Skocz do zawartości

Pozdro Z Fedory 22


SeeM

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tego posta pisze z poziomu FEDORY 22 uruchomionej z pytki live z pulpitem KDE 5

na domyslnych ustawieniach grafiki pulpit nie chcia sie uruchomic ,

dopiero po wybraniu opcji "basic video" pokazal sie pulpit KDE ale w dosc niskiej rozdzielczosci . W wynikach polecenia LSMOD nie widac modulu RADEON ani modulu CATALYST . Jak wiec na fedorce 22 instalowac stery grafiki AMD lub NVIDII ?

Dlaczego po wejsciu na "fedora.pl" widzimy nadal ze FEDORA 21 is released , choc od 26 maja jest juz FEDORA 22 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Catalysty nie mają paczek podtrzymywanych w repozytorium i trzeba się bawić na własną rękę. Jest parę blogów gdzie mili ludzie od czasu do czasu dają radę wymodzić nietrudny rytuał do odbębnienia z danym Kernelem, paczką Catalystów i jakimiś dodatkowymi plikami tak by działało.

Z kolei nVidia chyba ma na bierząco paczki w repozytorium (RPMFusion rzecz jasna).

Ktoś gdzieś spakował Catalysty w postać gotowego RPM, ale to nie jest w oficjalnym repozytorium, więc jakieś tak ryzyko, że paczki są "lewe" niestety pozostaje (aka nie są podpisywane kluczem GPG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego posta pisze z poziomu FEDORY 22 uruchomionej z pytki live z pulpitem KDE 5

na domyslnych ustawieniach grafiki pulpit nie chcia sie uruchomic ,

dopiero po wybraniu opcji "basic video" pokazal sie pulpit KDE ale w dosc niskiej rozdzielczosci . W wynikach polecenia LSMOD nie widac modulu RADEON ani modulu CATALYST . Jak wiec na fedorce 22 instalowac stery grafiki AMD lub NVIDII ?

 

@slabypingwin zachowujesz się jak dzieciak, który ma pierwszy raz kontakt z Fedorą. Nie radzisz sobie z Fedorą, nie rozumiesz jej, zmień dystrybucje np. na mageie 5. Tam masz ładne centrum sterowania, kilka klików i po krzyku. Będziesz miał te swoje sterowniki AMD i NVIDII.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z przykrością stwierdzam, że Fedora 22, to jedno z gorszych wydań z jakimi miałem do czynienia. Sterownik nouveau zachowuje się u mnie niestabilnie, a instalacja zamkniętych sterowników nvidii powoduje wywalenie się kernela. :o  Będę musiał wrócić do F 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc takie rzeczy wypada podać konfigurację sprzętową. U mnie wszystko OK na zamkniętych sterownikach, ale mam przestarzałą kartę (gf8400) i korzystam z kmod-nvidia-340xx. Nouveau faktycznie słabo mi działały: nie dostawałem prawidłowej rozdzielczości 1920x1080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc takie rzeczy wypada podać konfigurację sprzętową. U mnie wszystko OK na zamkniętych sterownikach, ale mam przestarzałą kartę (gf8400) i korzystam z kmod-nvidia-340xx. Nouveau faktycznie słabo mi działały: nie dostawałem prawidłowej rozdzielczości 1920x1080

Mam troszkę nowszą kartę (gf750ti) i korzystam z nowszego kmod-nvidia. Żeby było ciekawiej, wróciłem do Fedory 21, która obecnie ma kernel 4.1.4-100 czyli prawie taki sam jak w F22, a nie miałem najmniejszych problemów ze sterownikami nvidii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...