Skocz do zawartości

Repo Użytkowników


Sloan

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku powstał pomysł stworzenia repo polskich użytkowników fedory. Jest już nawet strona na wiki i pierwsze programy. Początki skromne, ale myślę, że temat się rozwinie, dlatego też proszę o dodawanie programów, które sami kompilujecie. Interesują nas paczki rpm i srpm. Proponuję dodawać linki na wiki. a w tym temacie informację o dodanych programach. Brakuje wam jakiegoś programu, a nie potraficie sami go spaczkować, piszcie, zawsze ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem utworzyłem tabelkę przykładową. Data jest w sumie zbędna, natomiast architektura mogłaby być w jednej lini jeśli paczkowała ta sama osoba. Rób jak uważasz, w moim mniemaniu: byle było przejrzyście.

 

Prośba do zawodowców: przydała by się jakaś informacja co i jak trzeba zrobić, żeby paczka wylądowała w oficjalnym repo fedory lub w rpmfussion. Jeśli to więcej niż dwa zdania to może nawet cały artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji... Wypada ukraść czyjąś pracę i nieoficjalnie wystawić? Azaliż to moralne? :rolleyes: Bo jeśli tak to się chwilę pobawiłem (bez żadnego własnego wkładu intelektualnego niestety) i mogę zapodać src.rpm i wersje 64-bit na F11 i F12. Oczywiście w *.spec zachowuję wszystkie wpisy w sekcji %changelog.

Tyle, że do ideału to chyba trochę brakuje a nawet do standardów repo Fedory jak widać z recenzji kolejnych wersji → https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=515164

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtopic, ale skierowany do osób robiących i wrzucających swoje paczki. Zauważyłem ciekawą rzecz. Już w F11, po przejściu na architekturę i586 standardowe polecenie rpmbuild -bs budowało dalej paczki i386, więc wiadomo --target i586, odpowiedni alias i po sprawie (podobnie F12 i i686). W Fedorze 12 moją uwagę zwrócił ogromy rozmiar bibliotek *.so w budowanych pakietach. Flagi przy budowie pakietu z opcją --tagret i686 wyglądały mniej więcej tak:

CFLAGS='-O2 -g -march=i686

Do korzystania z koji potrzebny jest min. pakiet fedora-packager Teraz flagi wyglądają tak:

CFLAGS='-O2 -g -pipe -Wall -Wp,-D_FORTIFY_SOURCE=2 -fexceptions -fstack-protector --param=ssp-buffer-size=4 -m32 -march=i686 -mtune=atom -fasynchronous-unwind-tables'

Gdyby nie zajmowały 2 linijek w konsoli pewnie bym nie zauważył. Teraz budowane są także pakiety -debuginfo, a rekordowa biblioteka favouriteApps.so jest ponad 20 razy mniejsza :blink:

Myślałem, że to może "urok" instalacji Fedory z LiveCd Kde (i586/i686), ale dostępny na wiki Polymer:

F11 x86_64 - 417 kB

F12 x86_64 - 93 kB (koji build --scratch dist-f12)

Czy to bug, czy może jest to celowe? Oczywiście programy, np. qnapi ("tylko" 2 razy mniejsza paczka) uruchamiają się tak samo szybko (ja różnicy nie widzę), no ale może trzeba mieć Intel Atom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć na nasze pseudo repo.
Wrzucone. Paczki są "noarch", ale kompilowane były z opcją "--target i586". Działają w x86_64, ale opcja "--target" okazała się konieczna, bo bez tego różne pliki (np.Globals.py) trafiały do /usr/lib64/gnomenu zamiast do /usr/lib/gnomenu i program się wykrzaczał.

 

Uruchamiać należy z linii poleceń

/usr/bin/GnoMenu.py run-in-tray

Można oczywiście dopisać sobie do autostartu. Uruchamia się również poprawnie w XFCE.

Uruchomienie z opcją "run-in-window" daje dostęp do "Preferencji" i umożliwia zmianę skórki - jest dodanych kilka do wyboru.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...