Skocz do zawartości

Fedora.pl A Fedorapl.org


Dresio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Czytajac wypowiedzi K-bis przypomnialem sobie jak w ubieglym roku pierwszy raz zainstalowalem FC (5). Korzystalem wtedy z "Linux Installation Notes" Statona Finleya a wlasciwie to w wiekszej czesci z jego tlumaczenia (Andrzeja Orkana) na ojczysty jezyk. Wszystko co potrzebne poczatkujacemu uzytkownikowi zebrane w jednym miejscu. Malo tego, to wypisane lopatologicznie komenda po komendzie (lacznie z wcisnij enter :) ) Krótko mówiac cos takiego....

Chodzi wlasnie o te pierwsze, podstawowe rzeczy które trzeba wklepac do komputera krok po kroku

czasem nawet nie wiedzac co oznaczaja. Nie ma ich wiele wiec nie widze sensu biegania w poszukiwaniu ich po calym FAQ

lub forum - trzeba dac szanse przejrzenia na oczy tym którzy po prostu chcieliby spróbowac ale Linuksa nie znaja.

... juz istnieje :) Wystarczy tylko chciec i umiec sie poslugiwac wyszukiwarka.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam :)

 

Czytajac wypowiedzi K-bis przypomnialem sobie jak w ubieglym roku pierwszy raz zainstalowalem FC (5). Korzystalem wtedy z "Linux Installation Notes" Statona Finleya a wlasciwie to w wiekszej czesci z jego tlumaczenia (Andrzeja Orkana) na ojczysty jezyk. Wszystko co potrzebne poczatkujacemu uzytkownikowi zebrane w jednym miejscu. Malo tego, to wypisane lopatologicznie komenda po komendzie (lacznie z wcisnij enter :) ) Krótko mówiac cos takiego....

 

... juz istnieje :) Wystarczy tylko chciec i umiec sie poslugiwac wyszukiwarka.

 

Pozdrawiam.

 

A ja czytajac Twoja wypowiedz przypominam sobie, ze chyba nawet (poslugujac sie oczywiscie wyszukiwarka) do czegos takiego dotarlem ale biorac pod

uwage to, ze znam sie z Fedora tydzien jaka moglem miec pewnosc, ze instalacja nie rózni sie chocby w najmniejszym szczególe od instalacji FC6?

Jaka wiec równiez mialem pewnosc, ze stosujac sie do tych rad nie zrobie przypadkowo czegos co spowoduje powrót mojej instalacji do korzeni?

Przyszedlem tu wiedzac, ze jest poradnik dotyczacy wlasnie FC6 i to jego nowego adresu tu szukalem...

 

Jestescie czasem straszni :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytajac Twoja wypowiedz przypominam sobie, ze chyba nawet (poslugujac sie oczywiscie wyszukiwarka) do czegos takiego dotarlem ale biorac pod

uwage to, ze znam sie z Fedora tydzien jaka moglem miec pewnosc, ze instalacja nie rózni sie chocby w najmniejszym szczególe od instalacji FC6?

Jaka wiec równiez mialem pewnosc, ze stosujac sie do tych rad nie zrobie przypadkowo czegos co spowoduje powrót mojej instalacji do korzeni?

Przyszedlem tu wiedzac, ze jest poradnik dotyczacy wlasnie FC6 i to jego nowego adresu tu szukalem...

 

Jestescie czasem straszni :) :) :)

:) Rzeczywiscie nie mogles miec pewnosci (mój blad) - wydawalo mi sie, ze jest juz cos takiego dla FC 6. Pamietaj, ze kazdy kiedys zaczynal i skads ta wiedze musial miec. Przyklad przeze mnie podany (moze nie najlepszy :) ) mial dowiesc, ze zródel wiedzy jest bardzo wiele (lacznie z takimi lopatologicznymi poradnikami) wystarczy tylko chciec. Pozatym dziwi mnie troche, ze uparles sie na jeden konkretny poradnik - dla mnie to takie (nie obraz sie) ograniczone. Przygoda z FC nauczyla mnie bardzo istonej rzeczy - checi wyszukiwania informacji i uczenia sie. Dla mnie skorzystanie z "TEGO" jedynego lopatologicznego poradnika to troche tak jak skorzystanie z setup.exe i next, next, next, ok. Czesem lepiej pomyslec co sie robi i wiedziec co sie dzieje z systemem i w systemie - dzieki temu wiem wiecej. Tobie tez chyba o to chodzi bo zdaje sie, ze pisales cos o wiedzy w firmie, nie pamietam dokladnie ale chyba cos w tym kontekscie.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Nie jestesmy straszni :P moze tylko tak strasznie wygladamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Rzeczywiście nie mogłeś mieć pewności (mój błąd) - wydawało mi się, że jest już coś takiego dla FC 6. Pamiętaj, że każdy kiedyś zaczynał i skądś tą wiedzę musiał mieć. Przykład przeze mnie podany (może nie najlepszy :) ) miał dowieść, że źródeł wiedzy jest bardzo wiele (łącznie z takimi łopatologicznymi poradnikami) wystarczy tylko chcieć. Pozatym dziwi mnie troche, że uparłeś się na jeden konkretny poradnik - dla mnie to takie (nie obraź się) ograniczone. Przygoda z FC nauczyła mnie bardzo istonej rzeczy - chęci wyszukiwania informacji i uczenia się. Dla mnie skorzystanie z "TEGO" jedynego łopatologicznego poradnika to troche tak jak skorzystanie z setup.exe i next, next, next, ok. Czesem lepiej pomyśleć co się robi i wiedzieć co się dzieje z systemem i w systemie - dzięki temu wiem więcej. Tobie też chyba o to chodzi bo zdaje się, że pisałeś coś o wiedzy w firmie, nie pamiętam dokładnie ale chyba coś w tym kontekście.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Nie jesteśmy straszni :P może tylko tak strasznie wyglądamy ;)

 

To, że "uparłem" się na akurat ten poradnik wynikało z tego, że według tego poradnika udało mi się bez problemu zainstalować wszystkie dodatki podczas pierwszej instalacji. Niestety kilka dni później genialny wyrób "i Mikro i Softu" odmówił mi posłuszeństwa. Musiałem go przeinstalować ale napotkałem na sytuację w której Grub zdecydowanie kłócił się z instalatorem WIN, więc chcąc - nie chcąc (ponieważ musiałem jak najszybciej zainstalować WIN) musiałem fizycznie wykosić Fedorę, zainstalować WIN i zainstalować Fedorę ponownie. Pytanie - czy jeśli jedna z dróg okazała się dobra warto tracić czas na szukanie innej, być może gorszej? :)

czasu na poznawanie systemu mam teraz dużo i z biegiem czasu zapewne poradnik stanie mi się zbędny a chodziło mi tylko o to żeby jak najszybciej uruchomić podstawy.

 

Również pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: bardzo źle się stało, że na forum nastąpił rozłam. To jest dość "bałkańska" metoda rozwiazywania problemów: "nie podoba sie wam u nas? stwórzcie własne państwo!". Widać, jak "świetnie" radzą sobie koleje, coraz mniejsze państewka...

Wydaję mi sie, że to skutek braku umiejętności dyskusji. Nie wierzę, że wydarzenia z maja nie mogły skończyć sie pomyślnie. Dla mnie podział forum to porażka obu stron.

 

Pozostaje życzyć naszym "kolegom po fachu" powodzenia. Tymczasem zakładam u nich swoje równoległe konto. Trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu uporządkowania dyskusji piszę kilka uwag.

 

1. Żyjemy w wolnym cyberświecie. Każdy może tworzyć portale poświecone Fedorze jeżeli mu się tylko podoba.

2. Nikogo nie wyrzucono z forum Fedora.pl. Ci co odchodzili robili to z róznych względów: nie mieli czasu, zmienili dystrybucję, nie odpowidało im nasze towarzystwo, IPB, grafika, itd.. Takie jest życie i my to akceptujemy. Każdy kto odchodził miał zawsze otwarte drzwi gdy chciał znowu u nas pisać. Najlepszym dowodem ten topic.

3. Ostanio tak tu reklamowane inne forum Fedory nie jest jedynym jakie próbowano stworzyć. Po krótkim okresie entuzjazmu zamierały. Życzę młodym kolegom aby tym razem sie im udało.

4. Otrzymywałem, otrzymuję i jak myślę będę otrzymywał sygały, że autorzy nowego forum nie są zainteresowani współpracą. Przytoczę kilka cytatów z tego topicu:

AlienJR "Moim skromniutkim zdaniem różnorodność jest piękna,"

AlienJR "Lepiej jest kiedy bezpośrednia pomoc użytkownikom odbywa się w jednym miejscu. Też mi się tak wydaję, pod warunkiem, że mówimy o tym miejscu."

Gajownik "Dziękuję za uwagę. Będę dalej robił swoje, ale już nie tutaj."

Adios "Nasze drogi jednak z pewnych powodów musiały się rozejść."

Adios "Czyżby koniec konkurencji???? Powiedziałbym raczej, że początek ;-)"

5. Usunąłem sygnatury userów AlienJR, adios, gajownik, Raven i Jaro33 zawierające linki do nowego forum. Panowie jak chcecie się reklamować to róbcie to u siebie lub na innych forach jak Wam pozwolą. Jak potrzebujec ponad 6000 odnośników do siebie to zróbcie to w bardziej elegancki sposób a nie w miejscu gdzie jak pisze adios w tym topicu "Używanie IPB w obecnym kształcie wywołuje u mnie nudności." Informuję, że taka nachalna reklama nie będzie tu akceptowana. Jak chcecie podbić swoje strony w wyszukiwarkach to nie korzystajcie z portalu który tak krytykujecie.

6. Piszcie też na swoim forum co Wam działa, co nie działa i gdzie czego szukac jak Wam nie działa. Tu nie jest tablica ogłoszeń Waszego forum.

7. Możecie i macie prawo napisać nie 1 ale 1000 manifestów. W manifestach możecie napisać co Wam się podoba. Tylko publikujcie go u siebie a nie tutaj. Pamiętajcie też, że od manifestów zazwyczaj nie robi się lepsze forum czy strona. Tak samo jak herbata nie robi się słodsza od mieszania (Stefan Kisielewski).

8. Ze strony naszego portalu żadnej wojny czy też nieuczciwej konkurencji nie było, nie ma i nie będzie. Popatrzcie na samych uczestników długiej już dyskusji - z jednej strony Koledzy z nowego forum z drugiej osoby neutralne. Większość osób mocno zaangażowanych w portal fedora.pl i forum.fedora.pl milczy i nie angażuje się w dyskusję.

9. Jeżeli macie takie życzenie to proszę o przygotowanie i przesłanie tekstu który pojawi się na głównej stronie fedora.pl z informacją o tym co macie.

10. Wielokrotnie niektórzy userzy mnie obrażali i nie uczciwie oskarżali. Zawsze zrzucałem to na karb młodego wieku, braku doświadczenia itd. Natomiast jest moim podstawowym obowiązkiem ochrona ludzi którzy dla idei tutaj pracują (za free dla jasności) i tworzą te forum i portal. Dlatego przypominam i apeluję o poszanowanie na tym forum innych osób bez wzgledu na ich poglady oraz o prowadzenie dyskusji na odpowiednio wysokim poziomie.

 

Podsumowując. Forum jest ciągle otwarte dla wszystkich którzy chcą z nami współpracować. Dla ludzi prostych i expertów. Ja expertem nie jestem i nigdy nie byłem tak wysoko jak pit664 ;) choć pewnie chciałbym. (Uwaga to jest żart).

 

pozdrawiam serdecznie wszystkich z nowego i starego forum Fedory

 

Jerzy

 

PS. Do kilku mniejszych kwestii odniosę się w osobnych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że tak się zachowuje założyciel tego portalu.

 

Cóż tak oto zostałem wrogiem systemu a ja tylko chciałem dobrze. Ehh... cóż chciałem zaproponować podpięcie poradnika pod domenę Fedora. Ale jeżeli jestem "ten którego imienia nie wolno wymawiać" to trudno. Miałem też inne ciekawe pomysły... lecz usta są mi zamykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc chlopaki!

Moze mnie jeszcze którys z Was starych bywalców i administratorów jeszcze pamieta.

Czytam ta dyskusje i przyznaje ze scyzoryk mi sie w kieszeni otwiera!

Otóz uwazam ze klócicie sie o pierdoly. Wszyscy jestesmy w jakis sposób zwiazani z fedora a porózniacie sie o sprawy dziwne totalnie nie zwiazane z tym co dla wszystkich najwazniejsze ... z Fedora i jej spolecnzoscia. Spotkalismy sie na tym foum aby znalezc pomoc lub udzielic jej mniej doswiadczonym uzytkownikom. Robilismy to bezinteresownie i za darmo. Uzywalismy narzedzi jakimi byly strona glówna (mambo) oraz forum IPB, potem FAQ iwiki. Nikomu to nie przeszkadzalo ze IPB bylo zamkniete.

Faktem jest ze byly problemy z wiki i aktualizacjami, jednak ludzie dzieki którym istnieje forum fedora pl (administratorzy) sa ludzmi pracujacymi!!! A praca potrafi niezle ukrócic wolny czas w zyciu .

Wiekszosc dawnej ekipy stanowiacej czesc merytoryczna forum to osoby uczace sie ... majace wolny czas ... Tu wychodzi kontrast w domniemanym poczatku sporu. Jest to przykre ze po stronie mlodych jest tak malo zrozumienia (ciekawe jak bedzie gdy wy pójdziecie do pracy). Tymbardziej ze wiki wkoncu powstala, jednak nie wiele osób bylo wstanie napisac tam cos tresciwego, dodatkowo zostala utworzona domena na FAQ. Sadze ze mozna bylo by sie dogadac o zmiane wystroju strony i dodaniu jakies subdomeny na poradniki i inne kwiatki. (choc wiem ze admini fedora.pl nie bardzo chcieli co kolwiek zmieniac)...

Wy dawna ekipa odeszliscie na swój portal, jednak nie do konca poniewaz próbujecie werbowac swoich uzytkowników tutaj, jest to tez malo etyczne poniewaz próbujecie doprowadzic do rozlamu i w efekcie tego zamiast jednego dobrego merytorycznie forum beda dwa srednie albo i nawet przecietne,

A tak juz bardzo dosadnie: Przez kilka lat nie przeszkadzalo wam ze forum to IPB i swidczyliscie pomoc innym. Robiliscie to bo niewazne dla was byly narzedzia tylko sam fakt otwartosci fedory i mzliwosci uzyskania/udzielenia pomicy. Teraz nagle IPB jest zle bo nie udalo sie przeforsowac UNB. Choc (_szczeze_ → szczerze) ORT mówiac czytalem wypowiedzi niektórych pracownikól B2B i sprawy które sie wtedy rozgrywaly byly chamstwem, tymbradziej ze moze i domena nalezy do B2B jednak spolecznosc nie! A takie oszukiwanie spolecznosci powinno byc karane!

Zreszta po co kupowac IPB skoro mozna miec darmowy otwarty skrypt ... tego nie rozumiem ale nie wazne stalo sie i trzeba zyc dalej....

 

@Jerzy Uwarzam ze nie powinienes usuwac odnosników do prad znajdujacych sie na drugim portalu. Na tym takich nie ma. I miedzy innymi ty sie do tego przyczyniles ze nie ma ... sorki za kawe na lawe ale taki jest fakt.

 

@adios NIkt cie (_z tad_ → stad) ORT nie wyrzuca Jerzy wyraznie napisal ze droga powrotna jest dla was otwarta ... nie chce abyscie reklamowali konkurencyjne forum... Fakt jest faktem ze wplywa to negatywnie na wolnosc wypowiedzi jednk sadze ze zostal do tego sprowokowany, tymbardziej ze temat drugiego serwisu juz dosyc dlugo sie na tym forum pojawia a ponadto mówiac brzdko plujecie do gniazda z którego zescie wyszli i to nie do konca bo wciaz tu jestescie i wybrzydzacie jakie to wsyztsko zle ... jeszcze rok temu nie wybrzydzaliscie!!!!

 

Uwazam ze pieknym rozwiazaniem byloby aby chlopaki którzypoodchodzili, wrócili na to forum a pomimo tego tworzyli portal o fedorze, jednak bez forum. Wtedy jedno by nie kolidowalo z drugim, Jerzy moze by sie nidochodzil o reklame alternatywnego serwisu który móglby byc polaczony z tym forum. Choc pewnie teraz to marzeni bo chlopcy musza dowartosciowac swoje EGO mówie zarówno o adminach jak i o tych co odeszli!.

Dobrego polskiego portalu o fedorze nie ma i dobrze by bylo aby powstal (zreszta graficznie to fedorapl.org wyglada naprawde o niebo lepiej niz fedora.pl), Jezeli chodzi o forum to ja nie bylbym za rozlamem, na tym zawsze cierpia uzytkownicy!!! A bez nich zadne forum ani zaden portal nie stanowi wiekszej wartosci...

 

Pewnie i tak nikt z zainteresowancyh nie zrozumie co tu napisalem i nie mam zamiaru sie o to z nikim dochodzic i dlatego w tym watku po raz pierwszy i ostatni sie wypowiedzialem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Dopoki nikt nie chce ode mnie tu pieniedzy, dopoki nikt nie kasuje moich postow, dopoki beda tu ludzie, ktorzy moga mi pomoc lub potrzbuja mojej pomocy -zostaje. ale to nie znaczy, ze popieram ktorakolwiek strone IPB vs UNB. Zarejestrowalem sie na obydwu forach. i zarejestruje sie na jeszcze dwoch jesli powstana i bedzie taka potrzeba-chociaz mam nadzieje, ze nie.

I chcialbym zaznaczyc, ze powoli przechodze z etapu duuuuzo wolnego czasu (ostatni sem studiow) poprzez etap tylko wolny czas (pisanie pracy mgr) do etapu wolny czas po 18 (praca) i to sie widzi tutaj kto ma duzo wolnego czasu a kto musi pracowac.

nie znam firmy B2B, i gdyby nie ten spor to nie wiedzialbym kto trzesie tym forum tutaj. nie widze tu reklam, atakujacych flashy, pop-up'ow. nie mam wiec powodow zeby narzekac na B2B (zaraz sobie googlne czym oni sie wlasciwie zajmuja -i jesli zajmuja sie rozpijaniem panszczyznianego chlopa to sie stad zwine)

ps uwazam moj post za dlugi i bez sensu ale chcialem sobie cos napisac...

aha i do kogo moge sie zglosic w sprawie rangów (?) (uzytkownik-ekspert itp...) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są strony tego "sporu".

 

Raven, to wyjaśnij proszę co jest istotą tego sporu, bo jak nie to, to ja już naprawdę nie wiem o co Wam chodzi.

 

Aby jednak nie powracać do starych rzeczy i niepotrzebnie spierać się mam konstruktywną propozycję.

 

Zastanówcie się i przedstawcie tutaj, na forum, czego oczekujecie ode mnie, czego oczekujecie od portalu, od forum, od społeczności. Jakie są Wasze oczekiwania

 

Dodam, że forum można podzielić wg moderatorów, można stworzyć nowe subdomeny na najbardziej wymyślne rzeczy, można podzielić się administracją, można podzielić się na zespoły odpowiedzialne za różne kwestie itd.

 

Czy to naprawdę za mało?

 

pozdrawiam, Jerzy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc chłopaki!

Może mnie jeszcze któryś z Was starych bywalców i administratorów jeszcze pamięta. (...)

 

@Jerzy Uwarzam że nie powinieneś usuwać odnośników do prad znajdujacych się na drugim portalu. Na tym takich nie ma. I między innymi ty się do tego przyczyniłeś że nie ma ... sorki za kawę na ławę ale taki jest fakt.(...)

 

Pewnie i tak nikt z zainteresowancyh nie zrozumie co tu napisałem (...)

 

Pozdrawiam

 

Witaj SebOOl

 

Pamiętamy Cię bardzo dobrze i doceniamy Twój wkład w rozwój forum :)

 

1. Ja doskonale Cię zrozumiałem i przyjmuję to co napisałeś.

2. Nie został zmieniony ani usunięty ani jeden (sic!) odnośnik do nowego forum czy poradnika, czy też jakakolwiek porada kierująca na nowe forum. Tak właśnie powstaje plotka ;) i wkrótce będą informacje o modyfikowaniu treści pisanych przez społeczność. Zostały tylko usunięte sygnatury w których kierowano na nowe forum. Dla niepodwyższenia temperatury dyskusji nie chcę tego omawiać. Ci którzy mieli takie sygnatury myślę że wiedzą dlaczego to zrobiłem i doskonale wiedzą po co takie sygantury stworzyli. Zainteresowanych dodatkowymi wyjaśnieniami proszę o info na priva.

3. Uwaga generalna. Jeżeli są dwie strony dyskusji i jedna strona bardzo często się wypowiada w coraz ostrzejszych słowach, a druga raczej milczy to może powstawać błędne przekonanie, że Ci co głośno krzyczą mają rację. A wcale tak być nie musi.

 

A oto przykład jak można podgrzewać atmosferę.

 

Post Gajownika wiele wyjaśnia i tak naprawdę przestają mnie pewne rzeczy dziwić (pojęcia nie miałem o B2B i o "układzie"). Swoją drogą to jestem zaskoczony, że komercyjna firma ingeruje w to co i jak robi społeczność :( - powinni raczej zadbać o "dobre nastroje" bo w końcu mają z tego korzyści.

 

@Saek jak widać jesteś już osobą bardzo dobrze poinformowaną. Teraz już wiesz że jest B2B i co najważniejsze jakiś "układ" który nie dba o dobre nastroje społeczności. Bądź tak dobry i sam nam opowiedz jakie to złe rzeczy zrobiła firma B2B na tym forum i jak działa układ. Sam jestem tego bardzo ciekawy :) . Tylko proszę nie powtarzaj za innymi, opowiedz to co sam widzisz, widziałeś i doświadczyłeś :).

 

Pod adresem tego portalu i forum, a właściwie adminów, moderatorów i założyciela padło wiele moim zdaniem krzywdzących opini. Kilka dni temu, po przeczytaniu tego topicu wybrałem się pierwszy raz aby zobaczyć inne forum fedory i po ponad pół roku stronę główną nowego portalu. Dokonałem analizy tego co tam jest. Wnioski zatrzymuję dla siebie. Co prawda "piłka jest po moje stronie" ale ja nie koniecznie chcę ją nieefektywnie odbijać.

 

A teraz trochę optymizmu :)

 

1. Portal i forum.fedora.pl działał, działa i będzie działał dla dobra społeczności, tych którzy szukają pomocy i informacji oraz tych co chcą pomagać i informować.

2. Niezgoda rujnuje zgoda buduje. Czekam na konstruktywną odpowiedź Ravena :)

3. Wszystkim, niezależnie który "adres wyznają" życzę dobrego wieczoru.

 

serdecznie pozdrawiam,

 

Jerzy z B2B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...