Jump to content

Gnapi


seawolf
 Share

Recommended Posts

Chyba się nie zrozumieliśmy, nie chodzi mi o opis jak to zrobiłeś, czy jak to zainstalować tylko np. o zrobienie strony z listą nieoficjalnych paczek. Co jakiś czas ktoś ogłasza, że zrobił paczkę xyz "jakby ktoś chciał" i ta informacja powoli tonie w gąszczu kolejnych tematów na forum. A wystarczyłoby to kolekcjonować gdzieś w jednym miejscu np. na wiki (forum uważam jest do gadania, a nie do tego), a najlepiej stworzyć forumowe repozytorium, ale chyba nikt nie zgłaszał takich planów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Próbowałem "zbudować" paczkę gnapi na platforme 64-bit, ale za chiny mi się nie udawało. Według porady Matlasa zmieniłem ścieżki dostępu dla pakietu ffmpeg-devel lecz nadal bez rezultatu. Myślałem, że może problem z aplikacją budującą paczki, ale świetnie mi poszło z SRPM qnapi udostępnionego przez sokar620. Co z tego wyszło? Nautilus poszedł w odstawkę na rzecz Dolphina. ;)

Link to comment
Share on other sites

@borzole

Pomysł dobry i pewnie wielu użytkowników chciało by udostępnić swoje paczki, jak i z nich skorzystać. Ale poza info na wiki, aby uniknąć zbytniego rozdrobnienia i w rezultacie zanikania paczek należało by znaleźć gdzieś jedno miejsce na ich przechowywanie. Może ktoś jest chętny do wydzielenia trochę miejsca na swoim serwerze dla programów spaczkowanych przez użytkowników?

Link to comment
Share on other sites

W sumie można takie coś zrobić na dropboksie. Przykładowo dla bezpieczeństwa istniałyby dwa dropboksowe konta, pierwsze dla wszystkich, drugie dla administratora (ten który aktualizuje repozytorium) ze współdzielonym jednym folderem. Ludzie wrzucaliby swoje pakiety za pomocą przeglądarki (i tylko za pomocą przeglądarki) na konto ogólnodostępne, admin odbierałby te pakiety na swoim koncie, po zatwierdzeniu przenosił do folderu z repozytorium i aktualizował repozytorium. Można wydzielić temat na forum i dodatkowo stronę na wiki z opisami pakietów i zmianami w repozytorium. Obecnie na dropboksie mam swoje takie mini repo tu możecie zobaczyć http://dl.dropbox.com/u/1050707/yum/i386/index.html . Na wiki można stworzyć pakiet na wzór rpmfusion, który automatycznie podczas instalacji wrzuci plik z repo do folderu /etc/yum/repos.d.

 

EDIT: Btw. teraz to się czuję jak prawdziwy pr0 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gnapi dla f12 x86_64 :)

 

http://www.easy-share.com/1908523302/gnapi...fc12.x86_64.rpm

 

http://rapidshare.com/files/311526695/gnap...x86_64.rpm.html

 

http://www.megaupload.com/?d=QPCYLMHF

 

srpm:

 

http://www.megaupload.com/?d=54QB6PST

 

http://rapidshare.com/files/311528305/gnap...11.src.rpm.html

 

Nie sugerujcie się że dla f11, spokojnie skompiluje się na f12 :)

 

A tą paczkę x86_64 co jest powyżej to sam kompilowałem ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Widze ze na 12 ktos zrobil, to ja nie buduje:) Za to do pozostalych wersji sa na mojej stronie.

Wiemy wiemy i stosownie o tym informujemy: http://wiki.fedora.pl/wiki/Repo#Gnapi

 

[EDIT]

Jedno małe ale, jest link do strony, ale bez umieszczenia linków do paczek bezpośrednio na stronie wiki, niemożna ich zobaczyć na liście w skrypcie "zwikirepo" ( czy ktoś prócz mnie tego używa? :D).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Próbuje zbudować paczki gnapi-0.2.11.alpha3 dla F12 (i686 i x86_64), ogólnie raczej wyszło ale są to pierwsze paczki jakie robię w życiu i mam problem:

budowanie przebiega ok, patche wyglądają ok, instalacja też, ba nawet nie sprawia problemów w użytkowaniu. Problem jest z odinstalowaniem paczki.

Po usunięciu rpm-a zostają mi takie foldery:

/usr/lib64/gnapi
/usr/lib64/gnapi/plugins
/usr/share/gnapi
/usr/share/docs/gnapi
/usr/share/pixmaps/gnapi

No i za cholerę nie umiem się ich pozbyć. To niby powinno wykonać uninstall z makefile-a, tak? Same foldery zostają puste ale nie ładnie to wygląda że nie sprzątam po sobie.

Jeśli zrobię make, sudo make install i sudo make uninstall jest czysto. Jest do tego jakaś inna tajna metoda? To powinno się robić w *.spec czy makefile-u?

Link to comment
Share on other sites

Moja wiedza o budowaniu rpm oscyluje w okolicach zera, ale to w specu na końcu jest sekcja %files i wyszczególnione co należy do paczki, i to ta sekcja odpowiada za poprawne usunięcie plików. Makefile w przypadku paczek służy tylko do kompilacji.

Link to comment
Share on other sites

Moja wiedza o budowaniu rpm oscyluje w okolicach zera,
Rozumiem Cie doskonale :)
w specu na końcu jest sekcja %files i wyszczególnione co należy do paczki, i to ta sekcja odpowiada za poprawne usunięcie plików.
Jest jeszcze taka sekcja:

%preun
if [ "$1" -eq 0 ]; then
    export GCONF_CONFIG_SOURCE=`gconftool-2 --get-default-source`
    gconftool-2 --makefile-uninstall-rule \
      %{_sysconfdir}/gconf/schemas/%{name}.schemas  > /dev/null || :
fi

Z tym że nie bardzo rozumiem co się w niej dzieje. Gdzieś się spotkałem że ona jest wykorzystywana przy aktualizacji pakietu, a gdzieś że to "przed ostatni moment by posprzątać". Tylko jakoś tego nie widzę

 

Zatem w spec-u w sekcji %files mam dopisać te foldery po prostu bez plików? Jutro spróbuje.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
  • Create New...