontację a bardziej na współpracę.

Ja myślę, że wszyscy powinniśmy być nastawieni na współpracę, bo nikomu tutaj tak naprawdę nie chodziło o konfrontację. Jak już wcześniej pisałem, powstanie dwóch portali może stać się bardzo korzystne dla użytkowników; mimo to wciąz uważam, mimo, że jest to raczej niemożliwe, że lepiej dla nas wszystkich by było gdybyśmy wzajemnie pomagali (chodzi konkretnie o forum) w jednym miejscu.

Poczekajmy jak to wszystko się rozwinie; na pewno taka sytuacja nas nie zabije, a co nas nie zabije to nas wzmocni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pit664

Mówiac przekornie, równie dobrze za dziecinne mozna uznac gdybanie. Nikt z nas nie wie tak naprawde które z dwóch for jest lepsze. Dopiero rynek to pokaze. :)

 

fedorapl.org ma duzo do nadrobienia, ale tez duzo checi, fedora.pl ma ogromny plus w postaci dlugiej historii i duzej bazy rozwiazanych problemów. Czas pokaze co wybiora ludzie. I zostawmy im ten wybór, bo inaczej bedziemy sie zachowywac jak MS :) - bedziemy wiedziec lepiej co im trzeba. Fakt, ze 2 fora moga wprowadzic troche zametu, ale raczej tylko dla nas. Swiezo upieczony fedorowiec wpisze cos w googlach, po czym trafi na jakies forum i zada pytanie. Co go bedzie obchodzilo czy to fedorapl.org czy fedora.pl? Potem gdy sie dowie o istnieniu drugiego podobnego miejsca odwiedzi je, zbada i nawet nieswiadomie zadecyduje gdzie woli zadawac pytania. Moze nawet beda takie kwiatki, jak dwa identyczne posty na 2 forach. Czas pokaze.

 

W kazdym razie - jest to koniec pewnego monopolu. Ale chyba jako zwolennicy wszelkiego co Open powinnismy sie tylko cieszyc. Jest to przeciez normalny objaw. Z 1 rzeczy rodza sie inne, z nich nastepne, a otwartosc i mozliwosc korzystania z doswiadczen innych tylko temu sprzyja. Zamieszanie jest tego pewnym kosztem, ale... czy najlepsza droga jest najlatwiejsza? W koncu pewnym zamieszaniem bylo tez wskrzeszenie ognia, bo trzeba bylo uwazac, zeby sie nie podlic...

 

P.S. Sorry za blad. Slownik z FF mi go nie podkreslil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda buduje, niezgoda.... :D

 

Może się mylę, ale moim zdaniem nie należy podchodzić do całej sprawy w taki sposób, żeby nie powiedzieć, wręcz lekko agresywny dla drugiej strony.

 

hmm, mam nadzieję, że chodzi tu o cytowaną wypowiedź AlienJr sugerujacego, że pomagać można, ale tylko na "nowym" forum? :) U mnie agresywność =0! :)

 

Pozdrawiam! :)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak "stary portal" i wątek w stylu: "właśnie natknąłem się na...." :)

Nie wiem czy szykujesz jakieś "sPiSkowe" teorie, użytkownika Dresio nie znam. Cóż wpisując w google frazę: "fedora poradnik"

http://www.google.pl/search?q=fedora+poradnik ktoś zobaczy poradnik "Pierwsze kroki w Fedora Core", który został opracowany przeze mnie jako członka Fedorapl.org

 

Następnie wpisując: "fedora forum" i wyszukując tylko dla polskich stron na pozycji również zobaczy część projektu Fedorapl.org.

 

Wszelkie sugestie odnośnie reklamy są wyssane z palca, gdyż sami skutecznie broniliśmy się przed tym, żeby google indeksowała naszą stronę, jednak Bestia nas dopadła...

 

Wiele wspaniałych projektów internetowych upadło z braku aktywnych członków społeczności, sama "rodzina" założycieli nie da rady wytworzyć i utrzymać "ducha forum" przez dłuższy czas.

 

Nawet nie wyobrażasz sobie jak wiele zawdzięczasz członkom zespołu Fedorapl.org. Paczki z extras, tłumaczenie fedory i dokumentacji fedory. Oczywiście Fedora.pl też się wielce do tego przyczyniła i nigdy nie umniejsze jej znaczenia(ecik dzięki za wielką pomoc!). Nasze drogi jednak z pewnych powodów musiały się rozejść.

 

 

AlienJr (występując jako przedstawiciel nowego portalu) wyraźnie wskazuje, ze najlepszym miejscem do uzyskania pomocy jest ten nowy portal, dlatego się przyjrzałem...

 

No cóż, są ludzie przekonani o swojej nieomylności - wychodzi na to, że udzielanie pomocy na tym forum to jakiś nietakt (a gdzie mamy się udzielać, jak nowy portal - jak sami piszecie - nie jest gotowy?), a używanie IPB ma skutkować obrzydzeniem:

 

George Orwell napisał

Normalność nie jest kwestią statystyki.
My tej normalności poszukujemy i dążymy do niej.

Off Topic:

Używanie IPB w obecnym kształcie wywołuje u mnie nudności. Jak do cholery wyłączyć ten styl list mailingowych?

 

w czasach gdy pracowali w tym miejscu.

Ależ nikt tu nie pracował (no może jest jeden tajniak ;-) ). My to robiliśmy dla was! Dla społeczności. nikt nigdy nie otrzymał żadnego wynagrodzenia wyłączając satysfakcję.

 

 

Trochę szkoda, ale jak widać, paru ludzi tu jeszcze zostało i to raczej mniej nastawionych na konfrontację a bardziej na współpracę.

Nikt tu nie chce walczyć. Jesteśmy po to żeby budować a nie niszczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda buduje, niezgoda.... :D

hmm, mam nadzieję, że chodzi tu o cytowaną wypowiedź AlienJr sugerujacego, że pomagać można, ale tylko na "nowym" forum? :) U mnie agresywność =0! :)

Tamtą odpowiedź odebrałem jako lekko żartobliwą,a Twoja zabrzmiała tak jakoś nijak... No w każdym razie nieistotne - pewnie ją źle odebrałem, sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, naprawdę nie mam nic złego na myśli! :)

 

Do adios:

Nawet nie wyobrażasz sobie jak wiele zawdzięczasz członkom zespołu Fedorapl.org. Paczki z extras, tłumaczenie fedory i dokumentacji fedory
Nie wiem, niestety, nie miałem okazji czytać po polsku ani Fedora Wiki ani FAQ. Zawsze korzystałem z wersji anglojęzycznych. Niestety, nie czytałem też Twojego podrecznika, Fedorę mam od pierwszego wydania i jakoś się nie zdarzyło - jak będę miał więcej czasu to na pewno spróbuję, z pewnością pożyteczna lektura.

 

Chciałbym, abyś zwrócił uwagę, że nie tylko Ty budujesz paczki do extras, więc może zastanowisz się zanim wypomnisz, że coś zrobiłeś? Może ten do kogo piszesz, żyje dłużej na tym świecie, może coś robił, a niekoniecznie się tym przechwala?

 

Ależ nikt tu nie pracował (no może jest jeden tajniak ;-) ). My to robiliśmy dla was! Dla społeczności. nikt nigdy nie otrzymał żadnego wynagrodzenia wyłączając satysfakcję.

 

Cóż, pozostawię bez komentarza, tylko wskaż mi, młody człowieku, gdzie wspomniałem o Twoich zarobkach? "pracować" można też społecznie... ee już nie wspomnę na jakim etapie o tym uczą...

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do adios:

Nie wiem, niestety, nie miałem okazji czytać po polsku ani Fedora Wiki ani FAQ. Zawsze korzystałem z wersji anglojęzycznych. Niestety, nie czytałem też Twojego podrecznika, Fedorę mam od pierwszego wydania i jakoś się nie zdarzyło - jak będę miał więcej czasu to na pewno spróbuję, z pewnością pożyteczna lektura.

Cóż. Również mam Fedorę od pierwszego wydania. A systemu też używasz anglojęzycznego? Tak, tylko pytam...

 

Chciałbym, abyś zwrócił uwagę, że nie tylko Ty budujesz paczki do extras, więc może zastanowisz się zanim wypomnisz, że coś zrobiłeś? Może ten do kogo piszesz, żyje dłużej na tym świecie, może coś robił, a niekoniecznie się tym przechwala?

 

Cóż akurat ani jedna moja paczka nie znalazła się w extras. Niczym się nie przechwalam, tylko ripostuję. Ty mówisz o jakiśtam dziwnych poszlakach, a ja mówię co mi leży na sercu.

Dla mnie wiek rozmówcy ma małe znaczenie. Nieraz widziałem ludzi 20-sto letnich dużo bardziej doświadczonych życiowo niż 40-sto, 50-cią latków którzy narzekają na wszystko i wszystkich...

 

Oscar Wilde powiedział:

Starość we wszystko wierzy. Wiek średni we wszystko wątpi. Młodość wszystko wie.

 

Cóż, bardzo mądra maksyma ;-) Widać sprawdza się w realiach współczesności.

 

Ot, takie moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet samo IPB zniechęca mnie do pisania czegokolwiek na tym forum - całkowicie nieergonomiczny interfejs, który przeszkadza w przekazywaniu treści.

Cóż, z całym szacunkiem, mając już ponad 40 wiosen chyba nieco inaczej widzę kwestię "dziecinnych argumentów".

Tobie ten argument może wydawać się śmieszny - dla mnie on nie jest. Ja się wychowywałem czytając usenet i grupy mailingowe, więc przyzwyczajony jestem do minimalnej oprawy graficznej. IPB takie nie jest - na wierzchu pełno "funkcji", które są przydatne w bardzo rzadkich przypadkach. Mi to osobiście przeszkadza w czytaniu (przykładowo połowa treści to sygnaturka + zbędne informacje z profilu + inne pierdółki).

 

Nie ma możliwość zapamiętania sobie którychś postów jako nieczytane (pozwala to na późniejsze odpowiedzenie) czy przejście od razu do pierwszego nieczytanego (spędziłem tu ponad 3 lata i dobrze pamiętam ile razy traciłem cenne sekundy na bezsensowne przewijanie). UNB coś takiego mi oferuje, IPB nie.

 

Przez IPB mogę pomóc mniejszej ilości osób, bo UI jest beznadziejny. Wolę efektywniej wykorzystywać resztki swojego wolnego czasu (za wiele go nie ma, bo studiuję na dwóch kierunkach dziennie i pracuję na pełny etat) i nie męczyć się jak kiedyś.

 

Co do samego portalu na fedorapl.org to na razie nie są dodawane tam nowe informacje, gdyż planujemy pozbyć się joomli i napisać własny skrypt - mniejszy, szybszy i lepiej dostosowany do naszych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

systemu też używasz anglojęzycznego? Tak, tylko pytam...
Tak, na moim osobistym komputerze zarówno Fedora jak i Windows są po angielsku, na domowym jest FC6 po polsku.

Czy to jakis problem dla Ciebie?, dodam jeszcze, że mam doinstalowane rosyjskie czcionki i klawisze pooznaczane cyrlicą dla korespondencji po rosyjsku. Czytam bez problemu manuale po rosyjsku.

 

Nieraz widziałem ludzi 20-sto letnich dużo bardziej doświadczonych życiowo niż 40-sto, 50-cią latków którzy narzekają na wszystko i wszystkich...

Ja za to widziałem wiele młodych głów, które kpiły z doświadczenia starszych - dziś palę świeczki na ich grobach. Całe dorosłe życie spędziłem na lataniu, cóż, może dlatego pewne sprawy stawiam zbyt prosto. Tu oczywiście nie ma to takich konsekwencji, więc można sobie pokpiwać do woli.

 

Ponadto -ja na nic nie narzekam, za Ty coś nerwowy jesteś.. - wyluzuj, przeczytaj moje uprzednie posty na chłodno, to może inaczej spojrzysz na sprawę , tylko odłóż osobiste ambicje na bok!

 

Ja cały czas życzę wszystkim powodzenia, i podkreślam wkład tak tych którzy odeszli, jak i tych którzy tu zostali.

 

Powodzenia, mam nadzieję, że wkrótce fedorapl.org ożyje i będzie rosnąc ku zadowoleniu Twórców i użytkowników.

 

Pozdrawiam! :)

 

dodane: Teraz mogłem doczytać szerszą argumentację gajownika w sprawie IPB/UNB, brzmi to już sensowniej, argumenty do mnie przemawiają. Operator decyduje, jak mu sie lepiej pracuje.

Mam jednak pytanie: jeżeli UNB ma być czytelniejsze, to czy będą jakies zmiany w interfejsie forum na fedorapl.org, bo tak jak TERAZ to wygląda, to moim subiektywnym zdaniem, jest mniej przejrzyście niż na obecnym tutaj IPB. (Zrzut z LCD 19" 1280x1024)

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodane: Teraz mogłem doczytać szerszą argumentację gajownika w sprawie IPB/UNB, brzmi to już sensowniej, argumenty do mnie przemawiają. Operator decyduje, jak mu sie lepiej pracuje.

Mam jednak pytanie: jeżeli UNB ma być czytelniejsze, to czy będą jakies zmiany w interfejsie forum na fedorapl.org, bo tak jak TERAZ to wygląda, to moim subiektywnym zdaniem, jest mniej przejrzyście niż na obecnym tutaj IPB. (Zrzut z LCD 19" 1280x1024)

 

Pozdrawiam! :)

 

Faktycznie coś nie tak z czcionką. Dziwne, bo przebadaliśmy styl forum na różnych konfiguracjach sprzętowych. Coś ci się szeryfowa czcionka pcha zamiast sans-serif'a. Sprawdzę CSS'a. Proponuje ustawić sobie domyślną czcionkę w Fx na jakąś z tych: Sans-Serif, Tahoma, Helvetica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewanie temat się rozrasta :) ale niestety chyba zaczął przybierać niekorzystną formę - przydałoby się towarzystwo płci pięknej to może rozładowałoby sytuację :) albo wręcz przeciwnie. Sądzę, że na forum nie powinniśmy sobie nawazajem udowadniać kto ile przeżył, co widział, ile wie itp. ktoś się ze mną zgodzi? Tutaj każdy powinien być równy i szanować drugiego (zaraz powiecie, że wyolbrzymiam :P) Tto tak profilaktycznie :)

Co do formy nowego forum to tak od siebie dodam, że możnaby kilka spraw (graficznych) poprawić. Szkoda, że nowe forum jakoś nagle przestało działać i nie można się z nim lepiej zapoznać. Dzisiaj sporo osób czytało ten temat i to nie tylko ci którzy się wypowiadają więc wskazane byłoby aby dać im jakiś punkt odniesienia. Kiedy zatem znowu zadziała (ożyje) :?:

 

Pozdro :)

 

@wojtekjs dzięki za objaśnienie - doszukiwałem się zbyt głębokiego sensu :):):) i mała prośba :) nie obraź się - przeczytaj uważnie mój nick

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...