Skocz do zawartości

Prośba Do Użytkownikow Tego Forum


kniazio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bede szczery- nie posiadam dystrybucji Fedora i nie znam tego systemu

Moja prośba wiąże sie z czyms calkiem innym, a mianowicie:

Posiadam serwer oparty na dystrybucji BrazilFW ktory to z kolei jest pochodną Fedora Core

W zwiazku z tym zarejestrowalem sie na tym forum majac nadzieje ze uzyskam pomoc

 

Potrzebuje skompilowac(nie mam pojecia jak sie to robi) doslownie jeden plik aby mozna go bylo uruchomic na BrazilFW

Plik ten znajduje sie na stronie http://upload.dvhk.pl/content.php?id=118414 i nosi nazwe cardserver.i386

jest tam tez drugi plik o nazwie cardserv.cfg z ktorego ten pierwszy ma czytac ustawienia

Ten drugi plik nie jest tak wazny poniewaz prawdopodobnie on bedzie widziany przez Brazilfw

Chodzi przede wszystkim o pierwszy plik

 

Pisze o tym dlatego ze dziwi mnie troche sprawa uruchomienia tego pliku na Brazilfw

Na innych dystrybucjach linuxowych ten plik sie uruchamia (mowa tu o Freesco lub NND) a dlaczego nie uruchamia sie na BrazilFW nie mam pojecia - przy probie wpisania polecenia uruchamiajacego ./cardserver.i386 mam komunikat file not found chociaz plik (_napewno_ → na pewno) ORT jest w katalogu z ktorego go usiluje uruchomic

(k woli wyjasnienia - pisalem na forum BrazilFW lecz nie uzyskalem pomocy) wiekszosc userow na tamtejszym forum to brazylia i portugalia a polacy nie potrafili mi pomoc

 

Zeby wszystko bylo jasne z mojej strony pliki te sluza do uruchomienia serwera sharingu (czyli udostepniania uprawnien z mojej legalnej karty operatora C+ badz Polsatu innym uzytkownikom mojej sieci) wyjasniam tu ze chce tego uzywac tylko dla moich potrzeb tzn w moim domu w ktorym mieszka 2 rodziny a nie chce stawiac drugiej maszyny z inna dystrybucja (np NND) z wiadomych powodow (dodatkowy pobor pradu)

Sorry ze sie tak rozpisalem ale inaczej si enie da wyjasnic

 

Strona dystrybucji BrazilFW - http://www.brazilfw.com.br/forum/index.php

Opis stawiania serwera sharingu - http://dvhk.pl/showthread.php?t=5293&highlight=newcamd

 

Bardzo prosze o wyrozumialosc i pomoc

Jestem w stanie zaplacic osobie ktora podejmie sie tego zadania oczywiscie jakas rozsadna cene:))

 

Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow tego forum

 

PS Dodam jeszcze tylko ze system BrazilFW to wspaniale rozwiazanie jesli chodzi o router linuxowy i nie zamianilby sie na zaden inny.

 

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmmm... może trzeba mu nadać prawa wykonania :) , czyli chmod +x cardserver.i386 i potem już normalnie odpalasz poleceniem ./cardserver.i386 . BrazilFW niezła egzotyka ;) .

No az tak anoga to nie jestem :)) prawa chmod 777 nadane na samym wstepie

Kiedy nie sa nadane prawa to komunikat jest nieco inny niz podalem czyli permision denied

Pozdrawiam

PS Apropo egzotyki Tu sie nieco mylisz bo caly panelik Webadmina jest po polsku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje skompilowac(nie mam pojecia jak sie to robi) doslownie jeden plik aby mozna go bylo uruchomic na BrazilFW
Ten program jest już skompilowany, wystarczy uruchomić. Normalnie to szukałbym niespełnionych zależności, ale skoro zwraca file not found to raczej nie to... BrazilFW pochodzi od fedory, ale wydaje mi się, że ta dystrybucja jest tak okrojona, że faktycznie po za routerem i firewallem nie ma z niej żadnego pożytku :) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten program jest już skompilowany, wystarczy uruchomić. Normalnie to szukałbym niespełnionych zależności, ale skoro zwraca file not found to raczej nie to... BrazilFW pochodzi od fedory, ale wydaje mi się, że ta dystrybucja jest tak okrojona, że faktycznie po za routerem i firewallem nie ma z niej żadnego pożytku :) .

No ale jesli chodza na niej takie dodatki jak Apacche SQLite Dansguardian i wiele innych rzeczy to troche dla mnie dziwne a zwlaszcza ze na distro typu Freesco ktore jest juz dinozaurem wsrod routerow ten plik uruchamia sie bez problemow

Nie mysle aby Freesco bylo bardziej zaawansowane niz Brazilfw

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wklej ls z tego katalogu :P

 

Masz w systemie biblioteki, które są dynamicznie ładowane dla tej aplikacji?

jak pisalem na wstepie nie znam systemu Linux

Jesli chodzi o biblioteki to nie ma o nich mowy w opisie stawiania sharingu

Na freesco i NND ten plik uruchamia si ebez problemow

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)przy probie wpisania polecenia uruchamiajacego ./cardserver.i386 mam komunikat file not found chociaz plik (_napewno_ → na pewno) ORT jest w katalogu z ktorego go usiluje uruchomic
Wiele razy już widziałem takie "na pewno" ;) Pokaż to o co prosił Sorror. Wejdź z konsoli do katalogu z plikiem i wykonaj polecenie "ls -l" (w poleceniu jest dwa razy mała litera 'L').

W każdym razie u mnie plik się uruchamia. Rzuca błędem bo chce mieć plik konfiguracyjny w /etc/newcamd, ale na pewno się uruchamia (Fedora 8, 64-bit)

[waldo@waldo _______]$ ls -l
razem 136
-rw-rw-rw- 1 waldo waldo  11240 mar  8  2006 cardserv.cfg
-rwxrwxrwx 1 waldo waldo 110956 mar  8  2006 cardserver.i386
[waldo@waldo _______]$ ./cardserver.i386 
[cardserver 10:45:35] compiled Mar  8 2006, 20:22:40
[cardserver 10:45:35] Error opening config file /etc/newcamd/cardserv.cfg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy już widziałem takie "na pewno" ;) Pokaż to o co prosił Sorror. Wejdź z konsoli do katalogu z plikiem i wykonaj polecenie "ls -l" (w poleceniu jest dwa razy mała litera 'L').

W każdym razie u mnie plik się uruchamia. Rzuca błędem bo chce mieć plik konfiguracyjny w /etc/newcamd, ale na pewno się uruchamia (Fedora 8, 64-bit)

[waldo@waldo _______]$ ls -l
razem 136
-rw-rw-rw- 1 waldo waldo  11240 mar  8  2006 cardserv.cfg
-rwxrwxrwx 1 waldo waldo 110956 mar  8  2006 cardserver.i386
[waldo@waldo _______]$ ./cardserver.i386 
[cardserver 10:45:35] compiled Mar  8 2006, 20:22:40
[cardserver 10:45:35] Error opening config file /etc/newcamd/cardserv.cfg.

No toz pisalem ze na innych dystrybucjach sie uruchamia tym bardziej na pelnej dystrybucji Fedora

Ja posiadam dystrybucje BrazilFW czyli bardzo okrojona wersje

 

Oto wyniki polecenia ls :

brazilfw# cd var

brazilfw# ls

cardserver.i386 language local log spool tmp

http lib lock run state

brazilfw#

Sorry mialo byc z -l:

brazilfw# ls -l

-rwxrwxrwx 1 root root 110956 Mar 8 2006 cardserver.i386

drwxr-xr-x 3 root root 200 Nov 1 02:00 http

drwxr-xr-x 2 root root 60 Nov 1 02:00 language

drwxr-xr-x 3 root root 60 Nov 1 02:00 lib

drwxr-xr-x 3 root root 60 Nov 1 02:00 local

drwxrwxrwt 2 root root 40 Nov 1 02:00 lock

drwxr-xr-x 3 root root 60 Nov 1 02:00 log

drwxr-xr-x 3 root root 140 Nov 1 01:01 run

drwxr-xr-x 3 root root 60 Nov 1 02:00 spool

drwxr-xr-x 3 root root 60 Nov 1 02:00 state

lrwxrwxrwx 1 root root 4 Nov 1 02:00 tmp -> /tmp

A to polecenie uruchomienia:

brazilfw# ./cardserver.i386

-sh: ./cardserver.i386: not found

brazilfw#

chmod +x nadane przedtem

 

Mysle ze osoba ktora chcialaby mi pomoc musiala by zainstalowac BrazilFw na jakims starym sprzecie inaczej bedzie raczej trudno.

Instalacja tego systemu to zaledwie kilka minut

Moze jakis szybszy kontakt bylby wskazany moje GG 81299 lub 3130338

Tak jak pisalem na wstepie jestm gotow zaplacic za odpalenie tego pliku

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpalając poprzez pełną ścieżkę? /var/cardserver.i386

 

Sprawdź, czy masz w systemie te pliki (na s-i o tym pisali):

 

/lib/libcrypt.so.1
/lib/libc.so.6
/lib/ld-linux.so.2

A jak sprawdzic aby wszystkie biblioteki mi pokazalo

w katalogu lib (_niema_ ? nie ma) ORT takich bibliotek

Skad ewentualnie mozna je pobrac i czy moge je dozucic do katalogu lib bez ryzyka wywalenia systemu

(na s-i o tym pisali): gdzie i co to jest

 

sciezka nie pomaga

brazilfw# ./var/cardserver.i386

-sh: ./var/cardserver.i386: not found

brazilfw#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze osoba ktora chcialaby mi pomoc musiala by zainstalowac BrazilFw na jakims starym sprzecie inaczej bedzie raczej trudno.
Nie wiem czy pomogę, ale z ciekawości bym sprawdził. Problem jest taki, że nie mam stacji dyskietek ;)

No i nie jestem pewien czy ściągnąłem właściwy plik → http://sourceforge.net/project/downloading..._mirror=easynew

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę, ale z ciekawości bym sprawdził. Problem jest taki, że nie mam stacji dyskietek ;)

No i nie jestem pewien czy ściągnąłem właściwy plik → http://sourceforge.net/project/downloading..._mirror=easynew

Tutaj jest wersja na CD plik iso http://www.brazilfw.com.br/forum/viewtopic...=45&t=62705

Bardzo szybko instaluje sie z CD

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie spróbowłem już odpalić z obrazu dyskietki na wirtualnym systemie, ale wywala mi się z komunikatem "kernel panic". Dziwne, bo ten sam obraz zamontowany pod moją wirtualną Fedorą 10 zgłasza gotowość do zainstalowania BrazilFW na dysk twardy. Tylko szkoda mi mojej dopieszczanej od jakiegoś czasu F10 ;) Tak więc nie pomogę, chyba że wiesz gdzie tkwi problem.

 

[EDIT]

Z tego obrazu CD też mam kernel panic :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie spróbowłem już odpalić z obrazu dyskietki na wirtualnym systemie, ale wywala mi się z komunikatem "kernel panic". Dziwne, bo ten sam obraz zamontowany pod moją wirtualną Fedorą 10 zgłasza gotowość do zainstalowania BrazilFW na dysk twardy. Tylko szkoda mi mojej dopieszczanej od jakiegoś czasu F10 ;) Tak więc nie pomogę, chyba że wiesz gdzie tkwi problem.

 

[EDIT]

Z tego obrazu CD też mam kernel panic :\

Moze to sprobuj http://www.brazilfw.com.br/forum/viewtopic...=46&t=63972

 

To jest troszke nowsza wersja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...