Skocz do zawartości

Problem Z Fedorą Na 32 Bitowym Procesorze.


kubaki5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam starego laptopa Toshibę 1710cds z 600 mhz celeronem i 64 mb ramów i kartę graficzną ATI Mobiliti-C controller z 4 mb pamięci graficznej i 6 gb dyskiem.

Próbuję zainstalować Fedorę 1 i uruchamiam ją z cd wszystko normalnie się odpala. Na ekranie Pokazuje się boot: wtedy wciskam enter i zaczyna się uruchamiać ale pokazuje że procesor nie jest przystosowany do trybu 64 bitowego i że muszę spróbować trybu 32 bitowego. Wtedy zaczynająsię schody, ponieważ (_niewiem_ ? nie wiem) ORT jak uruchomićtryb 32 bitowy. Czy ktoś może to wie? SZukałem w googlach i na tym forum, ale nic nie znalazłem. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fedora 8/9 32bit + IceWM/Fluxbox/Enlightment (IceWM udaje Win98, ale musisz go skonfigurowac -> menu programow).

Poza tym wywal prawie wszystko co mozesz z uslug systemowych -> zostaw crona i to, czego uzywasz

 

Jak mozesz to dorzuc pamieci do 256MiB, komp wtedy dostanie kopa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też i nie za nową. Te 64MB to trochę mało nawet jak na instalację w trybie tekstowym. Sądzę, że FC4 lub FC5 to najwyższa wersja możliwa do zainstalowania w trybie tekstowym przy tej ilości pamięci. F7 z całą pewnością wymagała już 128MB RAM do instalki tekstowej, nie wiem jak było z FC6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak starsze, ale od fedory 7 minimalne wymagania się nie zmieniają:

The following CPU specifications are stated in terms of Intel processors. Other processors, such as those from AMD, Cyrix, and VIA that are compatible with and equivalent to the following Intel processors, may also be used with Fedora.

Fedora 9 requires an Intel Pentium or better processor, and is optimized for Pentium 4 and later processors.

    *      Recommended for text-mode: 200 MHz Pentium-class or better.
    *      Recommended for graphical: 400 MHz Pentium II or better.
    *      Minimum RAM for text-mode: 128MiB.
    *      Minimum RAM for graphical: 192MiB.
    *      Recommended RAM for graphical: 256MiB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji sam sobie wybierasz środowisko. Widzę niezbyt chcesz pogodzić się z tym, że taka ilość ram-u jest niewystarczająca ;) Nawet udana instalacja nic nie zmienia, ponieważ nie będziesz mógł uruchomić praktycznie żadnego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem chentny, żeby dodać ramu z dwóch powodów:

1.To stary komputer i mogę poświęcićdużo czasu na szukanie odpowiedniego ramu może mi zająć dużo czasu a i mogę i tak nie znaleść.

2. W instrukcji pisze, że ramu mogę rozszeżyć maksymalnie do 190 megabajtów więc to i tak może niewystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...