Skocz do zawartości

[F17][Gnome 3.4] Jak Zachować Pozycję Okna?


WalDo

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z wydaniem F17 postanowiłem dać szansę Gnome jako kandydatowi na "desktop codziennego użytku".

Większość tematów ogarnąłem, ale nigdzie nie mogę znaleźć sposobu zachowania pozycji okna. Jest to szczególnie irytujące przy otwieraniu okna komunikatora - nigdy nie wiem gdzie się pojawi :) Z tego co zauważyłem G3 ma paskudny zwyczaj "przyklejania" nowego okna do boku już istniejącego o ile ma miejsce a jak nie ma, to stawia w przypadkowo wybranym obszarze ekranu, zazwyczaj tam gdzie najwięcej miejsca.

 

Szukam więc opcji, która pozwoli ustawić okno na stałe w określonej pozycji albo w ostateczności czegoś co tak jak w XFCE pozwoli otwierać okno w miejscu, które aktualnie wskazuje kursor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamotane bardzo nie jest, ale nie jest to niestety to o co mi chodzi. To rozszerzenie ustawia otwiera aplikacje na wskazanym desktopie.

Mnie chodzi o to, zeby aplikacja otwierala okno zawsze w tym samym miejscu desktopu, np. zawsze w lewym górnym rogu niezaleznie czy jestem na 1., 2. czy którymkolwiek kolejnym desktopie.

 

Problem nadal nierozwiazany, wciaz nie moge nic wygooglac ani pod haslami "save position" ani pod "restore position" w polaczeniu z "gnome shell", "gnome 3" itp. Moze ktos ma pomysl na jakies inne slowa kluczowe do wyszukiwarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii aplikacji lezy, aby zapamietywac swoje ostatnie polozenie. Ja jak pisalem cos to przy zamykaniu zapisywalem pozycje do pliku XML i potem przy uruchamianiu korzystalem z tej zapisanej pozycji. Jednak mutter (menedzer okien w G3) tez moze zapamietywac. Zobacz opis na https://github.com/magcius/mutter

Ciekawsze fragmenty to:

Mutter connects to the session manager and will set itself up to be respawned. It theoretically restores sizes/positions/workspace for session-aware applications.

Lub:

Q: Why does Mutter remember the workspace/position of some apps but not others across logout/login?

 

A: Mutter only stores sizes/positions for apps that are session managed. As far as I can determine, there is no way to attempt to remember workspace/position for non-session-aware apps without causing a lot of weird effects.

Teoretycznie wszystkie okna powinny byc zmaksymalizowane wtedy inne mniejsze pojawiaja sie w lewy górnym rogu. Przez ten ponad rok jak uzywam nie zauwazylem, zeby okno pojawialy sie losowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozszerzenie ustawia otwiera aplikacje na wskazanym desktopie.

Mnie chodzi o to, zeby aplikacja otwierala okno zawsze w tym samym miejscu desktopu

 

A rzeczywiscie. :) Dodam tylko, ze mozna sztywno zaprogramowac poajwienie sie okna programu w okreslonym miejscu na pulpicie. Nawet Tk potrafi tak zrobic i zaden wm, lacznie z mutterem nie ma nic przeciwko. Przykladowo pidgin ladnie zapamietuje ostatnia pozycje i sie na niej ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...