Skocz do zawartości

Koniec Wsparcia Dla Openoffice.Org


esail

Rekomendowane odpowiedzi

Bywa. Od F15 i tak w repo bedzie LibreOffice a z tego co na szybko przetestowalem niewiele rózni sie od OOo (w tej chwili chyba wcale?).

Oby znowu jakies przejecie nie nastapilo. [EDIT] Troche slabo, bo bez finansowego wsparcia ze strony jakies powaznej firmy LO moze za niezbyt dlugi czas mocno zwolnic rozwój.

No, glupoty pisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Libre Office w momencie powstania The Document Foundation otrzymał wsparcie od prawie wszystkich liczących się graczy na rynku (google, redhat, novell, prawie wszystkie dystrybucje itp.). Dzięki temu, że za pakietem stoi teraz fundacja non-profit, a nie żadna wielka firma, to być może jego rozwój zostanie skierowany w lepszą stronę, czyli od użytkowników dla użytkowników. Libre Office już teraz dosyć znacznie różni się od OO. Ja widzę tu same korzyści takiego obrotu sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było w OpenOffice złe? Darmowy non-M$ pakiet biurowy o wiele lepiej wyglądający i działający niż M$-Office 2007 i wyżej...

Co prawda nie widziałem LibreOffice jeszcze i wierzę wam na słowo - na razie :P - że jest dobry, ale to chyba nie oznacza by tak skreślić OpenOffice krechą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thof - bardziej mialem na mysli skreslenie "bo jest zepsuty" nie dlatego, ze skonczylo sie wsparcie (chociaz to tez powód mocny)

Heos - Otwieranie dokumentów to jeszcze bym zdzierzyl chociaz nie poczulem jego tempa jako "wolno", jakby sie cos psulo albo wieszalo to juz bym sie irytowal (pan od Informatyki <tfu> wróc Technologii Informacyjnej twierdzil wlasnie, iz mu sie na "W" OpenOffice wieszal...malo brakowalo a bym spojrzal jak na oblakanego... BA odradzal mi Linuksa na maturze z Informatyki >_< Heretyk!)

 

EDIT #1

LibreOffice...brzmi jak Library Office...a ja bardzo lubie slowo Library :P (Library + Mage == Magic Knowledge :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do licha napisałem, że "brzmi jak" czyli podobnie do słowa Library, wiem że słowo "Libre" nie jest angielskie i nawet nie próbowałem w słowniku angielskim szukać go.

Czy tu już pół-żartem nie da się nić napisać? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie prędkość LO w stosunku do OOo? Wprawdzie nadal upieram się przy OOo, szczególnie z sentymentu (byłem/jestem nie wiem jak to teraz już jest, testerem dla 64bitowych Linuksów dla polski). Niemniej gdy dziś uruchomiłem OOo, myślałem że szlaczek mnie trafi, takiej zamułki dostał. Ideałem dla mnie okazał się Lotus Symphony 3, jednak ma tak kiepski polski słownik, że bałbym się napisać w nim coś więcej, niż tekst na bloga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...