Skocz do zawartości

Szybszy Linux


InIrudeBwoy

Czy to działa?  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy system dzia?a szybciej?



Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie czytaliście o poprawce do kernela 2.6.37 która wprowadza grupowe zarządzanie procesami (Jeśli dobrze zrozumiałem). Ktoś znalazł inny sposób na przyspieszenie systemu http://www.webupd8.org/2010/11/alternative-to-200-lines-kernel-patch.html.

Muszę powiedzieć iż zauważyłem, że mój laptop jakiś żwawszy się zrobił. To może być autosugestia ;)

Postanowiłem zrobić ankietę skoro jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze uscisle, bo ankieta nie jest zbyt poprawna. Ten patch nie jest na przyspieszenie systemu, tylko na poprawienie responsywnosci podczas wykonywania operacji zajmujacych cale CPU. Dpla przykladu kompilacja, lub inne mocno obciazajace zadanie (-;

 

Osobiscie mam gentoo, wiec pokusilem sie o kompilacje jadra 2.6.37-rc2 z ta latka i uruchomilem kompilacje kernela z -j32. Jako proces testu, uruchomilem chromium, Adobe Flash z Big Buck Bunny (youtube) i wlaczylem 1080p na fullscreen. Film szedl plynnie (pewnie trudno wam uwierzyc, bo przeciez to flash :D), no ale naprawde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem paczke: cgroup_cpu_user (borzole.repo)

* uzylem wersji /cgroup stad zaleznosc od libcgroup (ale nie wiem, czy konieczna, chyba tylko katalog)

* wpis do ~/.bashrc zastapilem ogólnym /etc/profile.d/

* rc.local zamienilem na usluge, moze wyswietlac sie jako "martwa" ale to dlatego, ze nie chcialo mi sie drazyc jak to ladnie zrobic :) Niewazne, to czy dziala, czy nie, bedzie widac po wklepaniu

$ tree /cgroup/cpu/user/

martwa nie wyswietli nic, a raczej blad.

 

Na poczatku myslalem, ze to dotyczy kazdego programu, a teraz widze, ze tylko tych uruchomionych z konsoli, bo inaczej PID jest nieznany. Leeeee, ale chala <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...