Skocz do zawartości

Nie Działa W Chrome Java


Ophisr

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem opis jak zainstalować alternatywną jave i podobno ma działać pod chrome strona jest po angielsku ale google translator przetłumaczył tak:

Korzystanie z Sun Java Zamiast

If you require Sun Java or if OpenJDK does not work properly, you can download Sun Java and use it in Fedora. Jeśli potrzebujesz Sun Java lub gdy OpenJDK nie działa poprawnie, można pobrać Sun Java i używać go w Fedorze.

Download the Java package from: Pobierz pakiet Java z:
http://java.sun.com/javase/downloads/index.jsp . http://java.sun.com/javase/downloads/index.jsp. Always use the latest update . Zawsze należy używać najnowszej aktualizacji.

Select: Java SE Runtime Environment ( JRE ) 6 Update 17 (the JDK is for developers) Wybierz: Java SE Runtime Environment (JRE) 6 Update 17 (JDK jest dla programistów)

On the next page, for Platform select "Linux" for 32-bit users, and "Linux x64" for 64-bit users. Na następnej stronie, na platformę wybrać "Linux" dla użytkowników 32-bitowych, i "Linux x64" dla 64-bitowych użytkowników.

For Language select "Multi-language". Dla Wybierz język "Multi-language". Also accept the license agreement, and hit "Continue". Również zaakceptować umowę licencyjną i kliknij "Dalej".

On the next page, select the RPM option: Na następnej stronie wybierz opcję RPM:

Java SE Runtime Environment 6u17 Java SE Runtime Environment 6u17
jre-6u17-linux-i586- rpm.bin     ( 32-bit users ) jre-6u17-linux-i586-rpm.bin (32-bit użytkowników)

jre-6u17-linux-x64- rpm.bin      ( 64-bit users ) jre-6u17-linux-x64-rpm.bin (64-bit użytkowników) 

To install: Aby zainstalować:

[mirandam@charon Download]$ sudo sh jre-6u17-linux-i586-rpm.bin [mirandam @ charon Download] $ sudo sh jre-6u17-linux-i586-rpm.bin
-OR- -LUB -
[mirandam@charon Download]$ sudo sh jre-6u17-linux-x64-rpm.bin [mirandam @ charon Download] $ sudo sh jre-6u17-linux-x64-rpm.bin 

You will need to hit 'space' till it reaches the end, then type 'yes'. Będziesz musiał uderzyć "przestrzeni", aż dojdzie do końca, a następnie wpisz "tak". You should see the RPM installing. Zwróćcie RPM instalacji. If it does not install, manually install it via sudo rpm -ivh . Jeśli nie chce się zainstalować, należy ręcznie zainstalować ją za pomocą sudo rpm-ivh.

When running the java command, Fedora will default to using OpenJDK. Po uruchomieniu polecenia java, Fedora domyślnie przy OpenJDK. In order to use Sun Java, use the alternatives command. Aby korzystać z Sun Java, należy użyć polecenia alternatywy.

To setup the Java runtime, perform the following (applies to both 32-bit and 64-bit users): Aby ustawić runtime Java, należy wykonać następujące (dotyczy zarówno 32-bitowe i 64-bitowych użytkowników):

[mirandam@charon Download]$ sudo /usr/sbin/alternatives --install /usr/bin/java java /usr/java/default/bin/java 20000 [mirandam @ charon Download] $ sudo / usr / sbin / alternatives - install / usr / bin / java java / usr / java / default / bin / java 20000

 

 

Nie mogę wykonać tego polecenia

sudo / usr / sbin / alternatives - install / usr / bin / java java / usr / java / default / bin / java 20000

coś jest ze spacjami, jak powinno ono wyglądać poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ostatnia wersja Java od Sun (poprawka 18) ma notatkę na stronie, że plugin działa tylko z Firefox 3.6 i... nie mogę znaleźć tej notatki, bo bym powiedział, czy Chrome też to ograniczenie obejmuje.

 

A otwarta nie działa jakoś tak:

ln -s $(rpm -ql java-1.6.0-openjdk-plugin) /opt/chrome/plugins/libjavaplugin.so

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja Java od Sun (poprawka 18) ma notatkę na stronie, że plugin działa tylko z Firefox 3.6 i... nie mogę znaleźć tej notatki, bo bym powiedział, czy Chrome też to ograniczenie obejmuje.

A to nie jest ostrzeżenie, że to Fx 3.6 wymaga nowej wersji JRE (od -14 chyba, w każdym razie z wtyczką next-gen)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dziś Chrome, żeby sprawdzić jak to tam jest z javą.

 

* plugin z Sun Java działa, uzupełniłem na wiki: Instalacja_Sun_Java_JRE,_JDK#Chrome (mógłby ktoś dla Opery uzupełnić)

 

* plugin z OpenJDK jest wykrywany na liście about:plugins ale tylko z nazwy i z pustą tabelą, weryfikacja na teście od Sun zakończona niepowodzeniem.

chrome-openjdk.png

 

 

[EDIT]

@Raven

Możliwe, widać źle przeczytałem. Plugin mi nie działał to przeczytałem co chciałem przeczytać :D Okazało się, że źle wklepałem ścieżkę przy instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ophisr

Sama się nie zainstalowała w /opt/.. Ktoś jej musiał pomóc ;)

 

Pytanie tylko jak działa ten plugin teraz? Jest samodzielną biblioteką (w co wątpię przy rozmiarze ~80K), czy instrukcje przechodzą przez maszynkę wirtualną java, której jak rozumiem nie przestawiłeś?

Czyli plugin z Sun na maszynce OpenJDK -> mogą być dziwne problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem biegły jeszcze w linuksach ale wg instrukcji musiałem użyć polecenia alternatywy

sudo / usr / sbin / alternatives - install / usr / bin / java java / usr / java / default / bin / java 20000

i jeszcze musiałem przestawić domyślną javę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość maddox
Teraz będzie Ci łatwiej --> galternatives

 

Z przykrością muszę stwierdzić, że sposoby podawane w poradnikach u mnie nie działały. Plugin nie przechodził testów na http://www.java.com/pl/download/installed.jsp ani nie uruchamiała się. Po wielu próbach i walce z ustawieniami doszedłem do takiej metody:

opis na moim blogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z przykrością stwierdzam, że opis jest poprawny, trzeba tylko zwracać uwagę na to co się robi, bo opisywane są jednocześnie 4 wersje: jre/jdk * 32/64. To co masz na blogu to jest ten sam opis z tą drobną różnicą, że dałeś ścieżkę do konkretnej wersji (poco? lepiej default lub latest ), więc aktualizując javę (jdk1.6.0_18 -> jdk1.6.0_19 ) będziesz musiał wykonać wszystko po raz drugi.

 

ls -l /usr/java/
razem 4
lrwxrwxrwx 1 root root   16 02-09 18:47 default -> /usr/java/latest
drwxr-xr-x 7 root root 4096 02-09 18:47 jre1.6.0_18
lrwxrwxrwx 1 root root   21 02-09 18:47 latest -> /usr/java/jre1.6.0_18

ps. jdk jest dla programistów, dla maszyn wirtualnej wystarczy jre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ustawienie libjavaplugin.so ->libnpjp2.so działa w Firefox 3.5?

Tak dla 64bit

$ ll /etc/alternatives/libjavaplugin.so.x86_64 
lrwxrwxrwx 1 root root 39 02-15 19:28 /etc/alternatives/libjavaplugin.so.x86_64 -> /usr/java/default/lib/amd64/libnpjp2.so

dla 32bit jest inna biblioteka: libjavaplugin_oji.so

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maddox
Tak dla 64bit

$ ll /etc/alternatives/libjavaplugin.so.x86_64 
lrwxrwxrwx 1 root root 39 02-15 19:28 /etc/alternatives/libjavaplugin.so.x86_64 -> /usr/java/default/lib/amd64/libnpjp2.so

dla 32bit jest inna biblioteka: libjavaplugin_oji.so

 

i

To co masz na blogu to jest ten sam opis z tą drobną różnicą, że dałeś ścieżkę do konkretnej wersji

 

Nie masz racji. Podstawową różnicą między opisem tutaj a tym na moim blogu jest właśnie to że w poradniku jest linkowanie do "libjavaplugin_oji.so" a ja linkuję do "libnpjp2.so". U mnie sytuacja jest taka, że pomimo 32-bitowego systemu, zarejestrowanie dowiązania do "libjavaplugin_oji.so" powoduje, że java działa z Firefoksem 3.5 natomiast nie działa z Chrome (specjalnie to jeszcze raz sprawdziłem). Natomiast zarejestrowane dowiązanie pluginu do "libnpjp2.so" działa i w Firefoksie i w Chrome, bez tworzenia dodatkowego folderu i dowiązania w "/opt/google/chrome/".

 

Masz natomiast oczywiście rację co do "Defaults", nie wiedziałem, że istnieje taka opcja i dzięki za wyjaśnienie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...