Skocz do zawartości

Jak To Jest Z Ta Fedorą 8


zmarekz

Rekomendowane odpowiedzi

- Pulse Audio również ma tendencje do wywalania serwera dźwięku
A wie ktoś może jak to odinstalować nie wywalając połowy systemu? Nieszczęśliwie, nie wiedząc za bardzo co to jest, pozostawiłem do instalacji i teraz mam za swoje ;) Produkt IMHO wybitnie niedorobiony i wolałbym pozostać przy ALSA za to mieć np. dźwięk w mplayer z linii komend, odtwarzanie dźwięku w słowniku polsko-angielskim YDP (kydpdict) itp. Hint do mplayera z parametrem -ao pulse podany na http://www.pulseaudio.org/wiki/PerfectSetup jakoś nie działa.

Nie mam również dźwięku np. w filmach z youtube.com w FF - o dziwo te same linki w Operze grają aż miło :)

 

ps.:

zaczynam mieć poważne wątpliwości, czydobrze zrobiłem, przechodząc z F7 na F8

Ja też ;) Ale głównie z powodu owego serwera dźwięku, więc liczę na to, że da się odinstalować i zreanimować ALSA bez reinstalacji całego systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jesli robilo sie update yumem z 7 do 8 to nie ma problemy z tym PulseAudio bo i tak wszystko uzywa ALSY a zeby uzyc pulse w samych programach trzeba ustawic output dzwieku. W mplayer nie mozecie ustawic ALSY czy jak???

 

To podaje jakie ja mam paczki i wtedy PulseAudio nie dziala domyslnie, tylko ALSA

pulseaudio-core-libs-0.9.7-0.17.svn20071017.fc8
gstreamer-plugins-pulse-0.9.5-0.4.svn20070924.fc8
audacious-plugins-pulseaudio-1.3.5-3.fc8
pulseaudio-esound-compat-0.9.7-0.17.svn20071017.fc8
pulseaudio-libs-0.9.7-0.17.svn20071017.fc8
pulseaudio-0.9.7-0.17.svn20071017.fc8

 

I ustawenia /etc/modprobe.conf dla SounBlaster 128 PCI (oczywiscie kazdy sam musi z ALSA wiki znalezc swoje i odpowiednie moduly tam ustawic, bo Fedora z automatu robi to bardzo zle) trzeba tez w tym pliku ustawic odpowiednio.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem na czysto Fedorę 8 i nie mam problemów z dźwiękiem. Wszystko działa: gmplayer i mplayer z audiooutput=pulse, YouTube, Skype (choć usłyszałem swój głos na Skype Test Call dopiero po zrobieniu pasuspender skype), audacity, xine (w Kaffeine i Amaroku), itp.

Jestem więc zadowolony z nowej wersji mego systemu, choć compiz mógłby być stabilniejszy (czasem się wyłącza), no i IcedTea jest jeszcze cienka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli robilo sie update yumem z 7 do 8 to nie ma problemy z tym PulseAudio
Zawsze robię instalkę od nowa i tym razem chyba zaczynam żałować, arghhh...

W mplayer nie mozecie ustawic ALSY czy jak???
No właśnie nie mogę. Brak wiedzy. Walczę, ale chyba coś przeoczyłem. Mówię o uruchamianiu z terminala. Bo w smplayer sobie już poradziłem, więc sądzę, że w mplayer-gui czy gmplayer też to się da zrobić.

Jest oczywiście rozwiązanie pośrednie - odpalenie na użytkowniku osobnego serwera poleceniem pulseaudio, ale wolałbym to zrobić dla całego systemu . Niestety jak daję z roota polecenie pulseaudio --system (w helpie jest "Run as system-wide instance" <_< ) dostaje w odpowiedzi:

[root@waldo ~]# pulseaudio --system
No protocol specified
E: x11wrap.c: XOpenDisplay() failed
E: module.c: Failed to load  module "module-x11-publish" (argument: ""): initialization failed.
E: main.c: Module load failed.
E: main.c: failed to initialize daemon.

No i tu wymiękam :lammer:

 

PYTANIE: Jak odpalić pulseaudio "system-wide"?

 

Zastanawiam się też czy jak wywalę wszystkie pakiety z "pulseaudio" w nazwie to mi się ALSA poprawnie uruchomi <_<

 

@Amos - audiooutput=pulse, mixer=hw:0, ao=pulse zamiast ao=alsa - nic nie podziałało.

 

[EDIT]

To sobie poradziłem częściowo. Zakomentowałem w pliku /etc/pulse/default.pa linie

### Publish connection data in the X11 root window
#.ifexists /usr/lib/pulse-0.9/modules//module-x11-publish.so
#load-module module-x11-publish
#.endif

i ruszyło. Polecenie odpaliłem z konsoli i tu kolejny zonk. Kiedy chcę odtworzyć muzykę na zwykłym userze (z dowolnego playera) na konsoli, gdzie uruchomiłem serwer dźwięku jako root dostaję komunikat

[root@waldo fedora]# pulseaudio --system
W: protocol-native.c: Denied access to client with invalid authorization data.

Wie ktoś może co na to można poradzić? Bo jak na razie to w sieci nic nie namierzyłem a sam w ogóle nie czaję o co chodzi.

 

[EDIT2]Temat nieaktualny :) Odinstalowałem wszystko co miało "pulse" w nazwie, dla uzupełnienia zależności yum usunął mi mplayer, mplayerplug-in, mencoder. Po usunięciu ponowana instalacja mplayer, mplayerplug-in, mencoder, w uzupełnieniu zależności dociągniete pulseaudio-libs i wygląda na to, że skończyły mi się problemu z dźwiękiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Eclipse wysypuje się po zainstalowaniu sunowskiej Javy (wg faq) :|

co do Eclipse u mnie sie tez wysypuje :( (na f7 bylo oki) a mam jave od sun ... eh zaluje ze na f8 sie przesiadlem :)
Obydwaj używacie Javy Suna, więc w zachowaniu Eclipse nie ma nic złego :) Eclipse wraz z paczkami OpenOffice.org Base, Apache Tomcat używają paczki java-gcj-compat. A jeżeli nie działają Wam jakieś aplety javy na stronkach itp., to możecie zainstalować javę z Projektu JPackage. Jako dodatkowe źrodła informacji polecam fedorowe FAQ dotyczące Javy oraz Fedora 8 Release Notes (postaram się, żeby w ciągu najbliższych kilku dni było także po polsku ;)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwaj używacie Javy Suna, więc w zachowaniu Eclipse nie ma nic złego :) Eclipse wraz z paczkami OpenOffice.org Base, Apache Tomcat używają paczki java-gcj-compat. A jeżeli nie działają Wam jakieś aplety javy na stronkach itp., to możecie zainstalować javę z Projektu JPackage. Jako dodatkowe źrodła informacji polecam fedorowe http://docs.fedoraproject.org/release-note...US/sn-Java.html oraz Fedora 8 Release Notes (postaram się, żeby w ciągu najbliższych kilku dni było także po polsku ;)).

 

Problem przeciez rozwiazany McGiwer :) Instalujac Jave Od suna trzeba poprawic linijke w 1 pliku i tyle:) Co do tych darmowej Javy to jest straszny i powolny badziewi i nie ma co nawet na tym Eclipsa odpalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczesliwcy, wam przynajmniej udalo sie zainstalowac fc8. A czy ktos moglby mi pomoc z instalacja fc8? Zawiesza mi sie przy instalacji pakietow. Wydaje sie ze dwa pakiety sie instaluja, a przy trzecim python pada. Plyte sprawdzalam i probowalam instalowac to kilka razy. Zawsze w tym samym miejscu. Oczywiscie startuje z modu tekstowqego, bo w graficznym wywalal sie juz wczesniej, nawet nie kopiowal pakietow na dysk. Probowalam wpierw live, to uruchamia sie prawidlowo, ale instalka z liva zachowuje sie tak samo, wykrzacza sie przy instalacji pakietow.

 

Czy ma ktos jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie ze dwa pakiety sie instaluja, a przy trzecim python pada.
A jak podzielony dysk? jak duże partycje? Jakie pakiety się instalują i na jakim się zatrzymuje?

 

Off Topic

BTW od wersji 7 Fedora jest Fedorą a nie Fedora Core, więc FC5, FC6 ale już F7, F8 - to tak dla porządku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podzielony dysk? jak duże partycje? Jakie pakiety się instalują i na jakim się zatrzymuje?

 

Off Topic

BTW od wersji 7 Fedora jest Fedorą a nie Fedora Core, więc FC5, FC6 ale już F7, F8 - to tak dla porządku ;)

 

 

Nie wiem jakie pakiety sie instaluja, bo ida tak szybko, ze nie sposob tego przeczytac. Jak wywala sie przy trzecim pythonie, to twierdzi ze zaisntalowal 2 z ponad 1000, ale nie chwali sie jakie.

 

Podzial dysku jest nastepujacy

 

/boot 100M

/tmp 500M

/var 1G

/home 5G

/ 15G

swap 3G

 

i oczywiscie pozostale winzgroza i dysk z danymi,

 

Jest to laptop hp pavilion seria 9000. Live f8 uruchamia sie plynnie, ale nie daje sie zaintstalowac. Sciagnelam czysta instalke i uruchomilam w wersji textowej, bo przy graficznej anakonda wykrzaczala sie pod nazwaniu partycji jak je probowala podlaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...