Skocz do zawartości

Fedora.pl A Fedorapl.org


Dresio

Rekomendowane odpowiedzi

To w końcu które święta są ważniejsze ?

Bo tak zawzięcie udowadniacie sobie , że ważniejsze są święta bożego narodzenia nad świętami wielkanocnymi :lammer:

dwa fora o zbliżonym charakterze to same plusy

- zawsze może któryś z serwerów paść, przynajmniej potrzebujący nie zostaną z ręką w nocniku

- można bardziej się w czymś wyspecializować

- podzielić się na userów bardziej zaawansowanych i na laików

- i jak ktoś się obrazi na jedno forum ma przynajmniej wybór

- nawzajem się reklamować i zdobywać punkty w wyszukiwarkach.

 

A jak kłuciciekłócicie się o wygląd - to zmieńcie razem na phpBB :D

jakoś administruję dwoma podobnymi forami o tematyce elektronicznej ( www.fachmanowo.pl i www.elektrotech.info ) i oba fora nawzajem się reklamują, i zdobywają dodatkowe punkty dzięki temu w wyszukiwarkach, i jeszcze planujemy dobrą współpracę z kolejnymi forami elektronicznymi, które w linkach już reklamujemy. A te nasze fora powstały z dawnych twórców wielkiego molocha elektrody (rozłam założycieli), którzy mieli dość tego natłoku ludzi i powtarzających się w kólko tematów pisanych przez początkujących.

 

Właśnie planuję przejść z windy na linuksa, i pierwszy temat jaki otwieram na temat fedory, to taka kłutniakłótnia.

Hmmm - zaczynam wątpić w tego linuksa - jeśli to takie kłótliwe toważystwotowarzystwo - to raczej pozostanę przy windzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To akurat sytuacja podobna do opisanej przez Ciebie "elektrody" - rozlam na górze :) W gruncie rzeczy wszyscy chca zeby bylo lepiej i naprawde nie ma czym sie przejmowac. Za kazdym projektem stoja ludzie. Ludzie maja pewna wizje i jesli one sa diametralnie rózne, lepiej niech stworza dwa rózne projekty. I dobrze by bylo, zeby w miare mozliwosci wszystko sobie wyjasnili - lepsze to, niz chowac uraze.

A jesli masz z czyms problem, wszyscy chetnie Ci pomoga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AlienJr (wystepujac jako przedstawiciel nowego portalu) wyraznie wskazuje, ze najlepszym miejscem do uzyskania pomocy jest ten nowy portal, dlatego sie przyjrzalem...

No cóz, sa ludzie przekonani o swojej nieomylnosci - wychodzi na to, ze udzielanie pomocy na tym forum to jakis nietakt

To byl zart. Wiem, ze trudno jest to wylapac. Jednak jest to tylko tekst, po którym trudno jest sie domyslic jaki jest ich charakter. Do tego róznica pokolen, a co za tym stoi rozbieznosc poczuc humoru. Czesto intencje rozmówcy mozna wylapac po "smile'u" zamieszczonym na koncu zdania. Bardzo ulatwia sprawe interpretacji.

 

Do wszystkich uzytkowników tego forum, którymi szarga oburzenie z powodu tego zdania. Otóz chcialbym sie usprawiedliwic, ze byly to slowa kierowane do ecika i maja one jak najbardziej zabarwienie zartobliwe.

 

A wracajac do glównego tematu. Panie pit664, skoro jest Pan uzytkownikiem Fedory od jej pierwszego wydania zatem powinien Pan pamietac przejscie z Xfree na X.org w Tettnang (drugie wydanie FC). I w tym przejsciu mozna znalezc pewna analogie miedzy fedora.pl a fedorapl.org. A czlonków zespolu tj. (samych ekspertów, elite tego forum + mnie) moznaby porównac do Keitha Packarda.

 

Dla nas, uzytkowników, laknacych wiedzy ekspertów dla rozwiazania naszych przyziemnych problemów, wiedza o innych miejscach z dostepna pomoca jest bardzo cenna. smile.gif

 

Wie Pan, wszystko polega na tym, zeby to uzytkownicy stali sie ekspertami i chcieli pomagac. Mi osobiscie niezwykle ciezko byloby nazwac sie ekspertem, aczkolwiek pomoca zawsze palalem na tym forum. Przez ponad dwa lata nie bylo tutaj posta, którego bym nie przeczytal. Zawsze chcialem jak najlepiej dla forum ale kiedy okazalo sie, ze organizacyjnie projekt "daje ciala", wtedy trzeba wziac sprawy w swoje rece. Na szczescie jest w teamie wiele osób, którzy potrafia odnalezc sie na najrózniejszych plaszczyznach przy tworzeniu fedorapl.org. I skoro jest okazja do zmian (na lepsze miejmy nadzieje) to dlaczego nie? A to, ze uzytkownik ma teraz dylemat czy wybrac Swieta Bozego Nardzoenia czy Wielkiejnocy to juz jego sprawa (tak jak z Xfree i X.org). W koncu my nie blokujemy dostepu do niczego. Ba! Dajemy mu wybór, ale to widac zbyt duzo na barki przecietnego uzytkownika.

 

Zawsze zastanwial mnie skad ten egoizm u poczatkujacych. Doswiadczeni uzytkownicy sa/byli tutaj ~3 lata. Nagle chca zrobic cos dla dobra calej spolecznosci, a wszyscy narzekaja, bo niektórzy wprowadzaja chwilowe zamieszanie i rozwiazywanie ich przyziemnych problemów moze sie opóznic, albo, o zgrozo, uzytkownik aby optymalnie szybko dostal swoja upragniona odpowiedz musi zapytac na dwóch forach.

 

Szczerze mówiac cala ta krytyka wydaje mi sie nieco smieszna.

 

PS. Zwracam sie per Pan nie dla ironii. Po prostu uwazam, ze taka róznica wieku obliguje mnie do tego z czystej przyzwoitosci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, od dzisiejszego ranka przy próbie wejścia na fedorapl.org pojawia się:

DNS lag.. sorry.

a zamiast podserwisów otrzymujemy:

Nie odnaleziono serwera     

Firefox nie może odnaleźć serwera forum.fedorapl.org.

Czyżby koniec konkurencji???? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich użytkowników tego forum, którymi szarga oburzenie z powodu tego zdania. Otóż chciałbym się usprawiedliwić, że były to słowa kierowane do ecika i mają one jak najbardziej zabarwienie żartobliwe.

I w taki sposób zostały one odebrane ;)

A co do podpisu to jednak sugeruję jego zmniejszenie - jak to zostało wspomniane wcześniej jest troszkę zbyt nachalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanwiał mnie skąd ten egoizm u początkujących. Doświadczeni użytkownicy są/byli tutaj ~3 lata. Nagle chcą zrobić coś dla dobra całej społeczności, a wszyscy narzekają, bo niektórzy wprowadzają chwilowe zamieszanie i rozwiązywanie ich przyziemnych problemów może się opóźnić, albo, o zgrozo, użytkownik aby optymalnie szybko dostał swoją upragnioną odpowiedź musi zapytać na dwóch forach.

Jak już wcześniej pisałem:

To, że tworzą oni nowy portal nie znaczy, że każdy musi być albo "fanem fedora.pl" albo "fanem fedorapl.org". Wciąż istniejemy w ramach jednej społeczności i ten "podział" wcale nie znaczy, że ja nie mam zamiaru w żaden sposób kontaktować się czy wspomagać ludzi związanych z drugim portalem. Bo tak nie jest. Być może razem będziemy potrafili stworzyć jeszcze lepszą polską społeczność Fedory.

I wciąż przy tym obstaję - mimo tych "podziałów" wciąż jesteśmy jedną społecznością i każdy - niezależnie jakie ma sympatie - może coś zrobić bądź dla jednego, bądź dla drugiego, bądź dla obu portali ;) Warto wspomnieć, że są też tacy, którzy w ogóle na polskich stronach Fedory nie przesiadują, a wkład do dystrybucji mają spory, jak np. Rathann, który ma na swoim koncie niemal 30 paczek w extras oraz regularnie uczestniczy w różnych dyskusjach czy propozycjach temu poświęconych.

Czy tak czy owak - nie ma już chyba sensu więcej rozpisywać się na temat nowego portalu, bo i tak do niczego tutaj nie dojdziemy. Mamy nowy portal - i niech już tak zostanie, zobaczymy jak on się rozwinie i jak będzie wyglądał. I liczmy, że dzięki temu polska społeczność stanie się jeszcze lepsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacznie się przyglądam temu tematowi bo sam go rozpocząłem. Zuważyłem pewne różne starcia ale i optymistycznie rozwijającą się przyszłość.

 

Myśle, że tym akcentem:

mimo tych "podziałów" wciąż jesteśmy jedną społecznością i każdy - niezależnie jakie ma sympatie - może coś zrobić bądź dla jednego, bądź dla drugiego, bądź dla obu portali ;)

można by watek zakończyć.

Gdyż wielu jak sądzę się z tym zgadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykupiliśmy płatny hosting i przenosimy się na dreamhost → http://dreamhost.com/hosting.html Sytuacja powinna ustabilizować się w przeciągu kilkunastu godzin.

 

 

Kilkanaście godzin to chyba już dawno minęło - szkoda bo tak dobrego poradnika dla początkujących jaki widziałem na fedorapl.org nie ma NIGDZIE!!!

Więc tak się tylko zastanawiam po co te wszystkie dywagacje na temat rzekomej konkurencji itd. - dla mnie jako początkującego wybór jest banalny.

Może zamiast się publicznie pałować lepiej zrobić coś dobrego i opublikować art jak krok po kroku nie wiedząc o systemie właściwie nic

otrzymać w pełni sprawny i funkcjonalny system??? Wszyscy z Was przecież tak "kochają" Fedorę ale cóż po tej

Fedorze skoro zaraz po instalacji niewiele może ona pokazać?

 

PS. Jeśli już minie owe kilkanaście godzin :) prosiłbym o podanie nowego, działającego linku. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź swoje ustawienia, u mnie praktycznie cały czas linki działają, przerwy były niewielkie.

"Pałować" tu się nikt nie zamierza, tu się wymienia poglądy bo to Hyde Park.. :D.

Wszyscy kochają Fedorę, bo ona bardzo dużo może, nawet zaraz po instalacji.

Jeżeli masz problem, to może go opiszesz w odpowiednim dziale na tym , czy nowym forum i dasz szansę sobie pomóc? :)

opublikować art jak krok po kroku nie wiedząc o systemie właściwie nic

otrzymać w pełni sprawny i funkcjonalny system???

 

Takich artykułów na obu forach nie brakuje, czasem tylko niektórym brakuje chęci, aby je przeczytać. :D

 

Pozdrawiam! :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź swoje ustawienia, u mnie praktycznie cały czas linki działają, przerwy były niewielkie.

"Pałować" tu się nikt nie zamierza, tu się wymienia poglądy bo to Hyde Park.. :D.

Wszyscy kochają Fedorę, bo ona bardzo dużo może, nawet zaraz po instalacji.

Jeżeli masz problem, to może go opiszesz w odpowiednim dziale na tym , czy nowym forum i dasz szansę sobie pomóc? :)

Takich artykułów na obu forach nie brakuje, czasem tylko niektórym brakuje chęci, aby je przeczytać. :D

 

Pozdrawiam! :)

 

Doceniam twój dowcip kolego ale myślę, że początkującym użytkownikom fedory

zależy na czymś innym niż na dość przyznam kwaśnym dowcipie i ironii.

(Może ta migracja pewnych ludzi na inny serwer nie jest jednak aż tak bardzo bezpodstawna?)

 

Co do mojego problemu to może powiesz mi, jeśli oczywiście będziesz na tyle łaskawy jakie

ustawienia powinienem zmienić aby otworzyć poniższe strony:

http://fedorapl.org/

http://poradnik.fedorapl.org/

 

Jeśli chodzi o poradnik to może coś przeoczyłem ale czegoś takiego tu nie widziałem a latać

po kolejnych stronach i szukać odpowiedzi na podstawowe pytania raczej mi się nie chce bo

jest to strata czasu biorąc pod uwagę to, że na pewnych stronach można wszystko mieć

poukładane w jednym miejscu - jeśli więc naprawdę działają Ci powyższe linki spojrzyj

sobie na ów poradnik i sam oceń jego przydatność, czytelność a także odpowiedz

sobie na pytanie czy tutaj także znajduje się coś takiego, tak

obszernego i w choćby podobnej formule?

 

Ech społeczność... jak się samemu do pewnych rzeczy nie dojdzie to trzeba nie dość że się naprosić

to jeszcze wciąż posypywać głowę popiołem i mówiąc "przepraszam, że jestem nowy" znosić

głupie docinki ze strony tych którzy uważają się za guru... Super...

 

Pomimo wszystko pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...