Skocz do zawartości

Jak To Jest Z Ta Fedorą 8


zmarekz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ściągnąłem sobie obraz Fedory 8 Fedora-8-i386-DVD.iso z 8 listopada 2007 r.

Chciałem juz instalować ale natknełem sie na ten adres i nie wiem juz co mam sądzić na ten temat.

Aktualnie posiadam Fedore 7 i wszystki mi działa (łącznie z kodekami). Czy w Fedorze 8 aby móc pobrać kodeki będe musiał za to zapłacić ? Czy będą one działały bez problemu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na twoim miejscu nie sugerowałbym się tym artykułem, jego autor/autorzy nie mają, odnoszę wrażenie, zbyt wiele do czynienia na codzień z linuksem.

A odpowiadając na pytanie: zaciągasz kodeki z repo livna, i po bólu.

Jest co prawda trochę niedoróbek w systemie, ale czekam na upgrade'y. :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fedorze 8 jest 1 ważna nowość ; partycja windows jest widoczna juz od razu , bez koniecznosci recznego montowania ale jesli korzysta sie z gnome :rolleyes:

 

no i np Fileroller moze rozpakowywac plik metoda podniesc-upusc :)

 

a do tego co napisales, jak tym zarzadzac? bo nie chce zeby te dyski byly tam montowane a nie moge nigdzie znalezc gdzie to ustawic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Fedory od wersj 6. Do dzisiaj pracowałem na F7 - pierwsza instalacja i tylko updaty.

Dzisiaj zainstalowałem F8.

1. Eclipse wysypuje się po zainstalowaniu sunowskiej Javy (wg faq) :|

2. Dźwięk był i się zmył :|

3. X-y się zawieszają przy próbie wyjścia z jakiejś gry (np z tremulousa) - potrzebne jest przelogowanie. :|

 

Generalnie żałuję, że zainstalowałem... a mogło być tak pieknie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Fedory od wersj 6. Do dzisiaj pracowałem na F7 - pierwsza instalacja i tylko updaty.

Dzisiaj zainstalowałem F8.

.

.

.

Dodam do tego coś od siebie:

- nie konfiguruje karty graficznej tak dokładnie, jak 7-ka (zniknęło wiele rozdziałek),

- KDE domyślnie wygląda paskudnie,

- yum wlecze się niemiłosiernie (a miało być tak pięknie),

- instalator sypie wyjątkami, gdy tylko dobierasz (zaznaczasz lub odznaczasz) pakiety klawiaturą - 4 razy wywalała mi się dzisiaj instalacja.

 

Na plus, działa dość szybko i stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rgabrysiak

Powiem krótko systemik chodzi prawie tak jakbym chciał

Jedyny problem to Java ale cała reszta śmiga aż miło. A największe zaskoczenie - wydaje mi się że yum chodzi nieco szybciej :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rgabrysiak

Siemka a masz coś w ojczystym języku :D

A tak na poważnie dla mnie najlepszą recenzją jest DistroWatch, w rankingach z ost. 7 dni Fedora przeskoczyła Ubuntu.

I jeszcze jedno recenzje recenzjami ale jak nie spróbuję to nigdy nie wierzę w to co inni piszą.

Pozdrawiam <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Fedory od wersj 6. Do dzisiaj pracowałem na F7 - pierwsza instalacja i tylko updaty.

Dzisiaj zainstalowałem F8.

1. Eclipse wysypuje się po zainstalowaniu sunowskiej Javy (wg faq) :|

2. Dźwięk był i się zmył :|

3. X-y się zawieszają przy próbie wyjścia z jakiejś gry (np z tremulousa) - potrzebne jest przelogowanie. :|

 

Pozdrawiam.

 

Dzwięku szukaj w mikserze. U mnie musiałem podnieść wszystkie suwaki do góry i szukać który to będzie ściszał. Mam MPC51 i pewnie to jest u mnie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy komuś kto używa ósemki z kde niektóre aplikacje gtk też wyglądają, jakby je ktoś z kibla wyciągnął?? :ph34r: OpenOffice np wygląda ok za sprawą GTK-Qt-Engine, ale na yumex-a i programy z gnome m.in. do konfiguracji sieci wyglądają jakby cofnęły sie w rozwoju... o.O Nasówa sie jedno proste pytanie: WTF??!!

 

Oto Screen:

zrzutekranu1ca6.th.png

 

Pozdrawiam

k_myk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...