Jump to content

Prośba Do Użytkownikow Tego Forum


kniazio
 Share

Recommended Posts

Sytuacja jest zupełnie abstrakcyjna, komunikat "file not found" nie ma prawa się pojawiać.
To jest to co mnie zaciekawiło. Kompletny odjazd, komunikat zupełnie nieadekwatny do sytuacji. Dociągnąłem do sensowniejszego komunikatu "kernel too old". Zakładam, że są jakieś przyczyny, dla których kniazio trzyma się tego distro. Chociaż też w sumie ciekaw jestem dlaczego akurat taka niszowa, egzotyczna dystrybucja?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po tych zabawach z bibliotekami doszedlem do pewnych wnioskow

Jesli chodzi o te biblioteki to wystarczy dorzucic tylko jedna tzn ld-linux so2 i juz mamy tajemniczy komunikat old kernel a co ciekawsze dopiero po nadaniu tej bibliotece chmod 777 pojawia sie ten komunikat bo wczesniej oczywiscie not found

Moje podejrzenie jest wiec takie ze niestety plik cardserver nie jest dostosowany do tej dystrybucji tzn nie moze uzyskac dostepu do odp bibliotek bo poco w takim razie robiono by kompilacje i takie tam skoro mozna by bylo kopiowac sobie pliki z roznych dystrybucji

Przyklad:

gosc znajduje w sieci jakis ciekawy dodatek typu dnasguardian i robi z tego paczke do BrazilFW czego efektem jest plik dansguardian.tgz a nie po prostu kopiuje plik znaleziony w sieci do katalogu BFW

To samo trzeba by zrobic z tymi 2 plikami do newcamd-a czyli zrobic z nich newcamd.tgz

A jesli chodzi o kwestie uporu co do BFW to mam go juz 4 lata i nigdy nie mialem z nim problemu

Mam w sieci 25 userow. Jako router sprawuje mi sie nienagannie. Ok roku bylem za granica i router nie zawiodl ani na chwile bez zadnego dozoru z mojej strony w przeciwienstwie do innych routerow tego typu jak Freesco czy oslawione NND(czytaj Nigdy Nie Dziala)

Tak wiec bede niestety upieral sie przy BFW i nadal bede drozyl watek Newcamd na tym czy innym forum bo wiem ze (_napewno_ → na pewno) ORT powinno to dzialac na BFW

Znowu sie rozgadalem

Pozdrawiam wszystkich dziekuje za pomoc jaka okazujecie i prosze o dalsza :))

Link to comment
Share on other sites

No to udało mi się uruchomić :)

Problemem były zbyt świeże biblioteki /lib/libcrypt.so.1, /lib/libc.so.6, /lib/ld-linux.so.2. Udałem się więc na rpm.pbone.net i wyszukałem odpowiednią paczkę RPM z Fedory 1 (glibc-2.3.2-101.4.2.legacy.i686.rpm). Jak widać zawiera wersję 2.3.2 a nie najnowszą (chyba) 2.7

 

Jak uruchomiłem?

Na wstępie info: potrzebne biblioteki spakowane do pliku biblioteki_do_cardserver_F1.zip podrzuciłem tak jak poprzednio na http://upload.dvhk.pl/

Po rozpakowaniu interesujące nas biblioteki skopiowałem do katalogu /lib na BFW

Próba uruchomienia wykazała: "Error opening config file: /etc/newcamd/cardserv.cfg", więc

mkdir /etc/newcamd
cp cardserv.cfg /etc/newcamd

Kolejna próba odpalenia i "parse error in config file /etc/newcamd/cardserv.cfg line 235" oraz w linii 236. Linijki te zawierają:

SERIAL_PORT = 1

TCP_PORT = 10001

Nie wiem czemu to służy, ale nie zastanawiałem się zbytnio i zakomentowałem.

Po tych zabiegach program został uruchomiony, na konsoli nie było błędów, na liście procesów znajduje się m.in. ./cardserver.i386, z którym to procesem powiązane są porty 14000, 14001, 14002

 

Mam nadzieję, że te dwa parametry, które zakomentowałem są albo zbędne, albo należy gdzieś doczytać jak powinny wyglądać, żeby program umiał je sparsować.

Link to comment
Share on other sites

Suuuper dopiero wrocilem do domu wiec zaraz sie za to zabiore

Jesli to naprawde dziala to jestes wielki

Odezwe sie za chwile

 

Kurde a mialo byc tak pieknie

Napisz gdzie umiesciles plik cardserver bo u mnie komunika "segmentation fault"

 

uruchomil sie jak wrzucilem go do katalogu partition bedacym glowny,m katalogiem w drzewie

testuje dalej w takim razie

jeszcze jedno gdzie teraz dodac ten plik zeby uruchamial sie wraz ze startem BFW

No i oczywiscie podziekowania dla WalDo oraz pytanie jak moge sie odwdzieczyc za taka robote

 

potrzebuje jeszcze 2 bibliotek do tego serwera bo jak chce uruchomic ta sama droga pliki takie jak newcs czy ccam to wola o te biblioteki

oto one:

libdl.s0.2

libstdc++.so.6

Nastepna duza prosba do kolegi WalDo zeby poszukal i ewentualnie podrzucil je na dvhk upload

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedno gdzie teraz dodac ten plik zeby uruchamial sie wraz ze startem BFW
Zazwyczaj /etc/rc.local jest dobrym miejscem.

 

jak moge sie odwdzieczyc za taka robote[/b]
Nie pisz postów pod własnymi - korzystaj z przycisku "EDYTUJ" :P

 

potrzebuje jeszcze 2 bibliotek do tego serwera
http://rpm.pbone.net, wyszukiwanie zaawansowane, przycisk "Uncheck all", zaznaczyć tylko Fedory we wszystkich wersjach, do wyszukiwarki wpisać nazwę szukanego pliku. Ściągnąć odpowiednią paczkę RPM (w Twoim przypadku sądzę, że należy wybrać paczkę najstarszą) i wyłuskac z niej odpowiedni plik. "Wyłuskanie" robię zazwyczaj pod Krusaderem (Linux) a pod Windows jest jakaś wtyczka do Total Commandera.

 

Dziwne trochę, że nie masz tych bibliotek. Ja BFW uruchamiałem bezpośrednio z CD-ROM i nie było problemu.

 

[EDIT]

Może wystarczą linki symboliczne

ln -s /lib/libdl-0.9.26.so /lib/libdl.so.2 #wg mni libdl.so a nie s0
ln -s /lib/libstdc++.so.5.0.5 /lib/libstdc++.so.6

I jeszcze jedno: czy zrobiłeś upgrade BFW do 2.31.10-final, bo ja na tej wersji działałem.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo prosze WalDo abys wydobyl te biblioteki bo ja nie mam zielonego pojecia jak to zrobic a dla ciebie to kaszka z mleczkiem

A i jeszcze jedno co nalezy wpisac w rc.local jesli plik cardserver mam w katalogu partition

Sorry ze tak zawracam glowe

Jakos sie zrewanzuje:))

 

fajnie bylo ale sie skonczylo

po restarcie BFW te biblioteki znikaja i cardserver nie hula

chyba one musza tez byc ladowane podczas startu jako paczka tgz

ale to dziwne ze cardserver nie znika

Link to comment
Share on other sites

Widze ze temat stanal bez echa

Moze byl by ktos zeby chociaz zechcial napisac skrypcik ktory przy starcie BFW zaladuje(skopiuje) wskazane biblioteki z katalogu partition do katalogu lib nastepnie nada im prawa wykonywalnosci i na koncu uruchomi plik cardserver

Bardzo prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

chyba one musza tez byc ladowane podczas startu jako paczka tgz

ale to dziwne ze cardserver nie znika

A jak jest ładowany cardserver? Zrób dokładnie to samo dla bibliotek. Bo nawet jak ktoś napisze "skrypcik", to ten "skrypcik" będzie znikał tak samo jak biblioteki. Poza tym dlaczego sam tego nie zrobisz? Chyba wpisanie kilku poleceń do pliku (tak jakbyś pisał to w linii poleceń) i nadanie plikowi odpowiednich praw umożliwiających jego uruchomienie, to chyba nie jest problem? Poza tym juz wcześniej wspominałem o czyms takim jak /etc/rc.local

Nie licz na to, że ktoś zrobi wszystko za Ciebie, trochę więcej własnego wkładu ;)

Link to comment
Share on other sites

sciezka nie pomaga

brazilfw# ./var/cardserver.i386

-sh: ./var/cardserver.i386: not found

brazilfw#

 

Miało być:

/var/cardserver.i386

a nie:

./var/cardserver.i386

To jest bardzo ważna różnica. Kropka oznacza bierzący katalog, czyli np. /home/user/var/cardserver.i386 albo /mnt/distro/var/cardserver.i386 zaś / na poczatku oznacza główny katalog, czyli poprostu /var/cardserver.i386

Link to comment
Share on other sites

mnie nie chodzilo o skrypcik(tutaj widac moja znajomosc (_linuxa_ ? Linuksa) ORT:))

chodzi o to zeby napisac w rc.local co i jak ma bfw robic przy starcie

carserver.i386 mam w katalogu partition i on nie znika po reboocie

cardesrv.cfg jest w katalogu etc/newcamd i tez nie znika

znikaja tylko te 3 biblioteki od WalDO ktore sa w katalogu lib

 

w rc.local musiala by byc uruchomiona taka procedura zeby :

1 zaladowala (skopiowala) biblioteki z katalogu partition (z tego katalogu nie znikaja) do katalogu lib (bo tylko z tego katalogu te biblioteki dzialaja)

2 nadala im uprawnienia 755

3 uruchomila cardserver.i386 z katalogu partition

 

to wszystko chyba

Gdybym znal (_linuxa_ ? Linuksa) ORT to dawno bym sobie to zrobil a le niestety nie znam i dlatego bardzo prosze o pomoc

Link to comment
Share on other sites

z tym juz sobie poradzilem (dzieki wielkie za szkole (_linuxa_ → Linuksa) ORT :)) ) teraz probuje dopasowac biblioteki do uruchomienia innego pliku o nazwie newcs oraz cccam

sciagnalem to rpm o ktorym pisales RPM z Fedory 1 (glibc-2.3.2-101.4.2.legacy.i686.rpm). np do uruchomienia pliku newcs potrzebna jest biblioteka libdl.so.2 dorzucilem ja z w/w paczki i teraz mam taki komunikat ktorego juz nie rozumiem

error while loading shared libraries /lib/libdl.so.2: file to short

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...