Skocz do zawartości

Po Instalacji Fedory 11 Zgłasza Sie Tylko Grub>


jacek22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Niby instalacja przebiegała bez problemów. Wybierałem partycję dysku, pakiety, miejsce dla programu startującego itp. ale po restarcie zgłasza się tylko grub> na czarnym ekranie. Co mozna z tym dalej zrobić? Czy zrezygnować z fedory i poszukac innegi lunuxa, bardziej dopracowanego, który zainstaluje się zwykłemy użytkownikowi bez większych problemów? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wysnuwasz jakieś dziwne wnioski, jakoby Fedora miała być niedopracowana.

Partycjonowałeś sam, czy przyjąłeś domyślne ustawienia instalatora? Masz na tym komputerze inny system?

Mam jeszcze Windowsa dlatego sam ustawiłem dysk na którym chciałem zainstalować fedorę. Nie mniej jednak wcześniej instalowałem na tym dysku mandrivę i nie miałem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przy instalacji nie wykorzystałeś lub wykorzystałeś nieprawidłowo niektóre opcje instalacji GRUBa. Ale to stosunkowo łatwo można naprawić → http://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB

Polecam lekturę naszej Wiki, to z myślą o początkująctych powstała (Poradnik), ale bardziej doświadczeni też znajdą sobie jakiś ciekawy artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przy instalacji nie wykorzystałeś lub wykorzystałeś nieprawidłowo niektóre opcje instalacji GRUBa. Ale to stosunkowo łatwo można naprawić → http://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB

Polecam lekturę naszej Wiki, to z myślą o początkująctych powstała (Poradnik), ale bardziej doświadczeni też znajdą sobie jakiś ciekawy artykuł.

hmmm, tylko w tym rzecz że własnie tam nic nie zmieniałem, czyli zaakceptowałem wszystko w opcjach grub tak jak zapodał system. No nic poczytam, może cos uda się naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Ja zainstalowałem dziś najnowszego Sabayona 4.2 który ma domyślnie system plików ext4

I po zakończeniu instalki nie pojawił sie wcale bootloader , żaden :(

Ten sam problem jest widać we wszystkich nowych dystrybucjach które korzystają z ext4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...