Skocz do zawartości

Jak To Jest Z Ta Fedorą 8


zmarekz

Rekomendowane odpowiedzi

co do Eclipse u mnie sie tez wysypuje :( (na f7 bylo oki) a mam jave od sun ... eh zaluje ze na f8 sie przesiadlem :)

Jest na forum przeciez podany workaround do Javy Sun-owskiej.

http://forums.fedoraforum.org/forum/showpo...amp;postcount=6

Co do wydania 8 źle z nią. Pulseaudio łamie skype,są jakieś problemy z pakietami Livny (nie idzie instalować updatów),problem z gecko libs oj przesadzili panowie. Jedno co to jest szybsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest na forum przeciez podany workaround do Javy Sun-owskiej.

http://forums.fedoraforum.org/forum/showpo...amp;postcount=6

Co do wydania 8 źle z nią. Pulseaudio łamie skype,są jakieś problemy z pakietami Livny (nie idzie instalować updatów),problem z gecko libs oj przesadzili panowie. Jedno co to jest szybsza.

 

 

O wielki dzieki! Dziala!!!!!!! Wiec wszystko mi w f8 dziala po za malymi niedorobkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh. Właśnie też naprawiłem Jave, a to najważniejsze :>

Jeszcze tylko ten nieszczęscy wygląd i dzwięk... no i repozytoria update zbyt czesto się wywalają ;/

 

Aha, a ten motyw Nadoka (czy jakoś tak) to gdzie znajdę? To jest dla KDE dostępne?

 

To jest silnik GTK wiec dla KDE nie ma.

U mnie od dzis repozytoira dzialaja oki ale wczesniej lubilo sie wywalac :)

Dzwiek korzystam tak jak w F7 z Alsy w pulseaudio sie jescze nie bawilem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matlas - hehehe tak, wiem. Sytuacja wygląda jednak jeszcze zabawniej.

Start systemu z KDE (czasem nawet jest dzwięk ;p)

$ gnome_control_center i zmiana skórki

Praca praca praca

Restart

$ gnome_control_center i zmiana skórki

[...]

 

No kurde chcąc nie chcąc - czuję się trochę jak na wersji beta ;p

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mniej więcej tygodniowej pracy na F8 stwierdzam co następuje:

- często wysypuje się serwer dźwięku (nie ma znaczenia, czyjestem w KDE, czy w GNOME)

- po pewnym czasie klawiatura i mysz zaczynają pracować skokowo, czyli zwyczajnie - tną się

- Pulse Audio również ma tendencje do wywalania serwera dźwięku

 

powyższych wad nie rekompensuje, niestety, znacznie szybsze uruchamianie systemu i ogólnie szybsza jego praca.

 

pozdrawiam

 

ps.:

zaczynam mieć poważne wątpliwości, czydobrze zrobiłem, przechodząc z F7 na F8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś kto używa ósemki z kde niektóre aplikacje gtk też wyglądają, jakby je ktoś z kibla wyciągnął?? :ph34r: OpenOffice np wygląda ok za sprawą GTK-Qt-Engine, ale na yumex-a i programy z gnome m.in. do konfiguracji sieci wyglądają jakby cofnęły sie w rozwoju... o.O Nasówa sie jedno proste pytanie: WTF??!!

 

ja zawsze tak ustawiam, dzięki temu uważam na co klikam; programy system-config-cośtam uruchamiasz jako root, więc musiałbyś uruchomić kcontrol jako root i ustawić opcje gtk-qt

 

ale lepiej tego nie robić, bo przez gtk-qt programy tracą odrobinę na stabilności; w przypadku tych kilku kreatorków lepiej nie ryzykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegoś nie umiem :angry: bo moje drugie podejście do instalacja ósemki zakończyło się fiaskiem...

 

Za pierwszym razem, stawała małpa na "Mounting root filesystem". Zainstalowałem ponownie (czyszcząc dysk dd tym razem), to mi próbuje resume zrobić ze swapa na innym dysku! Odłączyłem zasilanie od tych dysków, a ona dalej swoje :lammer:

 

No to na czuja, noresume dla kernela - spoko działa "noresume passed, not resuming" ale co z tego, skoro pada na "Creating root device" :blink:

 

Czego nie umiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu użytkowania mogę stwierdzić że nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.. Fedora działa wyśmienicie.. nie wiesza się, wszystko działa jak należy...

Jeśli chodzi o wygląd to znacznie bardziej wolałem poprzedni motyw systemowy Flyinghigh.. z resztą niegdy nie liczę że będę zadowolony z nowego domyślnego motywu systemowego i sam wszystko ustawiam.. trwa to może z 15 minut i wymaga poświęcenia kilku chwil na gnome-look.org.. nie rozumiem więc narzekań na wygląd <_<

 

Ktoś wyżej narzekał na prędkość yuma, ale też nie zauważyłem żeby nagle zaczął działać wolniej w porównaniu do yuma z Moonshine'a.. denerwuje mnie jedynie fakt że jakoś nie widzę żeby presto działało poprawnie tzn zgłasza mi że:

No Presto metadata available for updates

Więc albo mam złe deltaurl, albo nie ma jeszcze deltarpm'ów w repo... mniejsza o to i tak jestem zadowolony.

 

Jeśli chodzi o błąd javy ( wiem powtarzam się ale niech już będzie) wykorzystam fragment innego mojego postu:

 

..jest on dobrze znany każdemu kto kompilował Compiza-Fusiona na Fedorze 7 z git'a. Dla poprawnego działania potrzebował on bodajże biblioteki libxcb-1.0-3.fc8, która powoduje wysypywanie się Javy.

Rozwiązanie jest np. tutaj: Fedoraquide

Dla nielubiących klikania w linki:

    * For sun-java5-bin: 

su -c 'sed -i 's/XINERAMA/FAKEEXTN/g' /opt/java/jre/lib/i386/xawt/libmawt.so'

    * For sun-java6-bin: 

su -c 'sed -i 's/XINERAMA/FAKEEXTN/g' /opt/java/jre/lib/i386/xawt/libmawt.so'

Wystarczy poszukać.. a nie narzekać :P

Drobna uwaga.. w zależności od sposobu instalacji javy plik libmawt.so może być w róznych miejscach, należy to skorygować przed wykorzystaniem którejś z powyższych komend..

 

Więc java to żaden nowy problem.... a bug zgłoszony był już dość dawno temu..

 

Pulse audio działa u mnie w porządku. W PulseAudio Volume Control widać odpowiednio np mplayer'a i exaile i można sobie manipulować głośnością danej aplikacji niezależnie od innych..

 

Nie ma co narzekać panowie.. System działa i tak fantastycznie.. przypomnijcie sobie.. dawniej też bywały problemy tuż po wydaniu nowej wersji.. poczekajmy troche na aktualizacjie..

 

Pozdrawiam Rasp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem fc8 bez problemu na laptopie asusa a9rp, wymieniłem firefoxa od razu, skaner skanuje. kłopot mam tylko ze sterownikami do drukarki canona pixma mp450, na stronie producenta sterowników brak.

 

Dzięki tym pakietom odpaliłem drukarkę canon pixma MP450 pod Fedorą 8.

pakiety:

cnijfilter-common-2.70-1.i386.rpm jest pod adresem ftp://download.canon.jp/pub/driver/bj/linux/

cnijfilter-mp160-2.70-1.i386.rpm jest pod adresem http://support-au.canon.com.au/contents/AU...0900705501.html

instalować w podanej kolejności, potem sprawdzić

/usr/lib/cups/filter/pstocanonij

a to dlatego, że przy instalacji pierwszego pakietu miałem

/usr/lib/cups/filter/pstocanonij;7a4vc456

nie wiem dlaczego system dodał ";7a4vc456" gdyż powinna występować sama nazwa filtru czyli "pstocanonij".

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...