Skocz do zawartości

Fedora Media


luker1985

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź dobrze link z pierwszego postu - obcięło go zaraz po Distribut - więc nie masz co się rzucać.

Jakbyś dokładnie przejrzał to co znalazłeś, to zauważyłbyś, że to Fedora Free Media Program Poland, czyli piszesz do człowieka, (być może wysyłasz mu kasę za czyste płyty) a on wysyła Ci DVD z Fedorą - ale Ci się nie chciało - więc nie masz co się rzucać.

Jedno kliknięcie dalej i ukazuje się strona z informacją o dostępnych nośnikach (FC5 FC6 czyli bardzo stare) - ale Ci się nie chciało - więc nie masz co się rzucać.

Oczywiście można nie znać angielskiego, ale myślę, że Ci się nie chciało - więc nie masz co się rzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy z was znawcy!?
Jaki link tacy znawcy. Wróżki, przybywajcie :)

 

BTW

McGiwer - nasz forumowy kolega - jest jednym z ambasdorów Fedory i z pewnością odpowie Ci na nurtujące Cię pytania :)

@McGiwer - dawno Cię tu nie było, ale jako ambasador masz pewne zobowiązania ;) Pozdrawiam przy okazji Świąt Wielkiej Nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie jedynie dowiedzieć czy Fedora Mediato po prostu zwykła Fedora z dodatkowymi sterownikami bądź aplikacjami ułatwiającymi codzienna obsługe multimediów. A czytając jedną z odpowiedzi miałem wrażenie, że czytam post z ubuntu.pl, bo tam zwykle takie hasełka były. mam nadzieję, że użytkownicy Fedory są inni.

A powiedzcie mi jeszcze proszę czym róznią się wersje Fedory z CD i DVD i czym róznia się płytki do instalacji systemu od tych na których można odpalic Fedorkę jako LiveCD. Innymi słowy czy LiveCD to pełny system czy powinienem zainstalowac system z płyty instalacyjnej?

Wielkie dzieki z góry za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykła Fedora z dodatkowymi sterownikami bądź aplikacjami ułatwiającymi codzienna obsługe multimediów.
Przecież masz sprawę wyjaśnioną w linku, który podałeś
Fedora Free Media Program is a volunteer initiative under Fedora Distribution Project that aims to distribute Fedora Media (DVDs) for free to individuals who can't afford to buy or download. Local Fedora Ambassadors or Contributors are invited to participate.

DVD - pełna dystrybucja, wszystkie wersje językowe, dodatki itp z wyjątkiem dodatków chronionych prawami autorskimi lub których status prawny nie jest jasno określony.

LiveCD - w pełni funkcjonalny system uruchamiany z płyty z opcją instalacji na twardym dysku.

netinst - płyta zawierająca wszystko co niezbędne do rozpoczęcia instalacji natomiast wszystkie (prawie) pakiety są dociągane z sieci.

 

Tak więc jakbyś nie zaczął to uda Ci się zainstalowac system na dysku - sposób instalacji zależy wg mnie przede wszystkim od dostępności sieci w czasie instalacji oraz szybkości przesyłanych danych. A na koniec i tak czeka Cię aktualizacja systemu z wyjątkiem instalacji z "netinst".

 

 

P.S. Gdybyś zamiast jęczeć coś o ubuntu.pl przeszukał forum, to znalazłbyś te informacje, bo były wielokrotnie podawane. Dodatkowo polecam wiki.fedora.pl i poradnik tam umieszczony - zapewne oszczędzi Ci kolejnych pytań.

No i prośba na przyszłość: pisz we właściwych działach. Twój post raczej nie ma nic wspólnego z informacjami nt. forum. ;) Przenoszę do właściwego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacyjna: (_odrazu_ → od razu) ORT otwiera się program instalacyjny.

LiveCD: Masz na niej Fedore tak jak by była na dysku, ale dane nie zostają zapisane.

 

Ja bez problemu jechałem z LiveCD z instalką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał WalDo na DVD instalacyjnym masz ogrom pakietów: wszystkie języki, środowiska graficzne do wyboru: Gnome, KDE, Xfce, Lxde, openoffice, gimp i wiele innych programów. Z liveCD masz tylko podstawowe narzędzia + środowisko graficzne (Gnome,Kde - zależy od wersji LiveCD), resztę programów musisz instalować yumem.

Z czego lepiej? Zależy też jakie masz łącze, wiadomo - DVD 4,3 GB, liveCD-700 Mb do ściągnięcia. Osobiście wolę LiveCD - odpalasz i możesz sprawdzić jak działa, dodatkowo szybsza instalacja, potem potrzebne programy yumem, łącznie około 2GB danych do ściągnięcia. Przy instalacji z DVD i tak prawdopodobnie większość pakietów F10 będzie już do aktualizacji.

Odnośnie DVD fedora unity wydaje co jakiś czas zaktualizowane re-spiny płyt instalacyjnych link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi!

Jesteście extra :)

A tak jeszcze przy okazji doprecyzuję jedno pytanie.

Czy wersja LiveCD jest po prostu "gołym" systemem bez aplikacji?

Chodzi mi o to która płytka zaweira więcej aplikacji i programów: płyta instalacyjna czy LiveCD?

---- łączenie postów ----

Aha i jeszcze dodam, że w obydwu przypadkach (płyta instalacyjna & LiveCD) mam na mysli płytki CD.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja LiveCD jest po prostu "gołym" systemem bez aplikacji?
To jest w pełni funkcjonalny system z mniejszą ilością aplikacji. Właściwie to i tak wszystkie programy pobiera się z repozytoriów (jak nie wiesz co to jest to poczytaj podstawy na wiki), dlatego livecd jest chyba najlepszym wyjściem. Jeśli zamierzasz instalować F10 to i tak zdecydowana większość pakietów zostanie zaktualizowana po instalacji, czyli szkoda czasu na ściąganie dwa razy tego samego. LiveCD - CD, płyta instalacyjna - DVD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja LiveCD jest po prostu "gołym" systemem bez aplikacji?

Chodzi mi o to która płytka zaweira więcej aplikacji i programów: płyta instalacyjna czy LiveCD?

Czytaj chłopie! sokar620 odpisał Ci powyżej, a jeszcze ciut wyżej ja pisałem.

Tak na oko: gdzie może być więcej pakietów na obrazie LiveCD (ok.680-700MB) czy na instalacyjnym DVD (ok.3,5GB)?

 

P.S.Nie pisz postów pod własnymi - pod postem jest przycisk [EDYTUJ].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...