Skocz do zawartości

Fedora 10 Preview


Hagil

Rekomendowane odpowiedzi

The NVIDIA GeForce FX 5500 GPU installed in this system is

(WW) NVIDIA(0): supported through the NVIDIA 173.14.xx Legacy drivers.

(WW) NVIDIA(0): Please visit http://www.nvidia.com/object/unix.html for

(WW) NVIDIA(0): more information. The 177.80 NVIDIA driver will ignore

(WW) NVIDIA(0): this GPU. Continuing probe...

(EE) No devices detected.

 

 

.czy to oznacza że sterowniki 177.80 nie obsługują mojej karty ?

Kiedy można się spodziewać sterowników 173.14 dla fedory 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Używam F10 na laptopie od wersji alpha, oczywiście stale aktualizowanej. W lapku jest grafika intela i niestety od pewnego czasu mam taki efekt, że po starcie systemu pokazuje się gdm a potem system staje i nie reaguje na nic. Włączałem i wyłączałem modesetting ale to nic nie zmienia. Podobnie po wyłączeniu rhgb i "klasycznym" tekstowym starcie systemu. Pomogło dopiero Option "NoAccel" "True" w xorg.conf. Tyle tylko, że wyłączanie akceleracji jest trochę bez sensu. W logach ze startu Xów nie ma nic nadzwyczajnego. Ma ktoś jakiś pomysł?

Poza tym zgrzytem wersja jest już bardzo dobra, dużo lepsza od F9.

 

 

Dodam jeszcze tylko, że po usunięciu xorg.conf grafika w ogóle się nie podnosi, dostaję taki komunikat:

Fatal server error:

Couldn't bind memory for BO back buffer

 

generalnie, to na Twoim miejscu, poza znalezieniem obejscia, zglosilbym buga na bugzilli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to oznacza że sterowniki 177.80 nie obsługują mojej karty

Niestety dokładnie to oznacza

Kiedy można się spodziewać sterowników 173.14 dla fedory 10

Tutaj znajdziesz listę sterowników Nvidii. Aktualne sterowniki obsługują X.Org server 1.5, więc problemem może (ale nie musi) być wersja jądra - 2.6.27 powinno być obsługiwane, do 2.6.28 prawdopodobnie potrzebny jest patch (polecam przeglądanie forum Nvidii pod tym kątem - patche pojawiają się dosyć szybko).

Cóż sterowniki dla Twojej kart trafiły do serii legacy, a to oznacza, że będą wydawane tylko poprawki związane z błędami, oraz dostosowujące sterowniki do aktualnych jąder linuksa i wersji X.org, wsparcie dla OpenGL 3.0 raczej się niestety nie pojawi (chociaż nie są przecież bardzo stare karty i osobiście uważam to za "przegięcie").

Ja bym zaczął od sprawdzenia, cz na rpmfusion (konfiguracja)nie ma sterowników, pewnie będzie to coś w stylu kmod-nvidia-173xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na paczki z rpmfusion zawsze można dodać do pliku /etc/yum.repos.d/fedora-updates (ew. fedora-rawhide) linijkę

 exclude=kernel* xorg*

Jeśli Ci zależy aby mieć najnowszy kernel i wersję X.org servera, to niestety przy każdej aktualizacji powyższych musisz odinstalować sterowniki i zainstalować je ponownie.

a do czego to opengl 3.0 potrzebne
Na razie i przez dłuższy jeszcze czas pewnie do niczego. W przyszłości do grania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie trochę z innej beczki, najwyżej ktoś rozdzieli wątek jeśli to uzna za stosowne; ściągnąłem 3 obrazy DVD, dwa z mirrorów, jeden przez torrent - wszystkie miały błędne sumy kontrolne, każdy inną; u was test przechodzi pozytywnie, czy instalowaliście nie sprawdzając tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u was test przechodzi pozytywnie, czy instalowaliście nie sprawdzając tego?
Ja nigdy nie sprawdzam, bo nawet w przypadku innych sum kontrolnych system czasami się instaluje (mam taką "źle" ściągniętą F7). Próbowałeś instalować z tych płyt, czy od razu stwierdziłeś, że nie da rady?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie sprawdzam, bo nawet w przypadku innych sum kontrolnych system czasami się instaluje (mam taką "źle" ściągniętą F7). Próbowałeś instalować z tych płyt, czy od razu stwierdziłeś, że nie da rady?

 

wiem, że czasem się fartnie, ale mam zamiar sformatować partycję / żeby zainstalować sobie świeży system i wolałbym nie być w plecy 4 godziny na ponowne ściąganie płytki

 

w każdym razie dzięki, ściągam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasem w ktorrent mam tak, że plik się ściąga niby w całości, czyli niby - jak to w bittorrent - powinien być OK, ale jak kliknę PPM i wybiorę "Sprawdź ponownie", to pliczek wraca do kolejki pobieranych, bo się okazuje, że jednak jakiś jeden czy dwa kawałki były niepoprawne.

Nie wiem jakiego klienta używasz, ale pewnie taka opcja jest nie tylko w ktorrent. W każdym razie ja bym ściągał tak długo, aż suma będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Preview, trochę dosyć miałem 9. Ogólnie nieźle się zapowiada, niektóre rzeczy jeszcze szfankują ale to jeszcze nie wersja finalna więc nic dziwnego. Najbardziej jestem zdziwiony odejściem od Pidgina do Empathy. Nie wiem o co chodzi, Pidgin jest porządnie zrobionym komunikatorem, a dali coś co ciągle się rozłącza po próbie dodania kontaktu, przynajmniej przy protokole gg, ma niewielkie możliwości konfiguracji i wygląda jakby to była wersja 0.01. To tyle tak na szybko.

 

PS: Rewelacyjny czas odpalania i zamykania systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Rewelacyjny czas odpalania i zamykania systemu.

 

a u mnie jest gorzej niz na F9. tym razem mowilem sobie, ze sie wstrzymam z instalacja bety lub preview na lapku do pracy, ale nie wytrzymalem. teraz troche zaluje, ale nie bardzo. tak czy inaczej czas startu systemu mnie rozczarowal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...