Skocz do zawartości

Pozdro Z Fedory 22


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą reprezentatywnością to wcale nie jest tak do końca, bo nie chodzi o porównanie Fedory z innym distro, tylko F21 z F22 a akurat według mnie Twój komp jest atutem. Trudno porównać wydajność jak się by miało kompa z i7 16gb ramu i kartą z własną pamięcią i dyskiem SSD gdyż wtedy każdy system będzie chodził wydajnie. A tak to im "wolniejszy" komp, tym bardziej widoczna różnica na + albo -. Tak podpytuję bo mój lapek też nie jest najwyższych lotów i lata świetlności miał w dniu zakupu - czyli już 9 lat temu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

F22 można już było pobrać od dość dawna (jako Beta), z tego co widzę cały czas oficjalnie nadal mamy F21 a F22 widnieje jako beta. O dziwo po kliknięciu w beta F22 widać rozpiskę na F23 z datami i możliwością pobrania - która nie działa ;)

 

W skrócie:

Kiedy wydana zostanie Fedora 23? Stan wydania Data wydania Publiczna dostępność wydania Alpha wto, 11 sie 2015 Publiczna dostępność wydania Beta wto, 22 wrz 2015 Publiczna dostępność wydania finalnego (GA) wto, 27 paź 2015
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

F22 można już było pobrać od dość dawna (jako Beta),

Miałem dodać "finalną wersję" ale pomyślałem, że nie będę lać wody :P

Inaczej coś widzimy. U mnie jest już "Pobieranie Fedory 22 Workstation"... ale link nie działa :lol:

Finalna wersja jest też na torrentach i tutaj działa na 100% (sprawdzałem)

https://torrents.fedoraproject.org/

 

Kiedy wydana zostanie Fedora 23? Stan wydania Data wydania Publiczna dostępność wydania Alpha wto, 11 sie 2015 Publiczna dostępność wydania Beta wto, 22 wrz 2015 Publiczna dostępność wydania finalnego (GA) wto, 27 paź 2015

Czyli można oczekiwać, że zostanie wydana w listopadzie bo bez conajmniej jednej obsuwy się nie obędzie. Dość szybko, spodziewałem się grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już oficjalnie

http://fedoramagazine.org/fedora-22-released/

 

 

Udostępnili też obrazy netinstall a strona Spins jest dużo bardziej dopieszczona i tak odrobinę widoczna na głównej stronie pod

 

Szukasz więcej rodzajów Fedory?

Społeczność Fedory wydaje także obrazy dla architektury ARM, alternatywne obrazy Live oraz inne warianty Fedory dostosowane do konkretnych zastosowań. Można je przeglądać na witrynach Fedora Spins i Fedora Labs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Linux nie przestaje mnie zadziwiać. Gra sobie telefon, włączam bluetootha w laptopie i muzyka zaczyna lecieć z głośników. Tak po prostu. Wyobrażacie sobie ile to byłoby grzebania, żeby samemu coś takiego odpalić 5 lat temu? Zakładając, że bluetooth w ogóle by działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Hej :)

Trochę spóźnione, jednak postawiłem Fedorę 22 na wirtualce i...jestem trochę zniesmaczony zmianami w GNOME 3  :P 

Przede wszystkim:

 

- usuwanie elementów itd - wiąże się z powiadomieniami od góry, wyświetlanymi przez parę sekund. Trochę to irytowało - szczególnie, kiedy wyświetlane są w nadmiarze :)

 

- domyślnie ikony folderów są gigantyczne. Po raz kolejny ta sama niespójność, której nie rozumiem - gigantyczne elementy środowiska, przeplatają się z małymi. Ale ok, można przestawić na małe ikony :)

 

- domyślny styl po liftingu jest średnio czytelny. Białe litery na czarnym tle, tak jak poprzednio - były bardziej widoczne. Teraz jednak, na szczęście nie ma tej przepastnej czerni :)

- zmiany w GTK3 jak podejrzewam, które jeśli dobrze pamiętam - narzuciło aplikacjom swój header bar. Wygląda to teraz kiepsko - okno główne aplikacji odróżnia się teraz od headera. Zupełnie dwa osobne elementy, zamiast spójnej całości

 

- nowy yumex-dnf wygląda ładnie :)

Ogólnie myślę, że F22 przeskoczę - GNOME w F21 pasuje mi bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...