Skocz do zawartości

[Gnome 3] Brak Menubar'a W Nautilusie, Evolution Itp


TrolleY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Zmagam się z problemem z tego co przejrzałem, to dość starym (np temat http://forum.fedora.pl/topic/21889-gnome-brak-paska-menu-w-aplikacjach/?hl=menubar), ale podawane rozwiązania nie działały u mnie z różnych powodów (np nie miałem w dconf-editorze odpowiednich kluczy, albo w ogóle nie miałem paczek które ponoć sprawiały konflikty). Problem oczywiście jak w temacie i w podanym linku. Różnica jest taka, że w gnome-terminal menubar działa normalnie, ale nie ma go w (przede wszystkim) nautilusie. Jakieś pomysły forumowicze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż może poruszę jeszcze jedną drobną kwestię która również pojawia się w tamtym wątku. Aby dodać do menu kontekstowego opcję "nowy plik" radzą tam dodać pusty plik do folderu "~/Templates". Jednakże ja nie miałem takiego folderu. Utworzenie go i wrzucenie do niego pustego pliku nic nie pomaga. Wie ktoś jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż może poruszę jeszcze jedną drobną kwestię która również pojawia się w tamtym wątku. Aby dodać do menu kontekstowego opcję "nowy plik" radzą tam dodać pusty plik do folderu "~/Templates". Jednakże ja nie miałem takiego folderu. Utworzenie go i wrzucenie do niego pustego pliku nic nie pomaga. Wie ktoś jak to naprawić?

 

Utwórz katalog Szablony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfigurację systemowa /etc/xdg/user-dirs.conf i /etc/xdg/user-dirs.defaults. Może też istnieć konfiguracja na koncie użytkownika ~/.config/user-dirs.conf a do aktualizacji konfiguracji służy komenda xdg-user-dirs-update, która jest odpalana podczas każdego logowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...