Skocz do zawartości

Fedora I Android


JanuszWo

Rekomendowane odpowiedzi

No nie taka wiadomosc napisalem i forum padlo... :)

W skrócie, jesli chodzi o samego androida to google udostepnia takie same narzedzia na linuksa i windowsa. Dla zwyklego uzytkownika najwazniejsza czescia android-sdk jest chyba adb (Android Debug Bridge http://developer.android.com/guide/developing/tools/adb.html ), który pozwala m.in. na polaczenie sie z powloka systemu w telefonie i instalowanie aplikacji. Jednak android to system, który zostal stworzony raczej do zycia samemu sobie i nie potrzebuje lacznosci ze zwyklym komputerem. Wszystkie operacje mozna wykonac po polaczeniu sie z internetem tj. aktualizacja systemu, instalacja oprogramowania z marketu itd. Poza tym jestes mocno zwiazany ze swoim kontem na gmailu.

To tyle o samym androidzie. Co do producentów telefonów to nie jest juz tak kolorowo. Najczesciej udostepniaja oni sterownik sluzacy do flashowania pamieci tylko na windowsa. Przy normalnym korzystaniu z telefonu na szczescie prawie nigdy nie ma potrzeby wywalania wszystkiego, ewentualnie przy padzie calego systemu, ale to zdarza sie bardzo rzadko. Z modyfikacjami oryginalnych romów na wiekszosci telefonów tez sa problemy, bo producenci coraz czesciej zabezpieczaja bootloadery i hakerzy/developerzy maja troche zwiazane rece. To jest wlasnie "otwartosc" androida.

Btw. jaki telefon zamierzasz kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle o samym androidzie. Co do producentów telefonów to nie jest już tak kolorowo. Najczęściej udostępniają oni sterownik służący do flashowania pamięci tylko na windowsa. Przy normalnym korzystaniu z telefonu na szczęście prawie nigdy nie ma potrzeby wywalania wszystkiego, ewentualnie przy padzie całego systemu, ale to zdarza się bardzo rzadko.

Sformatować pamięć można z poziomu telefonu, ale faktycznie zwykle nie ma takiej potrzeby.

 

Jeśli chodzi o oprogramowanie, to np. HTC udostępnia tylko aplikację do synchronizowania telefonu dla Windows. Po podłączeniu do Linuksa można tylko przeglądać/modyfikować zawartość karty SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Stałem się właścicielem lg gt540 swift. Książkę kontaktów wyeksportowałem z kadressbook do gmaila. Poszło, mam w telefonie. Kalendarz wyeksportowałem na google. Też przyjęło. Teraz bym chętnie zapełnił kartę sd moją muzyką i dzwonkami. Telefon podłączony przez usb i oraz przestawiony na bycie pamięcią masową nie zaistniał w fedorze. Już nie patrzyłem jak go widać przez lsusb. Sama karta sformatowana przez telefon jest zablokowana do nagrywania. Nie chciałem robić chmoda... Spróbuję potem. Aktualizację z androida 1.6 na firmowy LG 2.1 zrobiłem pod windows... Trochę wkurzające...

Pozdrawiam - JanuszWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizację z androida 1.6 na firmowy LG 2.1 zrobiłem pod windows... Trochę wkurzające...
O ile się nie mylę wystarczy zwykły czytnik kart microSD podłączyć do Linuksa, wgrać nowy BIOS na kartę, wyłączyć telefon, wetknąć kartę, włączyć telefon i cierpliwie poczekać. Oczywiście przy w pełni naładowanym akumulatorze, żeby z telefonu cegły nie zrobić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...