Skocz do zawartości

/Tmp Jako Ramdysk


Amos

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle w F18 ostro jadą. (...)j' date=' /tmp jako ramdysk (= znikanie zawartości po restarcie). Oj będzie się działo.

[/quote']

To właściwie tak jakby /tmp przestał istnieć. Żeby pracować z dużymi plikami trzeba będzie poprzestawiać ustawienia aplikacji z /tmp na katalog domowy, bo przecie mało kto ma 8 i więcej GB ramu .

Do czego w ogóle zmierzają te zmiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo "$HOME/waldo" w http://fedoraproject.org/wiki/Features/tmp-on-tmpfs#Release_Notes

Przypadek? Nie sadze... :lol:

 

Chca zmienic bo wiekszosc dystrybucji idzie w tym kierunku i zalecenia FHS sa takie aby /tmp bylo czyszczone przy starcie.

Problemy beda glównie z duzymi plikami bo choc ilosc pamieci sie zwieksza to te kilka lub kilkanascie GB szybko znika. Dla takich danych sugeruja uzywac /var/tmp. Oczywiscie beda sporadyczne przypadki, ze ludzie z przyzwyczajenia zapomna / nie beda swiadomi zmian i potraca dane.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek? Nie sadze... :lol:
:lol: za czesto abrt jest u mnie w robocie :)
Chca zmienic bo wiekszosc dystrybucji idzie w tym kierunku [...]
Troche chore. Jak zauwazyl Amos nie kazdy ma > 8GB RAM. Ja wprawdzie ze swoimi 4GB spokojnie sie na razie wyrabiam bez ruszania swap, ale jak bede mial /tmp w pamieci, to juz moga sie zaczac klopoty. no, ale to bedzie mozna normalnie na dysku tez umiescic wiec to nie problem jakis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche chore. Jak zauwazyl Amos nie kazdy ma > 8GB RAM. Ja wprawdzie ze swoimi 4GB spokojnie sie na razie wyrabiam bez ruszania swap, ale jak bede mial /tmp w pamieci, to juz moga sie zaczac klopoty. no, ale to bedzie mozna normalnie na dysku tez umiescic wiec to nie problem jakis.

 

Tak, ma to byc opcja domyslna ale do wylaczenia (wystarczy montowanie wylaczyc).

Równiez mam 4GB a domyslnie ramdysk jest ustawiany na polowe RAM z tego co pamietam. Wiec gdyby mi przyszlo do glowy zrobic jakis zrzut DVD do iso to juz problem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram thofa. Uzywam na codzien ArchLinuksa i tutaj mam od X-czasu /tmp w ramfs. Moja zona uzywa Fedory 16 i tez ma przeze mnie ustawiony /tmp w ramie... nie widze zadnych negatywnych sytuacji, a i w /tmp nie mamy smieci :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...