Skocz do zawartości

Fedora 10 X86_64 -płyta Dvd I Plik Ueagle-data-1.1.tar.gz Czy To Wystarczy Do Zainstalowania Neostrady?


M320

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

     Aby wykorzystać Fedore  i inne systemy operacyjne  Linuksa by było  można korzystać równym stopniu z nich lub przewyższyć Windowsy w codzenych czynościach  jakie wykonujemy na swojm PC,

 

 potrzebujemy połączenia z internetem (oprócz Geexbox  raz sciągniemy i służy  lata) .A to daltego że wiekszośc aplikacji jest pisana pod windowsy .

 

A Więc aby dostosować swojego  Linuksa do swojch potrzeb potrzebne jest nam połączenia z  internetem.

 

W naszym kraju  wiekszośc osób korzysta z dostępu do internetu usług firmy Tp , która oferuje między innymi usługe dostępu do internetu o nazwie neostrada .

 

Niestety z pomocy tej firmy przy instalacji neostrady na  Linuksie  nie ma co liczyć gdy wystąpią jakiś problemy, gdy ten problem  nie znajduje sie w ich katalogów błedów.(istnieją dwa pliki pdf w internecie jak zainstalować neostrade tp w Linuksie  oficjalna pomoc od tp).

 

I tu zaczynają się schody  o ile do innych dystrybucji Linuksa  w tym do sztandarowej  Ubuntu znajdzemy łatwy przejrzysty program do konfiguracji i instalacji  neostrady jak i modemu  o nazwie UbuDSL.

 

 

To do najbardziej  innowacyjnego systemu z rodziny  Linuksa  Fedory początkujący użytkownik będzie miał kłopoty  z przeprowadzeniem obu tych czyności .

 

Wskazówki na polskim forum Fedory są nie spójne i wzajemnie się wykluczają  lub odwołują się do starszych wersji  systemu niby żaden problem można powiedzieć .

 

Przecież sposób komunikowania się z komputerem we wszystkich linuxach jest podobny  i nie zmienia się od lat .

 

więnc w czym problem? 

 

Wszystkie wskazówki dotyczące modemu Sagem800 odwołują się do pliku o nazwie eagle-usb i ueagle-data-1.1.tar.gz  pliki te rozwijane są jako wsparcie dla linuxsów jako osobny projekt .

 

Niestety początkującemu użytkownikowi Fedory9,10 będzie miał problem .

 

Problem w tym ,że wykonując  wskazówki z polskiego forum  i wiki fedory czy  ze strony projektu  skąd pobieramy pliki eagle-usb i ueagle-data-1.1.tar.gz  ustawimy tylko dane potrzebne do logowania w bazie serwerowej  neostrady (login hasło dostępu do internetu), sam modem natomias nie zostaje wykryty w systemie fedora 9,10 po ponownym uruchomieniu a dane nię są widoczne w połączeniu ,które utworzyliśmy  w programie Network configuration tylko są widocznę w konsoli  . Więc jak uzyskamy połączenie z internetem bez  urządzenia i danych ?

 

Ten problem jak się domyślam mmiał rozwiązać program o nazwie Net odpowiednik UbuDSL dla fedory .

 

 po raz  kolejny Niestety 

 

Pobierając jego wszystkie wersję (każdą z osobna ) od Net 0.1,Net 0.2 Niewspieranej  do Net 0.3,Net 0.4 Wspieranej  (oczekuje z niecierpliwoścą 5 odsłony tego programu już w języku java) według wszystkich znanych metod  powszechnych szaremu początkującemu użytnikowi internetu ,nieda sie tego programu uruchomić z konsoli po wpisanu miejsca zamieszkania tego pliku jak i rozpakować ręcznie  w

 

Fedorze jak i  Windowsie  ponieważ wyskakuje komunikat ,że plik jest uskodzony  co na forum potwierdza inna osoba 

 

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...mp;#entry111690

 

nzlill.jpg

 

 

 

problem w końcu rozwiązuje  użytkownik lachudra71  ale chyba nie przy pomocy programu net. i nie ten problem z rozpakowaniem ( nie opisał jak tego dokonał  i co dokonał)

 

 

2yl0k90.jpg

 

to nie jedyny problem programu Net drugi to pytanie , czy oprócz programu potrzebujemy odzielnie sterowniki do modemu niestety tylko możemy się domyslać się (początkujący użytkownik). Na forum fedory na temat programu net nie ma o tym zmianki .net w Forum Fedory

 

 

Tak więc zostaje nam pomoc producenta sprzętu który chcemy zinstalować Sagema 800. w interesie producenta powino leżeć aby z jego produktów korzystało jak najwiecej  osób i by jego produkt nie stwarzał nie potrzebnych problemów dlatego powinien dostarczyć odpowiednie oprogramowanie do sprzętu i ten na szczęście rozumie oczekiwania swoich klientów  sterowniki bez problemu w raz z przejrzystą instrukcją w języku EN  znajdzemy na stronie producenta 

 

strona Sagema

 

niestety po wykonaniu kroku trzeciego według tej instrukcji  napotykamy na problem o imieniu

 

Kernel-sources cannot be found Rozwiązanie tego problemu znajduje się na forum fedory  

 

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...mp;#entry106215

 

 

 

i   

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...entry4115

 

http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...lacja+neostrady

 

 Niestety po zainstalowaniu wszystkich rpm zawierających słowo kernel wyskakuje nadal brak Kernel-sources cannot be found.

 

Więc jedyne co pozostaje początkującym użytkownikom fedory to 

 

Po pierwsze najłatwiejsze rezygnacja z Fedory na rzecz   innej  dystrybucji  Linuksa. 

 

Rozwiązanie drugie  kupno rutera i karty sieciowej  jesli ktoś nie ma.

 

Trzy rezygnacja z usługi neostrady i założenie stałego łącza by móc podłączyć  kabel do karty sieciowej  którą Fedora wykryje bez problemu .

 

Cztery poczekanie na odsłone nowej wersji programu Net 0.5 w Javie,

 

lub po piąte zrezygnowanie z podłączenia  fedory ze światem  zewnętrznym  i zrezygnowanie z potrzeby dostosowania jej do własnych potrzeb i ściąganie  ręcznie  repetytorium na innej platformie systemowej  i póżniejsze do instalowywanie w konsoli po przez yuma.

 

 Co mija  się z celem wszystkich dystrybucji  Linuksa  o stworzenu systemu operacyjnego  który jest łatwy w obsłudze  szybki stabily  i całości wykorzystuje możliwości  naszego  sprzętu  i co naj ważniejsze jest dostępny dla wszystkich  tak własnie powstało  intuicyjny Interfejs o  nazwie Gnome .

 

Dlatego proszę o pomoc wszystkich użytkowników Fedory doświadczonych nie doświadczonych o stworzenie tutorialu dla neostrady 

 

Nowej przejrzystej łatwej spójnej instrukcji instalacji neostrady  niezależnie od modelu modemu i dla wersji 

 

 DVD pełnej  czy Live-CD która będzię KOMPATYBILNA  i wykorzysta w całości własciwości neostrady dla sytemu FEDORY 9,10  zwyż .

 

W, której znajdowć będą się informacje jakie programy są potrzebne skąd je pobrać i krok po kroku wszystko objaśni  jak je zainstalować jak sprawdzić czy działają    by wykorzystać

 

maksymalnie możliwości neostrady dla początkującego użytkownika.

 

 

 

 

 

początkujący użytkownik Fedory 10 x86_64 bez dostępu do netu przy pomocy Fedory

 

ps przepraszam za błędy

 

M320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przepraszam mam Taki błąd "error: kernel-sources cannot be found!"

 

mimo ,że zainstalowałem pakiety komendą  z źródła  rpm -Uvh /media/Fedora 10 x86_64/Packages

 

o nazwie kernel-devel-2.6.27.5-117.fc10.x86_64 i kernel-headers-2.6.27.5-117.fc10.x86_64 jak jest

 

doradzane na stronie http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic...mp;#entry106215

 

konsoli pojawił się komunikat że Pomyślę  zainstalowane to więc jaki pakiet jest potrzebny do instalacji

 

modemu sagem 800. By nie wyskakiwał błąd "error: kernel-sources cannot be found!"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)jak jest doradzane na stronie (...)
Zwróć tylko uwagę, że ostatni post w przytoczonym przez Ciebie wątku jest sprzed ponad półtora roku i dotyczy F8 - to w świecie Fedory odległa przeszłość.

Zrób to o co prosi powyżej thof a najlepiej skorzystaj z tego net - jest stale rozwijany i na pewno bardziej aktualny niż to co zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego netu  Mogliście podać dokładną instrukcje Proszę

 

bo według tej na stronie oficjalnej projektu i na forum jest nierozumiana przez mnie .

 

ale nie chodzi  o su - tylko co dalej po wpisaniu su - i rozpakowaniu bo komenda /.net nie działa 

 

Odpowiedz na pytanie thof

 

 

 

2wovec7.jpg

 

 

nie wiem czy tych komend miałem użyć jestem zielony w nich  odpowiadając na drugi człon twego pytania 

Dlaczego nie chcesz użyć programu 'net',
bo nie rozumiem instrukcji  tego programu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)  bo nie rozumiem instrukcji  tego programu
Bez urazy i bez złośliwości: wróć do Windows albo poczytaj coś o podstawach linuksa. Podstawowych poleceniach, prawach dostępu itp. Jeśli jesteś zainteresowany to w googlach wpisz "podstawy linuksa" albo jak znajdę dobry link to wstawię tutaj (ale to tylko jeśli dasz znać, że chcesz się czegoś nauczyć).

Czego nie rozumiesz z instrukcji do programu/skryptu net? Przecież tam jest napisane słowo po słowie, krok po kroku, instrukcja po instrukcji co trzeba zrobić. Jeśli czegoś nie rozumiesz, to napisz czego.

 

[EDIT]

I podaj wreszcie to o co prosił thof

Wpisz w terminalu:

uname -a

i wklej odpowiedź systemu (przekopiuj z terminala, nie przepisuj)

oraz

rpm -qa | grep kernel

i też wklej odpowiedź systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M320 mam prośbę do Ciebie. Kopiuj tekst z terminala zamiast wstawiać obrazki. Listingi wstawiamy między znaczniki [code][/code] (do 15 linijek) albo miedzy [codebox][/codebox] jeśli są dłuższe niz 15 liniejk.

 

Co do tematu - wygląda na to, że wszystkie pakiety są OK. Tak więc ściągnij sobie ten skrypt "net" i uruchom jako root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie nazwać  dzieckiem neostrady  ale które chce sie nauczyć obsługiwać  Fedore  dlatego proszę o

 

wyrozumiałość i pomoc próbowałem zainstalować tego neta ale nie wiem jak

 

 

[root@Espana ~]# cd /home/M320/Pobrane
[root@Espana Pobrane]# chmod +x net
[root@Espana Pobrane]# ./net
-bash: ./net: /lib/ld-linux.so.2: bad ELF interpreter: Nie ma takiego pliku ani katalogu
[root@Espana Pobrane]# net

Usage: 

Usage: 
  net time        to view or set time information
  net lookup        to lookup host name or ip address
  net user        to manage users
  net group        to manage groups
  net sam        to edit the local user database directly
  net lookup        to look up various things
  net groupmap        to manage group mappings
  net join        to join a domain
  net cache        to operate on cache tdb file
  net getlocalsid [NAME]    to get the SID for local machine name
  net setlocalsid SID    to set the local machine SID
  net getdomainsid the machine SID and the domain SID on the local server
  net setdomainsid SID    to set the domain SID on member servers
  net changesecretpw    to change the machine password in the local secrets database only
                        this requires the -f flag as a safety barrier
  net status        Show server status
  net usersidlist    to get a list of all users with their SIDs
  net usershare        to add, delete and list locally user-modifiable shares
  net conf        to view and edit samba's registry based configuration

  net ads <command>    to run ADS commands
  net rap <command>    to run RAP (pre-RPC) commands
  net rpc <command>    to run RPC commands

Type "net help <option>" to get more information on that option
Valid targets: choose one (none defaults to localhost)
 -S or --server=<server>        server name
 -I or --ipaddress=<ipaddr>    address of target server
 -w or --workgroup=<wg>        target workgroup or domain

Valid miscellaneous options are:
 -p or --port=<port>        connection port on target
 -W or --myworkgroup=<wg>    client workgroup
 -d or --debuglevel=<level>    debug level (0-10)
 -n or --myname=<name>        client name
 -U or --user=<name>        user name
 -s or --configfile=<path>    pathname of smb.conf file
 -l or --long            Display full information
 -V or --version            Print samba version information
 -P or --machine-pass        Authenticate as machine account
 -e or --encrypt        Encrypt SMB transport (UNIX extended servers only)

 

pliki są już wypakowane z kompresji 

 

i jeszcze co do net dlaczego jestem do niego nie przekonany  a to dlatego ,że z tego co czytałem

 

trzeba  wpisywać w konsoli  polocenie żeby  się połączyć  z internetm  o

 

co z Network configuration przecież on jest stworzony do tego by  się łączyć z internetem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mnie nazwać  dzieckiem neostrady
Mogę, ale rzadko używam tego epitetu :) trochę mnie wkurzasz swoim stylem pisania i błędami. Postaraj się, bo ostatni raz odpowiadam na Twój niechlujnie napisany post. Tzn. post jest napisany w sumie schludnie, ale robisz błędy, a ja mam trochę świra na tym punkcie :rolleyes:

 

Jeśli rozpakowaleś paczkę net_0.4.tar.bz2, to przejdź do katalogu, w którym rozpakowane są pliki i uruchom polecenie "./net" - dlaczego tak? poczytaj o podstawach linuksa. Ogólnie to jest różnica między wywołaniem polecenia systemowego "net" a wywołaniem polecenia "net" z paczki.

Tak więc jeszcze raz: rozpakuj, przejdź do katalogu, do którego rozpakowałeś, uruchom (jako root!!!) "./net". Ta kropka i slash są ważne. Bardzo ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy skrypt net był testowany na systemach 64bitowych, ale na to wygląda, że nie :D . Co do tego, że trzeba będzie z konsoli łączyć się z netem to akurat sposób konfiguracji nie ma na to wpływu. Jak już Ci się uda odpalić internet to wtedy można pomyśleć nad jakimś skryptem w network-scripts i podpięciem go pod NetworkManagera, ale do tego jeszcze daleka droga ;) . Chcesz mieć wygodnie i graficznie to wykosztuj się na kilkadziesiąt zł i kup ruter z modemem adsl (ewentualnie plus wifi). Jaką masz wersję tego modemu, e4? Jak tak, to ten sterownik http://download.gna.org/ueagleatm/ueagle-atm4.tar.gz i tu jest opis http://atm.eagle-usb.org/wakka.php?wiki=UeagleAtmDoc . Inne wyjścia z tej sytuacji to zainstaluj fedorę i386 i wtedy użyj programu net. Możesz też zainstalować ubuntu, oni chyba mają graficzne konfiguratory dla modemów, no chyba, że bardzo zależy Ci zostaniu użytkownikiem fedory, wtedy nie pozostaje nic innego jak walka do upadłego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A więc tak mam wersje modemu sagem 800E3T co do Fedory wybrałem ten system a nie ubuntu chodziarz z niego korzystałem bo uważam że będzie wydajniejsza( i bardziej, ją dostosuje pod siebie i chociaż wiem ,że to nie będzie proste .)

 

Co do twojej rady thof nie skorzystam z kupna z rutera ale dzięki, co do fedory i386 będzie mały kłopot pozwól ,że przestawię sytuację mam takie wersje fedory :

 

Fedora 9 i386 DV, Fedora-9-Live-KD, Fedora-9-Live-x8, i tę ostaną wersje ściągnąłem w tedy  przez przypadek.

Wszystkie wersje ściągnąłem gdy posiadałem komputer z procesorem Celeron D teraz mam procesor Athlon 64 X2 .

 

Niestety dwie pierwsze wersje i386 ,które posiadam nie botowały się prawidłowo(w ogóle się nie botowały ) na Athlon 64 X2. Chociaż podobno obsługują tą architekturę jedynie Fedora-9-Live-x8 została zbotowana ponieważ była pisana pod procesory Athlon 64 więc , myślę że z F10 będzie podobnie dlatego mam wersje Fedora 10 X86_64.

 

 

 

Do Moderator WalDo

 

trochę mnie wkurzasz swoim stylem pisania i błędami. Postaraj się, bo ostatni raz odpowiadam na Twój niechlujnie napisany post.

 

Będziesz miał że mną mały problem ponieważ mam wiele pytań na temat korzystania z Fedory.

A na forum nie ma odpowiedzi ,(nie tylko związanych z podłączeniem neostrady)

problem będziesz miał po podwójny ponieważ Chcę żebyś wiedział ,że jestem dyslektykiem co mnie nie usprawiedliwia rozumiem cię.

 

Chce żebyś wiedział ,że ja wiem że Jesteś Administratorem i ,że wiem ,że chcesz aby jak najwięcej osób rozumiało co jest napisane na forum i ,że ty jesteś za to odpowiedzialny. Dlatego obiecuje,że będę się starał nie stwarzać ci problemu i korzystać z słownika przy moich możliwościach lub jak wolisz ze słownika worda .

dlatego proszę cię nie obrażaj się na mnie ponieważ potrzebuje pomocy takich doświadczonych użytkowników jak Ty .

 

A co do Twojej rady przyjrzyj się uważnie mojemu postowi wyżej.

A jak można się domyśleć program net jest rozpakowany w folderze Pobrane i po wpisaniu komendy wyskakuje coś takiego .

 

[root@Espana Pobrane]# ./net
-bash: ./net: /lib/ld-linux.so.2: bad ELF interpreter: Nie ma takiego pliku ani katalogu 

 

a potem dopiero wpisałem net by pokazać co się dzieje „stanie”

 

 

 

I Pozwól ,że podsumuje wszystko do czego doszliśmy bo chyba nie rozumiem.

Założyłem ten temat ponieważ po przeczytaniu wszystkich tematów również programu net który, został mi doradzony w efekcie mojego tematu .

(Zanim został mi doradzony przez thof i potem agitowany przez ciebie.)

 

Została mi zwrócona uwaga że materiały na które, się powołuje dotyczą 

dotyczy F8 - to w świecie Fedory odległa przeszłość. 

To przecież jasne dlatego stworzyłem ten temat by pokazać ,że nowi użytkownicy Fedory potrzebuje pomocy w instalacji neostrady.

 

Gdy w końcu zdecydowałem się już na program net (chociaż wykonałem wszystko według instrukcji na stronie programu i forum fedory niczym się te instrukcje nie różną tylko postami pod instrukcją na forum fedory )

 

I gdy napisałem

do tego netu Mogliście podać dokładną instrukcje Proszę

 

Zostałem skierowny na kurs obsługi podstaw linuksa lub powrót do windowsa .

Bez urazy i bez złośliwości: wróć do Windows albo poczytaj coś o podstawach linuksa

 

po pokazanu jak instaluje program net zostałem ponownie skierowany „skarcony” na ponowne zajęcia na temat podstaw o linuksie 

 Jeśli rozpakowaleś paczkę net_0.4.tar.bz2, to przejdź do katalogu, w którym rozpakowane są pliki i uruchom polecenie "./net" - dlaczego tak? poczytaj o podstawach linuksa. Ogólnie to jest różnica między wywołaniem polecenia systemowego "net" a wywołaniem polecenia "net" z paczki.

Tak więc jeszcze raz: rozpakuj, przejdź do katalogu, do którego rozpakowałeś, uruchom (jako root!!!) "./net". Ta kropka i slash są ważne. Bardzo ważne!

Proszę tu zajrzeć

 

 

Mimo że wykonałem wszystko jak przedtem doradzano mi .

 

więc proszę o oświecenie tępy użytkownik M320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...