Skocz do zawartości

Fedora 10 X86_64 -płyta Dvd I Plik Ueagle-data-1.1.tar.gz Czy To Wystarczy Do Zainstalowania Neostrady?


M320

Rekomendowane odpowiedzi

..korzystać z słownika przy moich możliwościach lub jak wolisz ze słownika worda .
Co jak co, ale słowem 'chodziarz' to mnie rozwaliłeś :D (chodziarz to sportowiec, Tobie pewnie chodziło o 'chociaż'). Dobra, jak już się tak uparłeś na Fedorę, to jak już napisałem, prawdopodobnie nie ma możliwości uruchomienia skryptu net na systemie x86_64 (ale to musiałby ktoś z taką fedorą potwierdzić). Ale skoro masz E3 to możesz skorzystać z opisu http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=9762 . Wygląda na przestarzały, ale nowszego sterownika nie ma, a sam opis składa się z czterech czynności: ściągnij, rozpakuj, skopiuj, utworz dwa pliki, które od dawna wykonuje się tak samo i raczej szybko się to nie zmieni ;) Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gdzie popełniłem  błąd? 

 

 

[root@Espana ~]# modprobe pppoatm
[root@Espana ~]# pppd call ueagle-atm
Plugin pppoatm.so loaded.
PPPoATM plugin_init
PPPoATM setdevname_pppoatm - SUCCESS:0.35
[root@Espana ~]# ifconfig
lo        Link encap:Local Loopback  
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:12 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:12 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0 
          RX bytes:800 (800.0   TX bytes:800 (800.0 

virbr0    Link encap:Ethernet  HWaddr 52:B7:65:92:4B:27  
          inet addr:192.168.122.1  Bcast:192.168.122.255  Mask:255.255.255.0
          inet6 addr: fe80::50b7:65ff:fe92:4b27/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:30 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0 
          RX bytes:0 (0.0   TX bytes:5220 (5.0 KiB)
[root@Espana ~]# cat /etc/resolv.conf
nameserver 194.204.152.34
nameserver 217.98.63.164
[root@Espana ~]# cat /etc/ppp/peers/ueagle-atm 
user "login_*******@neostrada.pl"
plugin pppoatm.so 0.35
noipdefault
usepeerdns
defaultroute
persist
noauth
[root@Espana ~]# ls -laZ /etc/ppp/peers
drwxr-xr-x  root root system_u:object_r:pppd_etc_rw_t:s0 .
drwxr-xr-x  root root system_u:object_r:pppd_etc_t:s0  ..
drwxr-xr-x  root root system_u:object_r:pppd_etc_rw_t:s0 isdn
-rw-r--r--  root root unconfined_u:object_r:pppd_etc_rw_t:s0 ueagle-atm
-rw-------  root daemon system_u:object_r:pppd_etc_rw_t:s0 wvdial
[root@Espana ~]# modprobe pppoatm
[root@Espana ~]# pppd call ueagle-atm
Plugin pppoatm.so loaded.
PPPoATM plugin_init
PPPoATM setdevname_pppoatm - SUCCESS:0.35
 [root@Espana ~]# ifconfig
lo        Link encap:Local Loopback  
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:12 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:12 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0 
          RX bytes:800 (800.0   TX bytes:800 (800.0 

virbr0    Link encap:Ethernet  HWaddr 52:B7:65:92:4B:27  
          inet addr:192.168.122.1  Bcast:192.168.122.255  Mask:255.255.255.0
          inet6 addr: fe80::50b7:65ff:fe92:4b27/64 Scope:Link
          UP BROADCAST RUNNING MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:30 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0 
          RX bytes:0 (0.0   TX bytes:5220 (5.0 KiB)

 

i czy ktoś mógłby się do tego ustosunkować do tej instrukcji Forum Francuskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niestety nie opanowałem cudownej sztuki poskromienie ,neostrady pod Fedorom 10.Jak by się mogło wydawać.

 

Postanowiłem ,że powiększe partycję / a przy okazji sprawdzę jak sobię poradzę z neo  niestety po 11 formatach i instalacjach sterowników różnymi sposobami  do modemu , mogę powiedzieć ,że  nie opanowałem sztuki instalacji neostrady .Mimo wyżej umieszczonego  doświaczenia  w postach dotyczącego tego tematu .

 

Owe doświadczenie okazało się złudne i przypadkowe ,udało mi się owszem raz po formacie uzyskać połączenie z netem według tej instrukcji http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=9762  ale niestety, po chwili przeglądania stron web wystąpił błąd  i mimo ponownego uruchomienia  systemu  nie dało się uzyskać dostępu do netu. I po ponownym formacie i korzystania z tej instrukcji nie dało się uzyskać netu ( tym razem nie pomogło nawet wskazówki z forum francuskiego)

 

oto pare danych 

 

 

[root@Espana ~]# cat /etc/resolv.conf
nameserver 194.204.152.34
nameserver 217.98.63.164
[root@Espana ~]# cat  /etc/ppp/chap-secrets
# Secrets for authentication using CHAP
# client	server	secret			IP addresses
"[email protected]" * "xxxxxxxx" *

[root@Espana ~]# cat /etc/ppp/peers/ueagle-atm
user "[email protected]" 
plugin pppoatm.so 0.35 
noipdefault 
usepeerdns 
defaultroute 
persist 
noauth

[root@Espana ~]# cat /var/run/ppp/resolv.conf
nameserver 194.204.152.34
nameserver 217.98.63.164
[root@Espana ~]# ifconfig
eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:1E:8C:67:F3:3D  
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000 
          RX bytes:0 (0.0   TX bytes:0 (0.0 
          Interrupt:20 Base address:0x6000 

lo        Link encap:Local Loopback  
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:84 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:84 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0 
          RX bytes:6524 (6.3 KiB)  TX bytes:6524 (6.3 KiB)

[root@Espana ~]# cat /var/run/ppp/resolv.conf
nameserver 194.204.152.34
nameserver 217.98.63.164
[root@Espana ~]# cat resolv.conf
nameserver 194.204.152.34
nameserver 217.98.63.164
[root@Espana ~]# modprobe pppoatm
[root@Espana ~]# pppd call ueagle-atm
Plugin pppoatm.so loaded.
PPPoATM plugin_init
PPPoATM setdevname_pppoatm - SUCCESS:0.35

 

a gdy chcę edytować pliki  typu resolv.conf,ueagle-atm itp wyskakuję taki błąd (ale swobodnie mogę edytować plik)

 

Błąd GConfa: Nie można nawiązać połączenia z serwerem konfiguracji. Możliwe, że konieczne będzie uaktywnienie obsługi TCP/IP w konfiguracji ORBit. Może to też być spowodowane blokadami pozostałymi po awarii systemu. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę http://www.gnome.org/projects/gconf/ (szczegóły -  1: Failed to get connection to session: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.)

 

ten błąd jak na razie nie wyskakuje "Błąd GConfa: Nie..."

i to 

 

[root@Espana firmware]# tail -f /var/log/messages | grep ueagle-atm
Jan 23 20:09:54 Espana kernel: usb 2-1: [uEAGLE-ATM] requesting firmware ueagle-atm/DSPep.bin failed with error -2
Jan 23 20:09:54 Espana firmware.sh[3456]: Cannot find  firmware file 'ueagle-atm/DSPep.bin'
Jan 23 20:09:58 Espana kernel: usb 2-1: [ueagle-atm] (re)booting started
Jan 23 20:09:59 Espana kernel: firmware: requesting ueagle-atm/DSPep.bin
Jan 23 20:09:59 Espana kernel: usb 2-1: [uEAGLE-ATM] requesting firmware ueagle-atm/DSPep.bin failed with error -2
Jan 23 20:09:59 Espana firmware.sh[3464]: Cannot find  firmware file 'ueagle-atm/DSPep.bin'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytuj pliki nano w terminalu to nie będzie błedów :) 11 formatów... bijesz rekordy chyba. Do tego wszystkiego wklejasz taki mądry log (ten ostatni), który dokładnie mówi w ostatniej linii, że nie może znaleźć pliku 'ueagle-atm/DSPep.bin', jak pewnie się domyślasz bez tego pliku internet nie ruszy. Wydaje mi się, że taki plik powinien być gdzieś w archiwach programu net, o którym pisaliśmy na początku wątku. Te wszystkie pliki konfiguracyjne wyglądają ok, czyli już jesteś blisko. Gratuluję samozaparcia ;)

EDIT: faktycznie jest w sagem.tar.gz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

1 potwierdzam ze program net nie dziala na fedorze 10 64b

 

2 M320 Sprawdz jakie masz uprawnienia do plikow w katalogu ueagle-atm. Ja mialem na poczatku rw- i dlatego w logach mialem zapisy ze cos jest nie w porzadku - w terminalu wchodzisz do katalogu ueagle-atm i wpisujesz tam komende (lub polecenie) [moglem czytac ®, zapisywać(w) ale nie moglem ich odpalac(x)]

na poczatku

ls -la

jak bedziesz mial na poczatku tylko rw- zamiast rwx to wydaj komende

chmod 700 *

i potem sprawdz logi ( plik DSPep.bin powinienes mieć w ueagle-atm) - przy założeniu ze Ty jesteś wlaścicielem plików, a nie root - jesli root to

su -
chown nazwa_uzytkownika *

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaje mi sie (chyba) połączyc z netem - ping onet.pl działa, ale udaje mi sie połączyc tylko wtedy gdy w poprzednim uruchomieniu fedory nie byłem połączony z netem oraz połączenie zrywa się w miarę szybko i nie daje się na firefoksie poszaleć (dns-w wpisane, selinux wyłączony. ifconfig poprawnie rozpoznaje ppp0). Wszystkie sterowniki w lib/firmware są. Podejrzewam że jest to jakis problem z kerenlem -i tutaj mam pytanie jak sprawdzić jakie moduły w jądrze mam zainstalowane oraz jak dodac brakujące). Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że jest to jakis problem z kerenlem -i tutaj mam pytanie jak sprawdzić jakie moduły w jądrze mam zainstalowane oraz jak dodac brakujące).
Sprawdzić możesz lsmod, a dodać modprobe nazwa_modulu, podobnie usunąc rmmod nazwa_modulu. Nie wydaje mi się, żeby to było związane z modułami lub kernelem, badziej z samą konfiguracją. Może zanim się rozłączy modem traci synchronizację (gaśnie dioda na modemie) lub zmieniają się dnsy?

Btw. mogłeś użyć przycisku edytuj zamiast pisać nowy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNS-y wprowadzilem zle - korzystalem z konfiguracji neostrady dla FC5 (jeden byl zly drugi dobry). Czy ma jakieś znaczenie (chodzi mi o neostrade) jeśli zamiast ln (chyba dowiazanie symboliczne) utworze dwa razy plik resolv.conf z taką sama zawartoscia (w /var/run/ppp/ oraz w /etc/)?

Po poprawieniu adresow DNS udało mi się pobrać około 200 Mega z hakiem bugfixow - a potem zerwało połączenie (diody obie nadal sie swiecily na modemie). DNs-y nie dzialaly (a przynajmniej hosta onet.pl nie rozpoznawalo polecenie ping). A w przypadku wysyłania polecenia ping do serwera DNS 100% pakietów było traconych (ifconfig nadal wyswietlał ppp0). Mam pytania: "Jakie powinny byc uprawnienia oraz wlasciciel w plikach resolv.conf oraz pppoAtm (odpalam neo poprzez "su -")? oraz drugie: "Jak zdiagnozować co może być przyczyną rozłaczania się neostrady?". Dzięki za pomoc.

thof - wtedy mi sie przycisk "edytuj"nie wyswietlał. (Zmieniłem ustawienia u siebie w operze dotyczące przekierowań automatycznych i juz go widzę, więc w przyszłości będę używał).

Btw. mozna by poprawić dnsy w poście dotyczącym konfiguracji neo dla FC5 - poprawny to 194.204.159.1 a nie bodajrze koncowka 34 w IP (drugi DNS bez zmian).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony tp:

Dla Klientów TP są dedykowane dwa serwery DNS:

dns2.tpsa.pl IP 194.204.152.34

dns.tpsa.pl IP 194.204.159.1

Czyli te które podajesz są już nieaktualne, dlatego też może pingi do 194.204.159.34 nie dochodziły. To z którym się aktualnie serwerem dns połączy to przecież drukuje w terminalu po wpisaniu pppd call net (porównaj sobie czy się zgadzają). Z tego co pamiętam to taka chyba była przypadłość tego modemu, że od czasu do czasu zrywał połączenie. Ale wtedy restartujesz neta i działa. A może nie, bo właśnie nie napisałeś co się dzieje przy ponownym połączeniu? Co do praw to standardowe, czyli 'rw' root i 'r' reszta. Przyczyna rozłączania hmm... kiepski sprzęt, tzn. modem, chociaż z tego co pamiętam to kiedyś u mnie działało w miarę stabilnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX thof.

Ponowne połaczenie sie nie uda - wyskakuje mi:

May 23 08:33:02 localhost kernel: usb 2-6: [UEAGLE-ATM] reading cmv failed with error -110
May 23 08:33:03 localhost kernel: usb 2-6: [ueagle-atm] (re)booting started
May 23 08:33:05 localhost kernel: firmware: requesting ueagle-atm/DSPep.bin

a na samym poczatku (tuz po zalogowaniu sie) dmesg burzy się:

[ueagle-atm] requesting firmware ueagle-atm/CMVep.bin.v2 failed, try to get older cmvs

 

Wątpie żeby był kiepski sprzet - swoje juz ma ale pod winda smiga - mozliwe ze fedora ma mniejsza tolerancje na bledy typu PEBKAC (Problem Exists Between Keyboard And Chair) niz winda. Sprobuje za jakis czas stery sobie skompilowac i zobacze co wtedy bedzie (ile bledow kompilacji mi wyskoczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom sprawdziłem u siebie i rzeczywiście coś tam mu nie pasuje stare cmvs (cokolwiek to jest :) ) i mogą się pojawić problemy z synchronizacją po podłączeniu modemu, ale tak to już jest kiedy system jest stale rozwijany, a sterownik, który korzysta z systemowych bibliotek już nie. Ogólnie to net działa poprawnie od 4 h, nie rozłączyło ani razu (ściągnąłem przy okazji 250mb aktualizacji). Instalowałem wg http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=9762 , a ten plik /var/run/ppp/resolv.conf możesz sobie w ogóle odpuścić, ważne jest, aby poprawne dnsy znalazły się w /etc/resolv.conf. Tyle, że właśnie ja mam w pełni zaktualizowany system w przeciwieństwie do Ciebie. Masz Sagema? Jak resetujesz połączenie, możesz np. tak killall pppd && pppd call net

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...