Skocz do zawartości

Fedora.pl A Fedorapl.org


Dresio

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A oto przykład jak można podgrzewać atmosferę.

@Saek jak widać jesteś już osobą bardzo dobrze poinformowaną. Teraz już wiesz że jest B2B i co najważniejsze jakiś "układ" który nie dba o dobre nastroje społeczności. Bądź tak dobry i sam nam opowiedz jakie to złe rzeczy zrobiła firma B2B na tym forum i jak działa układ. Sam jestem tego bardzo ciekawy :) . Tylko proszę nie powtarzaj za innymi, opowiedz to co sam widzisz, widziałeś i doświadczyłeś :).

 

@Jerzy

:) No właśnie doskonały przykład podgrzewania atmosfery.... Jerzy dla mnie forum to przede wszystkim ludzie i szacunek do nich i do tego co zrobili. Odpowiadając na Twoje pytanie:

1. Osobiście nie widziałem "złych rzeczy" robionych przez firmę B2B. Wróć do mojego posta i spróbuj odczytać w pełni kontekst mojej wypowiedzi a w szczególności specjalnie wzięte w cudzysłów słowo "układ" :) może zabrakło tylko emotki :) Jestem jednak pewien że ci co chcieli zrozumieli.

2. Jak do tej pory odbieram to forum i osoby z niego korzystające bardzo pozytywnie. Zarówno tych którzy tworzą fedora.pl jak i tych którzy postanowili stworzyć fedorapl.org i bardzo szanuję ich pracę.

3. Jeśli uwarzasz, że mój post podgrzał atmosferę to bardzo Cię przepraszam i wszystkich którzy mnie źle odebrali - nie takie były moje intencje co zresztą mam nadzieję widać w kolejnych wypowiedziach :) Na ostudzenie polecam Ci zimne piwo - oczywiście bezalkoholowe ;)

 

PS.

Dalej podtrzymuje swoje zdanie, że decyzje dotyczące forum gromadzącego taką społeczność powinny być podejmowane w sposób demokratyczny :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow nie bylo mnie tu ostatnio chwile ze wzgledu na sesje i widze, ze sie tu wiele wydarzylo. Ciesze sie, ze to tylko internet, bo noze by chyba poszly w ruch. Wiem co nieco o co biega w tym sporze, ale nigdy sie nie mieszalem i raczej tego nie zrobie(raczej nic to nie zmieni). Powiem Wam tylko, ze brakuje mi nieco dawnej atmosfery i mam nadzieje, ze z tego wszystkiego wyjdzie cos dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadając to pytanie, zakładając ten temat nie tego oczekiwałem.

Chciałem skłonić Was do konstruktywnej rozmowy w celu wzmocnienia forum a nie jego podziału, lecz jak widze to jest niemożliwe.

Dla dobra użytkowników powinien jakiś administrator, moderator lub inny włodarz zamknąć ten wątek a najlepiej go skasować.

Jestem zdegustowany tym, że przerodziło się to w rodzinną kłótnie, która powinna się odbyć za zamkniętymi drzwiami. Troszkę przypomina to nasz rząd.

 

Następnym razem lepiej dobiorę treść tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a w szczególności specjalnie wzięte w cudzysłów słowo "układ" :) może zabrakło tylko emotki :) Jestem jednak pewien że ci co chcieli zrozumieli.

 

Ja zrozumiałem, że słowo "układ" użyte w Twoim poście ma negatywną konotację (obecnie używane ma prawie zawsze takie znaczenie). :) Ale rozumiem, ze intencja była inna. :)

 

(...) Chciałem skłonić Was do konstruktywnej rozmowy w celu wzmocnienia forum a nie jego podziału, lecz jak widze to jest niemożliwe. (...)

Jestem zdegustowany tym, że przerodziło się to w rodzinną kłótnie, która powinna się odbyć za zamkniętymi drzwiami. (...)

 

1. Cały czas jest miejsce na konstruktywną rozmowę. Mało tego przedstawiłem jakie są możliwości, poprosiłem o konstruktywne propozycje i czekam na odpowiedź. Czy mogę zrobić coś więcej?

2. Z tą kłótnią to chyba przesada. Tu jest Hyde Park i w pewnym okresie były ostrzejsze dyskusje.

3. Wbrew pozorom ta dyskusja może być przyczynkiem do pozytywnych zmian.

 

pozdrawiam, Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niektórym wydaje się, że nie obchodzi mnie ta dyskusja, jednak śledzę ją uważnie od samego początku i chyba nadszedł czas, aby się wypowiedzieć :) A zatem zacznijmy od tej kwestii:

1:0 dla fedorapl.org

Dlaczego? O wiele lepszy support dla początkującego użytkownika, nie ma prymitywnych odpowiedzi typu "google.pl" (w nadmiarze naturally)

Zwróć uwagę na to, że jak na razie jest tam stosunkowo niewiele postów a zatem niektóre pytania nie były tam jeszcze zadawane, tu natomiast były po kilkadziesiąt razy. Dlatego czasami niektórym nie chce się pisać tego samego drugi, czy któryś tam już raz. Ja osobiście popieram natomiast odpowiadanie linkiem do tematu zawierającego rozwiązanie danego problemu. W ten sposób unikniemy pisania ponownie tego samego oraz odsyłania do Googli, a osoba zainteresowana uzyska satysfakcjonującą odpowiedź :)

 

Przejdźmy teraz do drugiej sprawy dotyczącej powstania drugiego forum. Otóż nie będę tu komentował złośliwych wypowiedzi pewnych osób, bo to tylko niepotrzebnie podgrzałoby atmosferę. A zatem ten temat pomijam. Jeśli natomiast chodzi o współpracę w jednym miejscu, to naprawdę z naszej strony więcej już chyba zrobić się nie da. Osobiście rozmawiałem z założycielami nowego forum, próbując ich przekonać do powrócenia do dawnej współpracy, skupionej w jednym miejscu. Co więcej, wysłałem maila adresowanego do każdego z nich, w którym proponowałem im powrót i dalsze wspólne działanie na korzyść polskiej społeczności Fedory. Niestety, odpowiedź była negatywna. Cóż można zrobić więcej? Moje pomysły się wyczerpały.

 

Myślę, że w tym momencie już wszystko jest jasne i mam nadzieję, że nie będziemy ponownie poruszać tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli natomiast chodzi o wspólprace w jednym miejscu, to naprawde z naszej strony wiecej juz chyba zrobic sie nie da. Osobiscie rozmawialem z zalozycielami nowego forum, próbujac ich przekonac do powrócenia do dawnej wspólpracy, skupionej w jednym miejscu. Co wiecej, wyslalem maila adresowanego do kazdego z nich, w którym proponowalem im powrót i dalsze wsólne dzialanie na korzysc polskiej spolecznosci Fedory. Niestety, odpowiedz byla negatywna. Cóz mozna zrobic wiecej? Moje pomysly sie wyczerpaly.

 

Pytanie tylko po co? Przeciez wiesz dlaczego odeszli, chodzi poprostu o idee, o wolnosc wyborowi i swoim zasadom...Nie rozumiem troche tego ciaglego 'proszenia' i usilowanie przekonania nas (czyt. Zespolu Fedorapl.org) do powrotu Tutaj. Cala ta debata i 'klotnia' troche mija sie z celem. Dla mnie zasada jest jedna - pomoc innym, uwazam ze trzeba realizowac cel i to jest naprawde wazne, a nie to jakich sie do tego uzywa narzedzi...

 

Chcialem tez wyjasnic, aby nie bylo niejasnosci - dzialam czynnie w zespole pracujacym nad projektem Fedorapl.org i pomimo, ze na tym forum nie wiele wnioslem i w zasadzie nikt mnie nie zna to mam ogromna satysfakcje z tego ze moge pomagac przy tym projekcie, wypowiadam sie w imieniu calego zespolu, bo sadze ze mamy takie samo zdanie na temat zawarty w cytacie.

 

Oczywistym jest ze podzial 'tych z gory' prowadzi do podzialu uzytkownikow i tego sie nie da zaprzeczyc, bo jeden uzytkownik pojdzie na fedorapl.org bo woli prostote, natomiast inny wybierze fedora.pl bo jest wiecej 'bajerow' to jest nieuniknione, w pewnym momencie ten sam user przestanie sie interesowac 'bajerami' na forum a skupi sie na tresci i mozliwosci uzyskania odpowiedzi i wtedy caly ten podzial sie zaciera...

 

Dziekuje i pozdrawiam

 

PS przepraszam za brak polskich znakow, wina ustawien (angielski uklad klawiatury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naleze do tych jak to Jerzy nazwal neutralnych choc glos juz to zabieralem, sledze ten temat z ciekawosci i nie rozumiem paru kwestii:

 

1. O co ta klótnia ?, kogo tak naprawde boli ta sytuacja, bo mnie jako zwyklego uzytkownika na pewno nie przeszkadza, ze sa 2 fora czy portale pisze tu i tu. Wiec te ciagle docinki i podchody sa co najmniej nie na miejscu w stosunku do ludzi tworzacych jedno czy drugie forum.

 

2. @McGiwer dlaczego rozumiesz wspólprace tylko poprzez namawianie i powrót tamtej grupy tutaj ?, troche chyba nie tak wyglada wspólpraca. Dlaczego nie moze byc wspólpracy miedzy osobnymi portalami czy forami ?. Widzialem pare postów uzytkowników czy nawet moderatorów, którym nie przeszkadza robienie projektów obejmujacych oba fora czy portale. A takie przepychanki jedynie zniecheca ludzi do robienia czegokolwiek.

 

3. @Thorin wybacz ale tu nie chodzi o zadne bajery to sa po prostu dwa rózne skrypty rózniace sie troche obsluga i wygladem. Uklad i poruszanie sie po IPB jest bardziej znany moze dlatego, ze wiekszosc znanych projektów ma podobny (phpBB2, UBB, itp..) co nie znaczy, ze wasz skrypt jest gorszy czy tez lepszy. Osobiscie wole IPB ale w poruszaniu sie po waszym forum nie mam problemów kwestia przyzwyczajenia sie gdzie co jest. Wiec nagonki na IPB na waszym forum sa smieszne, a widzialem taki topik oczywiscie nie dotyczacy tego forum ale ogólnie skryptu IPB.

 

Dlatego wydaje mi sie, ze uzytkownicy nie beda musieli wybierac miedzy jednym, a drugim bo uzytkownicy sobie poradza i beda korzystac z obu, o ile skoncza sie te dziwne przepychanki i nie bedzie nacisku na ludzi aby sie opowiedzieli za któras strona mam tu na mysli moderatorów i osoby majace wklad w projekty paczek czy skryptów.

 

To mówilem ja Jarzabek B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. @Thorin wybacz ale tu nie chodzi o żadne bajery to są po prostu dwa różne skrypty różniące się trochę obsługą i wyglądem. Układ i poruszanie się po IPB jest bardziej znany może dlatego, że większość znanych projektów ma podobny (phpBB2, UBB, itp..) co nie znaczy, że wasz skrypt jest gorszy czy też lepszy. Osobiście wolę IPB ale w poruszaniu się po waszym forum nie mam problemów kwestia przyzwyczajenia się gdzie co jest. Więc nagonki na IPB na waszym forum są śmieszne, a widziałem taki topik oczywiście nie dotyczący tego forum ale ogólnie skryptu IPB.

 

No tak, ja wiem, ze sa to dwa rozne skrypty ale IMHO UNB jest 'prostrze' czego IPB nie ma...bo jest wiele opcji dodatkowych, tzw. 'bajerow' podobnie jest z phpbb2 by przemo wersja...w niej jest wiele opcji, niekoniecznie wg mnie potrzebnych i to sa wlasnie 'bajery' jakies tam chmurki, ze iles tam userow pisalo w tym watku czy cos, takie w sumie niepotrzebne informacje... Tylko tyle chcialem wyjasnic.

 

A co do tej 'nagonki' to nie rozumiem...poprostu wszczelismy debate na temat tego skryptu, a mzoe bardziej nawet forum jabbera, a teksty w stylu 'moze namowimy ich na unb' maja na celu rozpropagowanie tegoz wlasnie skryptu :) nikt przeciez nie powiedzial IPB jest 'bee' albo cos...to zadna 'nagonka'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. @McGiwer dlaczego rozumiesz współpracę tylko poprzez namawianie i powrót tamtej grupy tutaj ?, trochę chyba nie tak wygląda współpraca. Dlaczego nie może być współpracy między osobnymi portalami czy forami ?. Widziałem parę postów użytkowników czy nawet moderatorów, którym nie przeszkadza robienie projektów obejmujących oba fora czy portale. A takie przepychanki jedynie zniechęcą ludzi do robienia czegokolwiek.

Po prostu uważam, że użytkownikom łatwiej szukać informacji w jednym miejscu. Łatwiej współpracowałoby się również przy różnego rodzaju innych inicjatywach, ale cóż... My jesteśmy otwarci na ponowną współpracę, z tym, że do tego trzeba chęci obydwu stron. Myślę, że w tej sprawie już wszystko zostało powiedziane i użytkownicy sami powinni dokonać oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie spodobało mi się usunięcie odnośników do innego forum fedorapl.org

 

i właśnie z stąd są pewne niesmaczne sytuacje . Trudno przeżyję ale wydawało mi się że istnieje wolność słowa żadnego regulaminu nie złamałem . Więc dlaczego zostały usunięte odnośniki , nic zbereźnego lub nie legalnego nie proponowałem .

 

Gdyby niektóre osoby chciały współpracować to tak by się nie stało , widzę że jest odwrotnie a może ktoś się boi , poczekam ludzie zmieniają zdanie jak samoistnie usunięte odnośniki wrócą na swoje miejsce to zobaczę że z takimi ludźmi warto rozmawiać . Bo na razie to samo się nasuwa iż chamstwwo w dyskusji musi być i inne ludzkie argumenty nie docierają , z kim rozmawiam może z cenzurą PRL , a przecież to ponoć IV RP budowana przez dwóch braci którzy sa bardzo wyrozumiali i ..................( szkoda pisać) ........

 

Przepraszam wszystkich urażonych moimi słowami z góry .

 

Ps

 

aż coś nasunęło mi się na myśl iż usunięcie to coś w rodzaju walki M$ z konkurencją ,na swój osobisty sposób , czyżby boją się małego portalu który boryka się z finansami aby mieć dostęp do internetu i do rozwoju , czy nie można współpracować dziwne aż tak , może ktoś się nie nadaje to sprawowania pewnych funkcji (chyba za ostro pojechałem ) , ale tak mi się nasunęło na myśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należę do tych jak to Jerzy nazwał neutralnych choć głos już to zabierałem, śledzę ten temat z ciekawości i nie rozumiem paru kwestii:

Ja też nie rozumiem.

Niektórzy ludzie w tym wątku przypominają mi bohatera książki nad którą teraz śleńcze, żeby w maju zdać maturę. ;-)

Mianowicie chodzi mi o Mateusza Lewitę z "Mistrza i Małgorzaty". Chodzi o to, że są fanatykami swojej racji. Mają klapki na oczach i brak im tolerancji wobec innego zdania, które jest wypowiadane z ust ludzi, którzy nie są przecież agresywnie nastawieni wobec swoich sąsiadów. A ja pisząc to czuję się trochę jak inny bohater tejże książki - Woland tj. Szatan.

To mówiłem ja Jarząbek B)

Kocham ten film. ;-)

 

- Matka siedzi z tyłu! Tak powiedział.

- Spokojnie nie popadajcie w panikę.

 

(czy jakoś tak.. whatever.. nie pamiętam.. ale scena była kapitalna.. ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Więc dlaczego zostały usunięte odnośniki , nic zbereźnego lub nie legalnego nie proponowałem .

 

Gdyby niektóre osoby chciały współpracować to tak by się nie stało , widzę że jest odwrotnie a może ktoś się boi , poczekam ludzie zmieniają zdanie jak samoistnie usunięte odnośniki wrócą na swoje miejsce to zobaczę że z takimi ludźmi warto rozmawiać . Bo na razie to samo się nasuwa iż chamstwwo w dyskusji musi być i inne ludzkie argumenty nie docierają , (...)

 

1. Dlaczego usunięto odnośniki pisałem w poprzednich postach. Także prywatnych do Ciebie.

2. Niegrzeczność w dyskusji nigdy niczego nie wnosi, a zawyczaj powoduje, że dyskusja przestaje być merytoryczna.

3. Współpraca nie może polegać na tym, że w Twojej syganturce będzie "kontaktaż" do nowego forum :).

 

 

Ja też nie rozumiem.

Niektórzy ludzie w tym wątku przypominają mi bohatera książki nad którą teraz śleńcze, żeby w maju zdać maturę. ;-)

Mianowicie chodzi mi o Mateusza Lewitę z "Mistrza i Małgorzaty". Chodzi o to, że są fanatykami swojej racji. Mają klapki na oczach i brak im tolerancji wobec innego zdania, które jest wypowiadane z ust ludzi, którzy nie są przecież agresywnie nastawieni wobec swoich sąsiadów. A ja pisząc to czuję się trochę jak inny bohater tejże książki - Woland tj. Szatan.

 

Kocham ten film. ;-)

 

- Matka siedzi z tyłu! Tak powiedział.

- Spokojnie nie popadajcie w panikę.

 

(czy jakoś tak.. whatever.. nie pamiętam.. ale scena była kapitalna.. ;p)

 

"Mistrz i Małgorzata" to także moja ulubiona książka. Polecam Ci także inną "Grek Zorba", myślę że Ci się spodoba.

 

Poniżej kilka moim skromnym zdaniem bardziej adekwatnych i aktualnych filmowych cytatów

 

"Czy my możemy w tym marszu naprzód stać? To wtedy nie będziemy się przewracać"

 

"- Witaj i witraż!

- Witam i witrażam. Halo, czy jest kontaktaż?

- Nie widzimy cię, ale za to cię nie słyszymy"

 

"- W społeczeństwie jaka grupa zawodowa cieszy się...

- Tylko debile się cieszą"

 

"Na tym polega siła policji w Suwałkach

Że jest zwarta w całości, a nie w kawałkach"

 

"Niech pan idzie posłuchać! Jeden poseł zwariował i mówi jak jest!"

 

I to by było na tyle jak mawia prof. mniemanologi stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski

 

W związku z nieodpartym wrażeniem, że do tej dyskusji nikt, nic, już nie jest w stanie wnieść cokolwiek twórczego, przychylam się do wniosku autora topicu kolegi Dresio i niniejszym zamykamy dyskusję w tym temacie.

 

Jerzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...