Skocz do zawartości

DAREK WL. i jego problemy


DAREK WL.

Rekomendowane odpowiedzi

Oj Borzole nie masz racji :wacko:

Na ubuntu więcej rzeczy robi się samo niż na Fedorze :)

Wystarczy dać polecenie "yum install zynaddsubfx" a na ubuntu "sudo apt-get install zynaddsubfx"

a potem spróbować uruchomić ten program by zobaczyć jaka jest różnica .

A Materid ; przeczytaj oficjalny opis instalacji sterów nvidii w poradniku na tym forum i porównaj

to z tym jak się instaluje stery karty graficznej na ubuntu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DAREK WL.

Wybacz, ale na mojej fedorze robi się samo :) , a ten Twój "zynaddsubfx" to okrasza każdy wątek o wyborze systemu. Bez urazy, ale zamiast testować pobieżnie 1500 dystrybucji linuksa, poświęciłbyś ten czas na uruchomienie "zynaddsubfx" na fedorze, bo widać bardzo Ci na tej aplikacji zależy. Wiedza przy tym zdobyta, była by dla Ciebie bezcenna. Trzeba tylko szukać i czytać.

* sprawdzałeś repozytorium CCRMA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borzole ładnie to ujął. Ok Darek, uwolnię Cię od tej męczarni.

 

yum install zynaddsubfx
(...)
(1/3): fltk-1.1.9-6.fc12.i686.rpm                        | 357 kB     00:00     
(2/3): mxml-2.5-5.fc12.i686.rpm                          |  54 kB     00:00     
(3/3): zynaddsubfx-2.4.0-2.fc12.i686.rpm                 | 1.5 MB     00:02    
--------------------------------------------------------------------------------
Total                                           381 kB/s | 1.9 MB     00:03

 

#z roota
jackd -d dummy

 

#z roota
zynaddsubfx

 

Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "nietypowy" problem, o którym napisał autor wątku pojawia się na forum regularnie i tu nie ma właściwie o czym pisać, bo wystarczy poszukać i poczytać.

Co do samego jacka to nie trzeba używać konta root, wystarczy dodać swojego użytkownika do odpowiednich grup i po problemie. Wiem, że działa, bo sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz uruchomię "live" Fedorę 12 i obaczymy czy to co doradzacie zadziała ;)

Jeśli tak to obiecuję że usunę ubuntu a zainstaluję 12-stkę :)

Niestety , ze smutkiem stwierdzam że ten caly JACK dal siw uruchomic na Fedorze "live" ale po uruchomieniu ZYNADDSUBFX to program ten nie wydal z siebie zadnego dzwieku ;):o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wyciąć cały off topic z wątku → http://forum.fedora.pl/index.php?showtopic=22692

 

@DAREK WL. - bez urazy, ale czasem mam wrażenie, że powinniśmy poprosić _Pata o osobny dział na Twoje pojękiwania na zynaddsubfx, problemy z kotem, drzwiami od garażu itp :D

Trudno się nie zgodzić z borzole - zamiast skakać z kwiatka na kwiatek opanuj w miarę dobrze jedno distro (oczywiście polecam Fedorę :)) a potem zacznij pisać arty na wiki nt. jak rozwiązać te problemy, na które się natknąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZynAddSubFX działa. I na Ubuntu, i na Fedorze (korzystałem kiedyś) i na Gentoo (korzystam teraz). Bez żadnych problemów. Mam połączenie ALSA oraz MIDI z tym programem. Podłączyłem sobie pianino cyfrowe YAMAHA P-85 przez interfejs MIDI na USB firmy M-AUDIO (nie chce mi sie szukac jaki to model).

 

I piszę jeszcze raz: DZIAŁA.

 

Koniec tematu.

 

 

Jak będzie jakias konferencja Linuksowa w Krakowie - to z chęcią przedstawię coś o nuzyce w Linuksie z użyciem m.in. tego programu... Tylko dajcie info wcześniej (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwę na chwilę żałobę narodową i podłączę się do rozpaczliwych prób pomocy :)

 

Na live zainstaluj Darek: alsa-plugins-pulseaudio, pulseaudio-module-jack, alsa-oss i wszystkie pakiety odnośnie alsy, wygodnie będzie użyć yumexa czy coś

A teraz zainstaluj psiejsko-czarodziejski programik qjackctl (yum install qjackctl)

 

A teraz 3 proste kroki:

1) jackd uruchamiasz na userze bez roota i realtime tak: jack -r -d alsa

2) potem uruchamiasz zzzyndaxxss coś tam :)

3) qjackctl

 

w qjackctl łączysz zynaddsubfx i jacka klikając connect a potem pracując myszką na zasadzie przeciągnij i upuść

 

po tej operacji u mnie działają klawisze z prawej strony klawiatury, reszty nie sprawdzałem :)

 

sprobuję to na łobrazkach przedstawić

qctl1.jpg

qctl2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...