Skocz do zawartości

Dysmózgia


Arabski

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą Miszczu, radzę Ci sprawdzić co tzn. "ironia". Równie dobrze mógłbyś napisać, że to była kabała lub plamy na słońcu.

 

Hehe doskonale wiem co to ironia. I tak samo doskonale wiem, że intelekt niektórych po prostu nie jest czasem jej ogarnąć, zrozumieć gdy wplecie się ją gdzieś w wypowiedź. :) Nie forma a treść!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaraz nawalę byków... (z góry za ewentualne przepraszam :D)

<stereotypes-mode-on>

Nie ma to jak banda informatyków kłócąca się o poprawność językowąsmile.gif

</stereotypes-mode-on>

 

Mało tego, nie ma deklaracji xml-a.

I powinno być wcięcie pomiędzy tagami.

 

Osobiście raczej bym to dał na cout lub printf a nie bawić się z XML'em :/

 

Moim skromnym zdaniem ważna jest informacja, jednakże poprawność chociaż minimalna też jest mile widziana, potrafię zrozumieć jak ludziom na moim forum się zdarzy błąd, bo sam pewnie nie raz nie dwa też jakiś "grzmotnę", ale jakbym zobaczył litanię "kture, żeka, rzułty" czy inne rażące po oczach błędy to już zwrócę uwagę, zaś tłumaczenie się dyslekcją uważam za conajmniej nie na miejscu bowiem o ile pamiętam dyslekcja to pojęcie odgórne a dopiero konkretne...przepraszam za użycie tegoż słowa...schorzenia są odnogami dyslekcji, jeśli nawet jestem tu w błędzie to jeszcze są programy sprawdzające pisownię i tu na szczęście wojna jest wygrana nie pierwszy nie ostatni raz po stronie administracji takiego forum, bowiem OpenOffice i FireFox są darmowe i na nic się zda tłumaczenie - równie dziecinne - że nie będzie ściągał pirackiego Office'a MSu bo jest płatny

 

Drugą stroną medalu są fora dopuszczające formę pisowni swej bez ogonków czystym ASCII, wg. mnie dobre rozwiązanie choć niej jest zawsze zalecane, jakieś koleżeńskie forum jak najbardziej może sobie na to pozwolić, zaś porządne szanujące się fora jak np. tutejsze, już z lekka niebardzo bowiem mogłoby to psuć wizerunek forum

(zgrozo ale nawciskałem ALT :P <żart>)

 

Ciekawe ile błędów natrzskanych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... Nie dość że wydało się że jestem dysgrafem i dysortografem, to jeszcze że ignorantem. ;)

 

 

My tu gadu gadu, a kamil1998 żywym przykładem naszej tolerancji poprawności językowej.

 

To akurat żywy przykład nie tylko tolerancji poprawności językowej, ale wielu innych zjawisk, z kryzysem czytania ze zrozumieniem i sensownym formułowaniem myśli, na czele. :)

 

 

A dorzucając swoje trzy grosze:

 

Po to są ogólno przyjęte reguły językowe, żebyśmy się wszyscy rozumieli nawzajem. Błędy, literówki zdarzają się każdemu, dopóki jest się tego świadomym i stara się to naprawić, pracować nad tym jest ok. Sam jestem nie raz zawstydzony przez sprawdzanie pisowni w edytorze tekstu. Nie boli mnie strasznie błąd ortograficzny w czyjejś wypowiedzi, jeśli jest napisana z sensem i szacunkiem do odbiorcy. Natomiast wytykanie błędów i czynienie z nich meritum sprawy, uważam za małostkowe. Szacunek do rozmówcy wyraża się również w poszanowaniu jego słabości. :)

 

Ciekawe ile błędów zrobiłem. Edytor postów tylko dwa trudne słowa na początku podkreśla na czerwono :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile błędów zrobiłem. Edytor postów tylko dwa trudne słowa na początku podkreśla na czerwono

Patrząc od strony gramatycznej (u/ó rz/ż itd.) nie dostrzegłem takowych, jednakże za polonistę nie mam zamiaru uchodzić

 

Popieram słowa Twe, błędy od czasu do czasu owszem, no ale jeśli ktoś mi po 2 upomnieniach na forum ciągle notorycznie to samo tłucze i tłumaczy się "z przyzwyczajenia", to krew może zalać człowieka :P

Między pomyłką a upierdliwym trwaniu w bagnie jest też różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...