Skocz do zawartości

Fedora 10 Preview


Hagil

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ukazała się Fedora 10 Preview

 

Właśnie zaciągam

 

Dla informacji: nie da się jej pobrać bezpośrednio z linków na stronie projektu Fedory, linki coś szwankują.

 

Trzeba wejść na Listę mirrorów z wersji 9, później wejść na jakiś serwer i tam powinno być w:

/releases/test/10-Preview/

 

Nie ma jeszcze na wszystkich serwerach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

WalDo pisałeś ostatnio, że beta ma włączone dużo opcji do diagnostyki na co dzień niepotrzebnych, a wersja preview? Rozumiem, że to wersja końcowa tyle że ma jeszcze blisko 3 tygodniowy okres próbny. Muszę coś na prędce zainstalować, ale nie wiem czy 9 czy już mogę 10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalDo pisałeś ostatnio, że beta ma włączone dużo opcji do diagnostyki na co dzień niepotrzebnych, a wersja preview?
Nie mam pojęcia :lammer: Wg mnie ta wersja powinna już być tym samym albo prawie tym samym co ostateczna. Poza tym Adi1981 podważył niektóre moje stwierdzenia co do beta i wygląda na to, że przejście z beta czy preview na wersję stabilną nie musi boleć ;) Jeśli musiałbym coś instalować już-zaraz, to zaryzykowałbym F10 preview.

 

[EDIT]

O wilku mowa ;)http://forum.fedora.pl/index.php?s=&sh...st&p=114641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że wersja Preview jest już po Final Freeze, żadne nowe paczki, update'y itp nie mogą być dodawane (nowe są przenoszone od razu do fedora-updates), i z dużą pewnością stwierdzić można że już niewiele się zmieni. Co się może zmienić? Bugfixy, ale jedynie te oznaczone jako blockery dla F10, oraz szczególnie ważne updaty, o których zaakceptowanie trzeba prosić dział Rel-Eng - dopiero jeśli oni uznają że jest to na tyle istotny update że powinien się znaleźć w wydaniu finalnym, to może taki pakiet zostać uaktualniony. Reszta, czyli na oko 99 % paczek nie powinna się już zmienić aż do wydania GA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy juz wiadomo cos wiecej o nowym graficznym upiekszaczu podczas bootowania fedory? Powiem szczerze, ze myslalem, ze bedzie nieco ladniejszy niz ten, ktorego zastalem w RC. Chyba, ze jeszcze go podmienia w wersji finalnej, ale na dzien dzisiejszy przynajmniej ja mam tylko przesuwajacy sie spikselizowany niebieski pasek podczas bootowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko przesuwajacy sie spikselizowany niebieski pasek podczas bootowania.

 

jaki spikselizowany pasek? a nadlatująca łukiem gwiazdka i "żywe" słońce ;) no lepiej to na dzień dzisiejszy pewnie nie zrobią.

 

ps. jak na razie nic jeszcze się samo nie wykszaczyło, chociaż nie wszystko jeszcze mi działa (bo ja to robię z netinstall dokładając paczka po paczce, a nie od razu całe dvd ),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a nadlatująca łukiem gwiazdka i "żywe" słońce ;) no lepiej to na dzień dzisiejszy pewnie nie zrobią.

Ja instalowalem z live'a, ale nic takiego, jak jakiekolwiek slonce podczas bootowania mi sie nie pojawia. Hmmm, dziwna sprawa. Moze to wina mojej graifki? Ale probowalem juz na dwoch (stara ati na wolnych sterach i intel), wiec powinno byc ok, a mam strasznie spikselowany pasek na samym dole i nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o czym mowa, bo mam dokładnie taki sam objaw. W domu na VirtualBox instalowanym pod Fedorą F10 po włączeniu rhgb faktycznie pokazuje jakąś animację ze słońcem, jakimś meteorem czy planetą. Ta sama F10 zainstalwana w pracy na VirtualBox pod windą po włączeniu rhgb pokazuje tylko semigraficzny pasek postępu w dole ekranu, napis "Fedora" na środku i animowane "infinity" poniżej napisu.

 

Pewnie kwestia włączenia jakichś opcji albo zmiany themes :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)zależy to od obsługiwanych kart
Zapewne, chociaż u mnie w obu przypadkach chodzi o kartę VirtualBox Graphics Adapter (bo jakże by inaczej), więc nie do końca jest to kwestia obsługi sprzętu.

 

[EDIT]

Uaktywnienie framebuffera powoduje nieco ładniejszy rodzaj animacji. W parametrach kernela mozna dodać np. vga=0x317 czy ile tam sobie kto życzy w zależności od możliwości monitora. Więcej nt. dopuszczalnych wartości w rozdziale 5.3 → http://www.tldp.org/HOWTO/Framebuffer-HOWTO-5.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...