Skocz do zawartości

Podłączenie Kabla Usb-rs232


pexerius

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam mały problem z podłączeniem kabla USB-RS232.. proste pytanie jak go zainstalować?
Tzn. w czym problem? Zwykłe wetknięcie do USB nie wystarcza? ;) Przecież to przejściówka? Z jednej strony gniazdo USB (od PC) z drugiej strony urządzenie z 9-pinowym gniazdem RS-232

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej: co próbujesz podłączyć, a się nie udaje?

 

:) żeby coś podłączyć to musi działać kabel.. czyli w programie musi mi wykryć aktywny port COM (pod winda jest wykrywany jako port COM5). Program odpalam spod Wine.. (wybacz nie mogę Ci podać co to za program.. ale nie jest skomplikowany i działa.. łączy się z netem itd..). Teraz tak myślę.. a może to wine trzeba skonfigurować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że "odtwarzacz dvd"[...]
Powiedzmy, ze to jest problem :) Brak sterowników do urządzenia.

Kabel to kabel, niezależnie od tego jak bardzo usiłuje zainstalować go Windows :lol: Sądzę, że system Windows instaluje urządzenie doczepione do przejściówki a nie kabel. Port USB jest zwykłym portem szeregowym podobnie jak RS-232. Wszystko co jest zrobione w takiej przejściówce, to przylutowanie kabelków po obu stronach we właściwej konfiguracji. Tam nie ma co instalować, to tylko zwykła przejściówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.. niech będzie tak ja mówisz, pozwól, że inaczej sformułuje pytanie..

Jak ustawić porty COM1..2..3 itd w Linuksie, jak to sprawdzić które aktualnie są używane lub zajęte (lub gdzie) ?

Na pewno COM1..2..3..4 są zajęte (czytaj zarezerwowane).

 

:):):)

Darek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "ustawisz" tych portów, dzieje się to dopiero w momencie podłączenia zewnętrznego urządzenia.

 

Odpowiednikiem COM1 jest /dev/cua0, COM2 /dev/cua1 i tak dalej.

 

stty -a < /dev/cua1

 

poda Ci informacje o stanie używanego portu (lub nie wypluje nic, jeśli port nie jest używany). Nie ma czegoś takiego jak rezerwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że "odtwarzacz dvd" w celu aktualizacji oprogramowania ;) .. może być taka odpowiedź ? :)

LOL :D

Soft w odtwarzaczach aktualizuje sie zapuszczajac wypalona plytke z updatem, Ty chcesz podlaczyc dekoder TVSat (C+ ?) albo programator kart chipowych (zielonka ?), nie rozumiem tylko dlaczego robisz z tego taka tajemnice... Twoj dekoder - Twoja sprawa co z nim robisz :)

 

Skoro masz z ta przejsciowka jakis problem (bo ja nadal nie rozumiem jaki) to czemu nie zapytasz sprzedajacego? W opisie aukcji podal informacje ze ten sprzet dziala z linuksem... mam wrazenie jednak, ze probelmem jest odnalezienie go i zmuszenie do pracy pod wine, a nie w samym linuksie?...

 

Obawiam sie WalDo, ze przejsciowka USB-RS232 to cos wiecej niz przeplecione kabelki i rozne gniazdka na 2 koncach ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL :D

Soft w odtwarzaczach aktualizuje sie zapuszczajac wypalona plytke z updatem, Ty chcesz podlaczyc dekoder TVSat (C+ ?) albo programator kart chipowych (zielonka ?), nie rozumiem tylko dlaczego robisz z tego taka tajemnice... Twoj dekoder - Twoja sprawa co z nim robisz :)

 

Skoro masz z ta przejsciowka jakis problem (bo ja nadal nie rozumiem jaki) to czemu nie zapytasz sprzedajacego? W opisie aukcji podal informacje ze ten sprzet dziala z linuksem... mam wrazenie jednak, ze probelmem jest odnalezienie go i zmuszenie do pracy pod wine, a nie w samym linuksie?...

 

Obawiam sie WalDo, ze przejsciowka USB-RS232 to cos wiecej niz przeplecione kabelki i rozne gniazdka na 2 koncach ;)

 

Pozdro

 

Ad.1. Może chce :]

Ad.2. Nie kupowałem na tej aukcji! Kable kupowałem już ze 2 lata temu.. (dałem jako przykład).. Teraz próbuje go po raz pierwszy użyć na linuksie z czystej ciekawości..

Ad.3. Też mi się wydaje że problem leży pod WinE, dlatego pytam o możliwość sprawdzenia, z konsoli który COM jest zajęty i czy w ogóle jest..

Ad.4. :)

 

Jakby wszystko było takie proste to bym wam d*py nie zawracał :) Ale ciekawość ludzka, chęć do gdybania i dociekania niekiedy jest silniejsza - dlatego postanowiłem zobaczyć jak to będzie na Linuksie.. :) Ale to chyba na plus jest, prawda ;)

 

Sorror

 

dzięki za odpowiedź, o coś takiego mi chodziło :]

Nie ma czegoś takiego jak rezerwacja.

 

Hmmm to dziwne, że nie ma.. może z moim lapkiem jest coś nie tak ?? bo ewidentnie te comy mam zajęte.. (a może źle się wyraziłem z rezerwacją - miało być są zajęte przez inny sprzęt....).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to jakiś konwerter.

Po włączeniu "kabla" do komputera,

jeżeli jest to urządzenie rozpoznane przez system to zainstaluje się usbserial

wykonaj z konsoli:

#dmesg

i zobacz czy nie powstało urządzenie np. ttyUSB0

 

Jeśli tak to możesz z niego korzystać ja z portu RS

 

Osobną sprawą jest korzystanie z tego portu pod wine, musisz skonfigurować wine aby widział port ttyUSB0 jako np. COM1

 

Pozdrowienia, andrew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...