Skocz do zawartości

[F14] Brak Dzwięku


RUSHTEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze to pierwszy post, wiec witam wszystkich. Staralem sie nie pisac tutaj no ale jednak, forum przepatrywalem ale jakos nie znalazlem rozwiazania.

Tak wiec karta dzwiekowa " Multimedia audio controller: VIA Technologies, Inc. VT8233/A/8235/8237 AC97 Audio Controller (rev 60)" zintegrowana , po instalacji Systemu zabralem sie za yuma i powywalalem programy które mi nie beda potrzebne nie chce ich sio z nimi :) ale po restarcie zauwazylem ze nie ma dzwieku ale tez nie mam pewnosci czy on byl przed usuwaniem tamtych programów, jedno jest pewne nie ma go a polecenia alsaconf nie pomaga "no supported pnp or pci card found" a na koncu "no legacy drivers are avilable". Sciagalem jakiegos realteka 4.06a i odpalalem sh install ale na koncu alsaconf równiez nic nie znalazla.

 

Jak daje alsaconf jeszcze ciekawy Error mam : "modinfo:could not find module snd"

 

Tak mniej wiecej by to wygladalo jakies pomysly ? Bede wdzieczny

 

A i tak z innej beczki bo po co zakladac jeszcze 2 tematy :

 

1. jak uruchamiam pc na dzien dobry wyskakuje mi na pulpicie portfel kde czy chce utworzyc haslo , gdzie jest jakis autostart by to wywalic ?

2.Gdzie znajde otwarte sterowniki ati?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak uruchamiam pc na dzien dobry wyskakuje mi na pulpicie portfel kde czy chce utworzyc haslo , gdzie jest jakis autostart by to wywalic ?

Gdy pyta, wlacz konfigurator, w drugim kroku czy trzecim spyta czy chcesz uzywac. Odpowiesz, ze nie, i juz nigdy sie chyba nie pojawi (-;

Poprostu wiele skladników KDE korzysta z tego portfela wiec musza wiedziec, czy on dziala czy nie. (Wydanie odpowiedzi NIE, nie powoduje, ze przestanie dzialac - on dziala nadal, jednak hasla sa wtedy nieszyfrowane).

 

2.Gdzie znajde otwarte sterowniki ati?

Jesli sa otwarte, to prawdopodobnie z nich aktualnie korzystasz.

 

Co do tematu, w logach /var/log/messages lub /var/logl/<cos_yum> (nie pamietam dokladnie) sa wpisane pakiety które instalowales/usuwales. Poszukaj czy nie wywaliles jakiegos z "alsa" w nazwie. Dla pewnosci przeinstaluj tez jadro, moze pomóc, bo brakuje mu modulu snd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od konca.

Ad.2 W repozytorium :) Chyba, ze chodzi Ci o wlasnosciowe sterowniki AMD/ATI. To na pewno znajdziesz na forum, temat byl calkiem niedawno. Nie sugeruj sie bezposrednio tym co napisane tu → http://wiki.fedora.p...ki/Poradnik#ATI ale ogólnie to poradnik przeczytaj.

 

"modinfo:could not find module snd"
Jako root
modprobe snd
modprobe snd_ac97_codec

Ten sam efekt?

Moze przy okazji "sio z nimi" usunales jakies pliki/katalogi z /lib/modules/`uname -r`/kernel/sound ?

 

[...] lub /var/logl/<cos_yum> (nie pamietam dokladnie) sa wpisane pakiety które instalowales/usuwales.
/var/log/yum.log

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ATI to pytam dlatego, ze np opera tak jakos szarpie mi strona gdy przewijam czasem, myslalem by rozgladnac sie za tymi otwartymi bo mam Radeon x1600 ale jak automatycznie sie takie instaluja to nie mam pomysla .

 

modprobe snd

WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/sound, it will be ignored in a future release.

FATAL: Module snd not found.

 

modprobe snd_ac97_codec

WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/sound, it will be ignored in a future release.

FATAL: Module snd_ac97_codec not found.

 

zastosowalem "yum reinstall kernel" ladnie przeszlo , ale error snd jest nadal ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WARNING: All config files need .conf: /etc/modprobe.d/sound, it will be ignored in a future release.

FATAL: Module snd_ac97_codec not found.

Która masz wersje Fedory? Skad Ci sie wzial w /etc/modprobe.d plik konfiguracyjny sound? Jesli nie dzialales za duzo na tej Fedorze, to pewnie lepiej i mniej stresujaco bedzie ja przeinstalowac i potem pojechac wg naszego poradnika na wiki.fedora.pl

 

 

Oczywiscie jak chcesz walczyc, to mozemy próbowac dalej, ale musiales cos namieszac zanim zalozyles ten watek :)

 

BTW. Te "sio z nimi" to jak robiles?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora 14 raczej 32Bit choc myslalem ze 32Bit to bedzie i386 a mam i686 to chyba to samo? Jeszcze powróce do portfela utworzylem haslo lecz gdy odpalam system pojawia sie, chce haslo podaje i znika ... yy to chyba juz mialo sie nie pojawiac :)

 

Nie nie bede stawial systemu od nowa, a na pewno nie od razu bo zadna to przyjemnosc format i instal :) jestem zdania ze zawsze to mozna sie bedzie czegos dowiedziec nowego o fedorze szukajac rozwiazania, mimo wszystko przyznac trzeba ze problem wcale nie wydaje sie byc latwy,za to jest ciekawie.

 

ps. np na win wszystko bylo proste temu tez windows dla mnie jest nudny a tu juz jest ciekawie, dlatego lepszy Linux zdecydowanie :) jest tylko jedna rzecz dla której win by sie przydal (Virtual DJ , Traktor DJ Studio) ale oby sie obeszlo bo wcale nie chce miec Lin & Win mam jeden system i tego sie trzymam :P Windzie stanowcze nie :)

 

Aha jeszcze mialem napisac o tym "sio" a to bylo tak : za górami .. zartuje, przegladlem co tam mamy w (jak to nazwac -> odpowiednik menu start z windy) i co bylo zbedne i yumex sie z tym ladnie rozprawil, moze trochu za ladnie o ile byla by to jego wina :)

 

Troche taki OT Sorki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fedora 14 raczej 32Bit choć myślałem że 32Bit to będzie i386 a mam i686 to chyba to samo? Jeszcze powróce do portfela utworzyłem hasło lecz gdy odpalam system pojawia się, chce hasło podaje i znika ... yy to chyba już miało się nie pojawiać :)

W F14 na 32 bitach powinieneś mieć i686.

 

Jeśli utworzyłeś hasło, to teraz będziesz o nie pytany. Trzeba było go nie tworzyć. Poszukaj w sieci jak je usunąć.

 

Aha jeszcze miałem napisać o tym "sio" a to było tak : za górami .. żartuje, przeglądłem co tam mamy w (jak to nazwać -> odpowiednik menu start z windy) i co było zbędne i yumex się z tym ładnie rozprawił, może trochu za ładnie o ile była by to jego wina :)

Możesz to nazwać menu, na ten przykład. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że usunąłeś jakiś ważny pakiet związany z obsługą dźwięku. Wrzuć gdzieś listę zmienionych pakietów (plik /var/log/yum.log) i daj nam linka. Albo wklej w tagu spoiler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 /var/log/yum.log jest czysty nawet czekałem kilka minut gdyby jakaś bardzo długa lista miała sie wczytać a tu nic a nic ...

Po 2 dziwna sprawa np menu-> ustawienia systemowe-> multimedia i gdy jestem w tych ustawieniach to wtedy rozłącza mi neta wtf ?

 

Robi się OT ale zaczyna się wszystko sypać czy co , może łapłem jakiegoś wira xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz jedyne co moge zasugerowac to zaistalowac groupinstallem cale srodowisko graficzne ktore uzywasz. Pozniej juz rozwazniej usuniesz to co Ci jest niepotrzebne. Bo moglo byc tak jak kolega wyzej napisal, ze yumexem z zaleznosciami ciachnales wiecej niz chciales.

 

W ogole zaleznosci sa czasem calkiem dziwne, ale to juz osobny temat.

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze powróce do portfela utworzyłem hasło lecz gdy odpalam system pojawia się, chce hasło podaje i znika ... yy to chyba już miało się nie pojawiać :)

Miało, ale miałes przejść kroki nie podając żadnego hasła (utworzyć portfel bez hasła). Skoro nie doczytałeś co napisałem to teraz masz problem [-;

I z tym nie pomogę bo nie wiem... nigdy nie używałem tego portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyłączyć portfel:

1) Alt+f2

2) Wpisać kwalletmanager i pacnąć enter

3) W trayu pojawi się ikona managera portfela, otworzyć ją i kliknąć w ustawienia

4) Kliknąć w Konfiguracja portfela

5) W karcie ustawienia portfela odznacz Włącz podsystem portfela KDE.

 

Es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwolalem sie do ostatecznosci (format & instal) po czesci rozwiazal sie problem bo np amarok daje dzwiek ale tylko ten próbny dzwiek slychac a inne mp3 milcza dodalem rpmfusion i bede musial poszukac czegos zapewne w stylu ffmpeg, ale z tym raczej latwiej bedzie sobie poradzic. Jak sie ma sprawa equalizera ? bo taki swiezy dzwiek troche plytko brzmi sadzac po tej próbce z amaroka , tylko mi nie mówcie ze ustawienia dzwieku ograniczaja sie do "mixer" który jest suwakiem glosnosci xd.

 

Portfel sie nie pojawia uff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...