Skocz do zawartości

Zmiana Środowiska Graficznego Z Gnome = Wszystkie Inne


goro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zainstalowalem wlasnie fedore 15 .

Wczesniej mialem 14 i bylo ok ale teraz strasznie nie podoba mi sie Gnome. Chcial bym poeksperymentowac ze srodowiskami i wybrac najlepszy.

W jaki sposób moge zmienic srodowisko na inne (KDE, LXDE, XFCE, Security, Electronic-Lab, Games, Design-suite i inne) .

 

Jestem zielony i najlepiej wytlumaczyc krok po kroku.

 

Jak wlaczyc konsole bo przez AL +F2 cos mi sie pokazuje ale jak wpisuje przyklad " su " i wcisne enteru sie zamyka tak samo z innym poleceniami. Nie moge nic zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć konsole bo przez AL +F2
Alt+Ctrl+F2, ale nie musisz przechodzić do konsoli tekstowej - możesz skorzystać emulatora terminala. → http://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Jak_uruchomi.C4.87_terminal_w_trybie_graficznym.3F - pozostałe punkty poradnika też radzę przeczytać.

 

Temat przenoszę do właściwego działu.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak juz zmienie srodowisko to musze miec inne programy niz np z gonme na kde to potrzebne mi beda programy na kde ?

Nie Cie diabli wezma za taki belkot bez znaków interpunkcyjnych.

 

Domyslam sie, ze chodzi o to czy mozesz uzywac programów pisanych pod [EDIT]jeden z desktopów w innym desktopie jedno ze srodowisk w innym srodowisku[/EDIT]? Tak. Ja korzystam z XFCE, ale uzywam digikam, krusader czy k3b. Do czytania PDF uzywam evince itd. "Desktopowi purysci" przeklna mnie za to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj choćby jeden sensowny argument niby dlaczego tak jest lepiej?

Lepsza integracja oprogramowania ze środowiskiem. Np. Empathy doskonale integruje się z Gnome 3 dzięki bibliotece Telepathy. Natomiast jeśli chodzi o KDE to wiele programów korzysta z kdelibs i powiązanych, co jest niesamowicie ciężkie dla środowisk innych niż KDE. Używanie Krusadera na Gnome czy Xfce jest traumatycznym przeżyciem. Poza tym programy napisane w Gtk3 w tej chwili wyglądają fatalnie na KDE, a na stabilny oxygen-gtk3 przyjdzie nam jeszcze poczekać. Ale to nawet nie musi się rozbijać wszystko o interfejsy graficzne, bo wystarczy spojrzeć jakie problemy nadal są z GStreamerem pod KDE. Już tak długo Phonon jest rozwijany, a nadal KDE nie zbliżyło się do Gnome pod względem bezawaryjności odtwarzania dźwięku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OFFTOPIC]

Używanie Krusadera na Gnome czy Xfce jest traumatycznym przeżyciem.
Nie przesadzaj. Jak pisalem wyżej używam i nie mam problemu. A argument "za" mam jeden zasadniczy: nie ma konkurencji w zakresie dwupanelowych menedżerów plików. Gnome-commander jest zbyt słabo rozwijany a innych, o których warto wspomnieć nie ma.

Fakt, że zainstalowanie krusadera i digikama wraz z kipi-plugins spowodowało, że w GDM na liście środowisk do wyboru pojawiło się KDE ;) Więc ciężar swój musi mieć, ale nie boli.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem fanem tego programu na KDE, ale na innych środowiskach to nie to samo. Chociaż jak muszę przeszukiwać po zawartości plików to nadal go używam. W innych przypadkach jakoś mi nie pasuje, bo słabo się integruje. Jasne jest, że krusader jest zdecydowanie najbardziej zaawansowany, ale jest też kilka innych dwu-panelowych menedżerów plików, które spełniają swoje zadanie jak np. emelFM2 czy Sunflower. Chociaż jak na moje potrzeby to prawie zawsze wystarcza wciśnięcie F3 w nautilusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...