Skocz do zawartości

Jakich Plasmoidów Używacie? [Kde]


thof

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna jestem fanem KDE i powoli odnajduje coraz to ciekawsze plasmoidy, które w znaczny sposób zwiekszaja uzytecznosc pulpitu/systemu.

W tym temacie opisujcie plasmoidy, których uzywacie. Mam na mysli glównie te niestandardowe (nie z repo), ale standardowe tez moga byc.

Proponuje trzymac sie skladni: nazwa plasmoidu jako link do strony i krótki opis po polsku.

 

Niestandardowe:

 

veromix-plasmoid - mikser dla Pulseaudio. Dosyc zaawansowany. Odpowiednik gnome-volume-control. Szczególnie przydatny, kiedy ktos uzywa dwóch kart muzycznych, bo umozliwia latwe przelaczanie sie miedzy nimi.

 

adjustable-clock-plasmoid - wlasciwie to kolejny zegar, ale daje duze mozliwosci personalizacji ustawien (jak sama nazwa wskazuje "adjustable

 

translatoid - bardzo wygodny tlumacz wykorzystujacy translator google.

 

smooth-tasks - menedzer zadan podobny do tego w W7 (same ikonki). W samym KDE jest taka mozliwosc, ale smooth-tasks ma wiecej ustawien. Szczególnie przydatny przy pionowych panelach.

 

plasma-netgraph - minimalistyczny monitor ruchu w sieci. Pokazuje download i upload.

 

socket-sentry - monitor ruchu w sieci z podzialem na procesy, dzialajacy w czasie rzeczywistym.

 

daisy - launcher podobny do tego w Mac OS X. Innym o zblizonych mozliwosciach jest PeachyDock.

 

yawp - plasmoid pogodowy. Bardziej rozbudowany od standardowego.

 

Yasp-Scripted - znakomity monitor systemu.

 

BibleVerse - wyswietla wersety biblijne na ekranie; niestety bez polskich tlumaczen.

 

Standardowe:

 

System Load Viewer - pokazuje zuzycie procesora, pamieci i swapa.

Pastebin - automatyczne wrzucanie tekstu (kodów) i obrazków na wybrane serwery.

Klipper - schowek.

 

 

Mozna w sumie przykleic i zrobic porzadek z przyklejonymi tematami w tym dziale, z których od daaawna zaden nie jest aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w sumie przykleić i zrobić porządek z przyklejonymi tematami w tym dziale, z których od daaawna żaden nie jest aktualny.
W sumie można :) Zrobione.

 

 

Ja mam tylko prośbę o niedopisywanie w tym wątku odpowiedzi typu "bardzo dobry pomysł", "bardzo mi się przydało, dzięki" itp. "konstruktywnych" wypowiedzi zaciemniających treść.

Kto się nie zastosuje może być pewien, że "nagroda" go nie minie a post i tak zostanie skasowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam tylko yawp (yet another weather plasmoid), monitora przestrzeni na dyskach i kalendarza (pokazuje polskie swieta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam standardowych plasmoidów tzn. monitor systemu, zegar analogowy. Kiedyś miałem jeszcze przez jakiś czas zegar binarny, grę w życie i oczy :) A tak troche bardziej serio to szukam jakiegoś innego monitoru systemu niż ten defaultowy który źle wygląda w kolorach Oxygen. Najważniejsze, żeby był przeźroczysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jonshu unpinned this temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...