Skocz do zawartości

Wolne Wakaty W Miesięczniku Komputerowym


misiek1928

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jakiś czas temu ogłaszałem nabór do redakcji MK, który powiódł się całkiem dobrze. Jednak w drodze pomysłotoku powstało kilka nowych działów, a i w przypadku paru okazało się, że dwie ręce to może być za mało ;)

Na wstępie przypominam, że wszystkie teksty, grafiki i fotki, które ukazują się na łamach MK, są teraz objęte licencją CC (różne atrybuty, ale zawsze z uznaniem autorstwa).

 

Poszukujemy jeszcze ludzi, którzy chętnie zajęliby się opieką nad następującymi działami:

 

NEWS - tutaj dwie ręce to za mało, mimo że pracy nie jest tak dużo jak nad artykułami, to trzeba przefiltrować wiadomości ze Świata Open Source z ostatniego miesiąca i wybrać najważniejsze oraz je opracować.

 

GRY + Humor - recenzje gier Open Source i linuksowych (nawet jeśli nie są Open Source) oraz prowadzenie jednej strony z humorem a'la Geek ;)

 

How-To - a w szczególności "przydatne skrypty". Niue muszą być autorskie, ale muszą być dobrze dobrane i opisane.

 

Oraz pomoc w dziale "Software" i "Coś dla Geeka" - choć działy te są obsadzone, to zawsze przydadzą się nowe pomysły i teksty ;)

 

Profity to głównie satysfakcja z działalności społecznościowej oraz referencje. Poza tym legitymacja prasowa, ewentualna możliwość odbycia praktyk i stażu oraz możliwość uczestniczenia w targach, konferencjach i zlotach.

Jeżeli ktoś prowadzi własną działalność zawodową, to ma także możliwość darmowego reklamowania się w MK - oczywiście jeżeli ta działalność pokrywa się z profilem magazynu ;) Nie jest to coś mało znaczącego, gdyż z oficjalnych źródeł, do tej pory pobierano MK około 20 tysięcy razy (każde z komercyjnych do tej pory wydań).

 

Pozdrawiam i czekam na zgłoszenia na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakat to stanowisko nieobsadzone. Jeżeli zaś jest obsadzone (tak jak w tym przypadku), ale przydałoby się jeszcze kogoś do tego dołożyć, to można to określić jako wolny wakat. Jest to stwierdzenie używane w języku polskim, choć niekoniecznie musi być w pełni poprawne . Tak jak choćby "otwarłem", które jeszcze niedawno było potępiane, a dzisiaj jest w słowniku...

Odpowiadając na pytanie, dział korekty jest w pełni obsadzony i na pewno nie potrzeba w nim troli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakat to stanowisko nieobsadzone.
→ łac. vakat „jest wolne”. Czyli w temacie napisałeś "Wolne jest wolne (względnie nieobsadzone) w miesięczniku ...". Jeśli już tak chcesz to interpretować, to przecinek powinien być między "wolne" a "nieobsadzone", ale to mocno naciągne.

 

[...]to można to określić jako wolny wakat. Jest to stwierdzenie używane w języku polskim[...]
Nie w języku polskim a przez Polaków - to dość istotna różnica. Polacy mówią też "cofnąć się do tyłu/wstecz" (jakby można się było cofać do przodu), "podskoczyć do góry" (co sugeruje, że można podskoczyć w dół). Polacy mówią również "włanczać" np. światło, chociaż nie ma takiego słowa w żadnym słowniku.

 

Tak więc ja również polecam obsadzenie wolnego wakatu korektora poprawiającego. Będę podskakiwał wtedy do góry z radości i nigdy już nie cofnę się do tyłu, żeby oglądać ten wątek.

Proponuję również powtórzenie sobie co to takiego "pleonazm" i "tautologia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przynajmniej wiem, że obiegowa opinia o tym forum, jest jak najbardziej prawdziwa.
Zgadza się co do mnie - nie toleruję lub co najwyżej ledwie toleruję osoby kaleczące pisownię polską i jeszcze starające się przekonać, że tak jest poprawnie. Jeśli takie rzeczy wygadują ludzie, którzy redagują pisma, to stopień mojej agresji znacznie wzrasta.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w prowadzeniu "Miesięcznika" (z poszanowaniem - mam mimo wszystko taką nadzieję - zasad pisowni i gramatyki polskiej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"cofnąć się do narożnika"
Slang środowiskowy. Podobnie jak gwary nie jest oficjalnie uznawany w języku polskim. W Wielkopolsce mówi się na ziemniaki pyry, na Podhalu - grule, ale słownik języka polskiego dopuszcza te słowa zazwyczaj z adnotacją, że jest to regionalizm. Sam mówię i często piszę "procek" zamiast "procesor" itp, ale jeśli ktoś zajmuje się prowadzeniem gazety lub czasopisma, to powinien mieć większy szacunek dla polszczyzny nawet w swobodnych wypowiedziach a na pewno nie powinien używać ewidentnych pleonazmów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...