Skocz do zawartości

Pozdrowienia Z Fedory 12


JanuszWo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z powodu zakupu nowego sprzętu instalnąłem sobie fedorkę 12 beta, a teraz:

# cat /etc/fedora-release

Fedora release 12 (Constantine)

:-)

Problemy pojawiły się przy instalacji nvidii (pomogły mi podpowiedzi z wątku "Fedora 12"), pulseaudio usunąłem, bo chciałem mieć skype. Płyta asus p7p55 D, grafika geforce 9800gt. Najnowszy sprzęt i chodzi wszystko poza lm_sensors.

Coraz fajniejszy ten linux.

Pozdrawiam - JanuszWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy poradziłeś sobie z instalacją nvidii

bo ja nie moge poradzić sobie z GeForce Go 7600

 

Witam!

Z powodu zakupu nowego sprzętu instalnąłem sobie fedorkę 12 beta, a teraz:

# cat /etc/fedora-release

Fedora release 12 (Constantine)

:-)

Problemy pojawiły się przy instalacji nvidii (pomogły mi podpowiedzi z wątku "Fedora 12"), pulseaudio usunąłem, bo chciałem mieć skype. Płyta asus p7p55 D, grafika geforce 9800gt. Najnowszy sprzęt i chodzi wszystko poza lm_sensors.

Coraz fajniejszy ten linux.

Pozdrawiam - JanuszWo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj też walczyłem ze sterownikami do GeForce GO 7600 w Fedorze 12. I jest to tak:

su -c 'yum -y install kmod-nvidia'
su -c 'echo "blacklist nouveau" >> /etc/modprobe.d/blacklist.conf'
su -c 'dracut -f /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)'

Działa i to nawet nieźle na moim laptopie.

-> JanuszWo, a co Ci nie działa w lm_sensors?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloan --> sensors-detect nie wykrył żadnych czujników. Widziałem gdzieś w necie jakieś łatki, czy cóś, ale wkurza mnie to łatanie. Poczekam, aż będzie to oficjalnie bez ryzyka rozwalenia systemu. Pozakładałem skrzynki mailowe, komputer robi mi to, co chcę i się nie wywala.

Pozdrawiam - JanuszWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też pozdrawiam z nowej Fedory. Zaczynam mieć zaufanie do tej dystrybucji - kolejny raz zero backupu przed instalacją (format / i zostawiony /home). Instaluję z zamkniętymi oczyma, potem wifi, aktualizacja, kodeki i po dwóch działa, jakbym nic przy systemie nie robił. Tylko widać, że Gnome nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
[...] to nagle znalazłem się z repozytoriami rawhide w Fedora 13 :P Dzisiaj pobieram obraz Fedora 12 i reinstalka :)
A wystarczyło patrzeć na ekran to byś zobaczył fc13 w nazwach paczek :P I wtedy tylko edycja plików w /etc/yum.repos.d

Albo instalacja netinstall z nieoficjalnego RC4. Ja tak zrobiłem i zero problemów. Wprawdzie na razie raczej testowo i jakiś czas na F11 posiedzę jeszcze, ale wygląda nieźle tym bardziej, że dostarczone zostały stery nvdia 173xx do mojego starocia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...