Skocz do zawartości

F10 -> F11 Przez Preupgrade


Wywern

Rekomendowane odpowiedzi

@pitcarn - prawdopodobnie nie ma jeszcze sterow dla F11... jaka karta graficzna? Jesli nie dzialaja tylko Xsy - to pol problemu ;)

W najgorszym wypadku przestaw na sterownik dystrybucyjny (nv, vga, cokolwiek ;) ) i poczekaj kilka dni. Fusion chyba nie nadazyl za fedora-release ;)

 

 

Faktycznie problemem były sterowniki nvidi , co ciekawe zniknął też błąd

file /var/cache/yum/updates/metalink.xml does exist

 

dzięki za pomoc :)

Jeszcze jedno pytanie ,preupgrade automatycznie zmienił mi repozytoria na te z fedory 11, sterownik do karty gforce'a jest nadal dla fedory 10 ,jest może repo rpmfusion dla f11 lub w jakim repo szukac xf86-video-nouveau ,bo yum nie ma tego sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest. Najzwyklejszy update wersji beta (czyli tak naprawde preview / RC / jednym slowem jakikolwiek rawhide) konczy sie Leonidasem :)

... czyli F10 + update do rawhide (zmiana release) + update = F11 ;)

 

W harmonogramie F11 stoi, że 14 kwietnia zmiany zostały zamrożone, ale w rawhide nie. Popraw mnie, ale wydaje mi się, że jeśli zrobię update do rawhide mogę zaciągnąć część pakietów w wersji późniejszej (ale niekoniecznie stabilnej) niż Leonidas.

 

I potem, co już oczywiste, musiałbym je deinstalować i instalować ponownie z repo Leonidasa, albo czekać aż Leonidas przegoni je

 

A preupgrade na razie pokazuje tylko możliwość upgrade do rawhide (w sumie tego można było się spodziewać).

Ja chyba jednak poczekam jeszcze ten tydzień i spróbuję preupgrade do pełnej 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mialem przerwe od czasow fedory 3 i teraz wraz z wydaniem fedory 11 mam zamiar do tego systemu wrocic. Kiedys upgrade do nowszej wersji zawsze laczyl sie z wieloma komplikacjami. Cieszy mnie ze bede mogl zaliczyc kolejny swierzy start, te uczucie wraca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sie podzielić wrażeniami z systemu który był aktualizowany z F10 do F11?

Jak wydajność? Jakieś problemy się pojawiły?

Ja aktualizowałem, ale za pomocą yuma, bo przy preupgrade nie chciała ruszyć anaconda. Z problemów, to brak miejsca na dysku (w końcu zrobiłem cache na innej partycji), trochę błędów z zależnościami, przy aktualizowaniu przeglądarka zwiesiła całe X'y, dlatego lepiej aktualizować w konsoli. Później musiałem dodać parametr --skip-broken (od początku oczywiście miałem --nogpgcheck). Nie mogłem wszystkiego naraz zaktualizować (1,6GB), bo sypało dziwnymi błędami, to zacząłem od yum update yum, z zależnościami jakieś 600MB i później resztę. Ale jakoś poszło, na końcu jeszcze yum-complete-transaction, bo dużo starych pakietów zostało i ogólnie syfu. package-cleanup też może się przydać.

Po aktualizacji wszystko jest ok, nic się nie sypie, nie wiesza itp. Jest też zauważalnie szybciej, ale nie jest to jakaś niesamowita różnica, ogólnie to polecam przesiadkę z f10.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym czy opłaca się robic upgrade czy może zainstalować od nowa. Ale czytając co napisał thof skłaniam się na razie do opcji upgrade. Ktoś ma jeszcze historie jakieś dotyczące aktualizacji? Może jakieś dane na temat startu?

 

Mi upgrade powalił GRUB'a, ale to możliwe że przy upgrade przez net, który przerwałem... wystarczyło tylko ponowne zainstalować gruba żeby ruszyło.

Oprócz tego problemy z repozytoriami po upgrade (brak podpisów, błędne wpisy), ale to też nie zajęło długo zanim się uporałem, a żadnym kozakiem nie jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

Mam Fedorę 10 z kde4, i chodzi pięknie, warto myśleć o preupgrade? Nie będzie problemów?

Czy może zaczekać jakiś czas żeby wyszły ewentualne błędy i zrobić instalację od nowa (robiąc back up danych)?

Czekaj, czekaj, zawsze po wydaniu są jakieś błędy, z reguły po pierwszym miesiącu już są poprawione,

wtedy można śmiało upgrade robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje dziwny bug, tj. przy jednoczesnym przyciśnięciu przycisku 1 i 3 (w takiej kolejności) na myszce, wszystkie przyciski zmieniają jakby swoje działanie. Na początku myślałem, że zawieszają się całe X'y, ale to pierwszy przycisk na myszce przestaje reagować. Wszystko wraca do normy po dwukrotnym szybkim kliku przyciskiem 3 :) W xev widać, że button nadal jest ten sam, ale zmienia się state. Nigdy wcześniej nie miałem podobnej sytuacji, ale nie utrudnia to jakoś bardzo pracy. Poza tym wszystko nadal jest ok, aż dziwne, bo w sumie przy poprzednich wydaniach, zawsze jakaś używana przeze mnie aplikacja sypała się (najcześciej pidgin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie.

Nie chcę zakładać nowego tematu, gdyż moje pytanie pasuje poniekąd pod bieżący.

Mam zainstalowaną Fedorę 11 jeszcze w wersji pre-release. Wszystkie aktualizacje wykonane. I teraz chciałbym się dowiedzieć, czy aktualizacje wystarczą, aby wersja pre-release stała się wersją finalną, czy też trzeba instalować Fedorkę od nowa ?

I jeśli już mam okazję, to troszkę poza tematem: czy doinstalowując środowisko KDE z repozytorium otrzymam wszystkie jego funkcje takie, jakie byłyby po wybraniu tego środowiska podczas instalacji systemu ?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z f10 na f11 przeszło w miare gładko poprzez preupgrade prblemik oczywiście wystąpił z sterownikami do grafiki ale po doinstalowaniu wszystko poszło w miarę ok - na lapku samsung r510

przeważnie podczas startu pisze co sie źle ładuje trzeba tym sie sugerować (_acha_ → aha) ORT i jeszcze jeden dziwny objaw był mianowicie że po zainstalowaniu przyszedł moment na pierwsze uruchomienie kompa czyli restert i pokazał jakis błąd musiałem kompa wyłączyć i włączyć i wtedy f11 odpaliła sie bez błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...