Skocz do zawartości

Opoznienie Obrazu Wzgledem Dzwieku


porterneon

Rekomendowane odpowiedzi

Opóźnienia są nie tylko w programach SMplayer i VLC ale i również zdarzają się np podczas oglądania YT.

 

Kolega ma 60 FPS, wystarczający hint aby uwagę skupić na sterowniku graficznym. Zatem pytanie - z jakiego sterownika korzystasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorror, prosze cie - przeciez 60 FPS wyraznie wskazuje na V-sync, co zreszta polecenie wypisalo w zacytowanym przeze mnie fragmencie.

 

[root@localhost ~]# glxgears
Running synchronized to the vertical refresh. The framerate should be
approximately the same as the monitor refresh rate.
28311 frames in 5.0 seconds = 5662.062 FPS
27409 frames in 5.0 seconds = 5481.654 FPS
27021 frames in 5.0 seconds = 5404.186 FPS

 

Wypisuje na obu maszynach, które mam pod reka. V-sync off na nvidii, on na laptopie z grafika intelowska.

 

Zatem sam jestem ciekaw co znaczy, gdy wynik glxgears faktycznie pokrywa sie z VR. Bo komunikat stwierdzajacy sam fakt (zazwyczaj blednie, a takze niezaleznie od wystepowania jakichkolwiek problemów) mi osobiscie nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opóznienia sa nie tylko w programach SMplayer i VLC ale i równiez zdarzaja sie np podczas ogladania YT.

 

Czesc winy moze lezec w przegladarce (ale wtedy skarg byloby wiecej). Obecna linusowska wersja Firefoxa (4 plus) ma problem z renderowaniem.

Tu jest raczej wina sterownika - sam mialem podobne problemy. (Nijak nie udalo mi sie zainstalowac poprawnie Nvidii dla G105M. W koncu zrezygnowalem i "korzystam" ;) z GM45 Express Chipset.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisuje na obu maszynach, które mam pod ręką. V-sync off na nvidii, on na laptopie z grafiką intelowską.

To zależy wyłącznie od sterownika. Poza tym glxgears nigdy nie było i nie będzie benchmarkiem, służy wyłącznie jako potwierdzenie tego, że akceleracja 3D działa (glxinfo informuje tylko o tym). Dlatego wklejanie wyników glxgears jest zawsze bez sensu. Jeśli chcecie benchmarkować kartę to narzędziami typu: unigine-heaven,

phoronix-test-suite czy xorg-x11perf.

 

Co do głównego problemu to wcześniej napisałem czego można popróbować, ale jakoś zostało to bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...