Skocz do zawartości

Problem Z Kartą Sieciową Wifi Usb Tp-Link Tl-Wn422G


gradient

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wlasnie zainstalowalem system Fedora 14. Wszystko dziala swietnie poza malym wyjatkiem. Karta sieciowa tp-link tl-wn422g nie dziala. Po jej podlaczeniu diody na chwile zapalily sie na zielono, a pózniej zgasly. Nie mam zadnych aktywnych polaczen bezprzewodowych.

 

polecenie lsusb widzi urzadzenie : Bus 001 Device 002: ID 0cf3:1006 Atheros Communications, Inc. TP-Link TL - WN422G v2 802.11g [Atheros AR9271]

 

iwconfig:

 

lo no wireless extensions

 

Pomocy, co w takiej sytuacji zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam tak samo oznaczona kartę (TP-Link TL-WN422G), chociaż "lsusb" pokazuje inne dane. Wydaje mi się, że niezależnie od tego czy są zainstalowane sterowniki czy nie, to dioda powinna się stale świecić na zielono.

Próbowałeś przełożyć kartę do innego portu USB?

Zakładam, że masz Windows. Czy pod Windows karta działa poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem Windowsa Xp na tym komputerze i wszystko działało poprawnie tak samo na Windowsie 7 po podłączeniu do laptopa. Próba podłączenia wifi do innego portu nie przynosi rezultatu. Z kolei na Lubuntu 10.4 dioda w ogóle się nie włączała nawet po instalacji sterowników windowsowskich poprzez ndiswraperra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

1. Jeżeli macie kartę w porcie usb, to należy ją wyjąć.

2. Otwieracie konsole i logujecie się jako root poleceniem su -

3. Wpisujecie polecenie tail -n 0 -f /var/log/messages

4. Wkładacie do portu usb kartę.

5. Wklejacie na forum to co się pojawiło w konsoli.

 

Według mnie to brakuje wam najpewniej pakietu z firmware (pakiet linux-firmware zainstalowany?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jun 22 12:58:54 dominik kernel: usb 1-8.4.4: new high speed USB device using ehci_hcd and address 9

Jun 22 12:58:54 dominik kernel: usb 1-8.4.4: New USB device found, idVendor=0cf3, idProduct=1006

Jun 22 12:58:54 dominik kernel: usb 1-8.4.4: New USB device strings: Mfr=16, Product=32, SerialNumber=48

Jun 22 12:58:54 dominik kernel: usb 1-8.4.4: Product: USB2.0 WLAN

Jun 22 12:58:54 dominik kernel: usb 1-8.4.4: Manufacturer: ATHEROS

Jun 22 12:58:54 dominik kernel: usb 1-8.4.4: SerialNumber: 12345

 

 

Nie, nie zainstalowalem, ale z tym modulem wifi ogólnie sa duze problemy. Gdy próbowalem zainstalowac sterowniki do niego (http://lost.one.pl/2010/06/01/linux-jak-uruchomic-tp-link-a-wn722n-lub-wn422g-pod-linux-em-ar9271-ath9k_htc/) lecz wyskakiwalo mi takie cos przy komendzie "make":

 

/home/Dominik/Pulpit/compat-wireless-2010-09-20/config.mk:196: "WARNING: CONFIG_CFG80211_WEXT will be deactivated or not working because kernel was compiled with CONFIG_WIRELESS_EXT=n. Tools using wext interface like iwconfig will not work. To activate it build your kernel e.g. with CONFIG_LIBIPW=m."
make -C /lib/modules/2.6.33.3-85.fc13.x86_64/build M=/home/Dominik/Pulpit/compat-wireless-2010-09-20 modules
make: *** /lib/modules/2.6.33.3-85.fc13.x86_64/build: Nie ma takiego pliku ani katalogu. Stop.
make: *** [modules] Blad 2

 

Pozdrawiam,

Geto

 

EDIT: Chcialbym tylko zaznaczyc, ze mam Fedore 13, a dioda na module gdy jestem na linuxie w ogóle sie nie swieci. W tej chwili na Windowsie wlasnie przez ta karte jestem podlaczony z internetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ściągnij F15 live pod windowsem, wrzuć na pendrive i zainstaluj. Tak będzie zdecydowanie najszybciej tym bardziej, że na tej F13 jeszcze nic nie zrobiłeś. Na F15 karta może ruszy od razu, a jak nie to dmesg powinien być bardziej gadatliwy niż na F13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wybaczcie za odkopanie, ale pojawił się kolejny problem. Otóż postanowiłem ściągnąć aktualizacje do F15. Po zainstalowaniu oczywiście zresetowałem, odpalam Fedorę, a tu powtórka z rozrywki - znowu nie wykrywa karty. Problem wygląda tak samo: karta jest podłączona, a dioda się nie świeci. Po odłączeniu i ponownym włączeniu dalej bez zmian. Ma ktoś móże jakiś pomysł? Byłbym wdzięczny. Tylko proszę, nie radźcie przejść na F16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...