Jump to content
Sloan

Repo Użytkowników

Recommended Posts

W tym wątku powstał pomysł stworzenia repo polskich użytkowników fedory. Jest już nawet strona na wiki i pierwsze programy. Początki skromne, ale myślę, że temat się rozwinie, dlatego też proszę o dodawanie programów, które sami kompilujecie. Interesują nas paczki rpm i srpm. Proponuję dodawać linki na wiki. a w tym temacie informację o dodanych programach. Brakuje wam jakiegoś programu, a nie potraficie sami go spaczkować, piszcie, zawsze ktoś pomoże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usunąłem kategorię z artykułu, a zamiast tego dałem link w głównym menu na wiki po lewej. Teraz to się tego nawet przeoczyć nie da ...mam nadzieję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ja mam prośbę: alfabetycznie

[EDIT]

a parametry to tak przykładowo wpisałem, tabelka może być jaka komu się wydaje potrzebna, albo nawet wcale jeśli wszystko będzie opisane na innej stronie jak to jest w przypadku strony Matlasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak już mówiłem utworzyłem tabelkę przykładową. Data jest w sumie zbędna, natomiast architektura mogłaby być w jednej lini jeśli paczkowała ta sama osoba. Rób jak uważasz, w moim mniemaniu: byle było przejrzyście.

 

Prośba do zawodowców: przydała by się jakaś informacja co i jak trzeba zrobić, żeby paczka wylądowała w oficjalnym repo fedory lub w rpmfussion. Jeśli to więcej niż dwa zdania to może nawet cały artykuł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak przy okazji... Wypada ukraść czyjąś pracę i nieoficjalnie wystawić? Azaliż to moralne? :rolleyes: Bo jeśli tak to się chwilę pobawiłem (bez żadnego własnego wkładu intelektualnego niestety) i mogę zapodać src.rpm i wersje 64-bit na F11 i F12. Oczywiście w *.spec zachowuję wszystkie wpisy w sekcji %changelog.

Tyle, że do ideału to chyba trochę brakuje a nawet do standardów repo Fedory jak widać z recenzji kolejnych wersji → https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=515164

Share this post


Link to post
Share on other sites

@WalDo DAJ! DAJ! DAJ! :lol:

Azaliż to moralne? :rolleyes:

DAJ! DAJ! DAJ! :lol:

 

a czy Twoje morale ukoi dodanie informacji typu "jam uczynił, co on zaczął, lecz to i to nie działa"

Wrzuć na nasze pseudo repo.

 

ps. DAJ! DAJ! DAJ! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtopic, ale skierowany do osób robiących i wrzucających swoje paczki. Zauważyłem ciekawą rzecz. Już w F11, po przejściu na architekturę i586 standardowe polecenie rpmbuild -bs budowało dalej paczki i386, więc wiadomo --target i586, odpowiedni alias i po sprawie (podobnie F12 i i686). W Fedorze 12 moją uwagę zwrócił ogromy rozmiar bibliotek *.so w budowanych pakietach. Flagi przy budowie pakietu z opcją --tagret i686 wyglądały mniej więcej tak:

CFLAGS='-O2 -g -march=i686

Do korzystania z koji potrzebny jest min. pakiet fedora-packager Teraz flagi wyglądają tak:

CFLAGS='-O2 -g -pipe -Wall -Wp,-D_FORTIFY_SOURCE=2 -fexceptions -fstack-protector --param=ssp-buffer-size=4 -m32 -march=i686 -mtune=atom -fasynchronous-unwind-tables'

Gdyby nie zajmowały 2 linijek w konsoli pewnie bym nie zauważył. Teraz budowane są także pakiety -debuginfo, a rekordowa biblioteka favouriteApps.so jest ponad 20 razy mniejsza :blink:

Myślałem, że to może "urok" instalacji Fedory z LiveCd Kde (i586/i686), ale dostępny na wiki Polymer:

F11 x86_64 - 417 kB

F12 x86_64 - 93 kB (koji build --scratch dist-f12)

Czy to bug, czy może jest to celowe? Oczywiście programy, np. qnapi ("tylko" 2 razy mniejsza paczka) uruchamiają się tak samo szybko (ja różnicy nie widzę), no ale może trzeba mieć Intel Atom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wrzuć na nasze pseudo repo.
Wrzucone. Paczki są "noarch", ale kompilowane były z opcją "--target i586". Działają w x86_64, ale opcja "--target" okazała się konieczna, bo bez tego różne pliki (np.Globals.py) trafiały do /usr/lib64/gnomenu zamiast do /usr/lib/gnomenu i program się wykrzaczał.

 

Uruchamiać należy z linii poleceń

/usr/bin/GnoMenu.py run-in-tray

Można oczywiście dopisać sobie do autostartu. Uruchamia się również poprawnie w XFCE.

Uruchomienie z opcją "run-in-window" daje dostęp do "Preferencji" i umożliwia zmianę skórki - jest dodanych kilka do wyboru.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...