Skocz do zawartości

F21, Ale Obsuwa


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda - co z palca, to z palca :)

 

Jednak nie mogę pojąć logiki decyzji, co ma być wygodniejsze. Aktualnie na szybko skryptu czy polecenia do autostartu nie dodamy już tak: http://itechlog.com/wp-content/uploads/2011/12/gnome-session-properties.png, tylko wrzucając plik do ~/.config/autostart/nazwa_skryptu.

 

Zmiana nastąpiła dlatego, że gnome-session-properties było już "przestarzałe" (obsolete), a nowym rozwiązaniem jest właśnie Gnome Tweak Tool (z wariantu graficznego). Nie miałbym nic przeciwko, gdyby zastępowanie jednego drugim było wtedy, gdy nowa rzecz ma wszystkie możliwości poprzednika - ale sekcja autostartu w Gnome Tweak Tool nie ma możliwości wsadzenia własnego polecenia bądź skryptu <_< Niby prościej, ale trudniej ;)

 

Tak, jak GNOME 3 lubię, tak czasem brakuje mi w tym wszyskim spójności decyzji. Taki wieczny sandbox - dziś zrobimy tak, żeby potem zmienić inaczej, a na samym końcu jeszcze inną koncepcję przedstawić. Taka piaskownica - mam wrażenie, że to już się klaruje, ale podtrzymuję moje dawne słowa, że co wersję, to coś nowego do przyzwyczajenia.

 

Wiem, trochę narzekania, ale przyzwyczaisz się do jednego, a w następnym wydaniu może tego nie być - taki brak ciągłości, takie skoki sprawiają, że nigdy nie wiesz czego się spodziewać (nie używam wydań testowych, stąd nie wiem wcześniej co się zmieni, robię upgrade do następnej wersji i bum...niespodzianki :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, jak GNOME 3 lubię, tak czasem brakuje mi w tym wszyskim spójności decyzji. Taki wieczny sandbox - dziś zrobimy tak, żeby potem zmienić inaczej, a na samym końcu jeszcze inną koncepcję przedstawić. Taka piaskownica - mam wrażenie, że to już się klaruje, ale podtrzymuję moje dawne słowa, że co wersję, to coś nowego do przyzwyczajenia.

Ja to bardziej widzę tak jakby chcieli wiele rzeczy na raz zrobić nie mając na to czasu. Jak w wersji 3.8 przedstawili nowy ekran wyboru tapety który nie miał najmniejszego sensu i nabrał go jak przedstawili zmienianie tapety blokady czy ukrywali obramowania apliacji bez przedstawienia headerbarów. Gnomowe menu na innych środowiskach ma dopiero sens od 3.14 bo bez Gnome jest umieszczane w header barze po lewej stronie. Teraz projekt nabrał jakiegoś kształtu i moim zdaniem zabiorą się za doszlifowanie, mam nadzieję. 

 

 

takie skoki sprawiają, że nigdy nie wiesz czego się spodziewać (nie używam wydań testowych, stąd nie wiem wcześniej co się zmieni, robię upgrade do następnej wersji i bum...niespodzianki :) ).

Polecam blog "World of Gnome", kiedyś był na stronie http://worldofgnome.org/ ale teraz działa tylko na google+ https://plus.google.com/+WorldofGnomeOrg/posts

Ewentualnie można rawhide zainstalować na witrtualnej maszynie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...