Skocz do zawartości

Brak Karty Wifi Centos7


wlprzemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po swiezym zainstalowaniu centos7 na laptopie DELL E6400 nie widzi mi karty wifi

 

/sbin/lspci | grep Broadcom

0c:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4322 802.11a/b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)

nie potrafie poradzic sobie ze sterami do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudować sam! - ja jako zwykły user linuxa?! Nie ma jakiś prostrzych metod, zwykły użytkownik chcący korzystać z podstawowej wer linuxa musi zmierzyć się z tak skomplikowanymi operacjami :(

 

W podanym linku jest to w miarę wytłumaczone, z tego co na szybko rzuciłem okiem.

 

Poza tym, CentOS to system w głównej mierze serwerowy, więc nie wiem czemu wpakowałeś go na laptopa z zamiarem używania jako desktop. Nie, żeby się nie dało, ale jakby CentOS oraz chęć nowoczesnego desktopu up-to-dane, nieco się wykluczają :) Dlatego słowa o podstawowej wersji Linuksa są trochę niefortunnie dobrane - to nie jest podstawowa wersja, szczególnie pod bazę desktopową ;) Chyba, że zainstalowałeś na real hardware system np. do nauki, no to wtedy masz szybki kurs, bo chyba taki był zamiar :) Na Windows Server też nie jest tak, że wszystko się klika, a PowerShell jest z nudów zainstalowany :P

 

Proponuję, abyś zainstalował normalną Fedorę skoro już tu jesteś - rozwiąże to w przyszłości większość Twoich problemów z systemem (nowsze tutoriale, większe repo, nowszy kernel etc). Z Broadcomami zawsze były jakieś problemy - a konkretnie z ich driverami, takie korpo. Osobiście omijam z daleka, lecz w Twoim przypadku nieco za późno ;)

 

W Fedorze wystarczy jeśli się nie mylę zainstalować broadcom-wl i wsio - jak szczęście dopisze, to zadziała :) Szybki tutorial poglądowy (choć w zasadzie niepotrzebnie zdemonizowany konsolą): http://www.cyberciti.biz/faq/fedora-linux-install-broadcom-wl-sta-wireless-driver-for-bcm43228/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest do nauki jak widzisz ;) W tym przypadku zawiniły tylko sterowniki Broadcoma - tego lepiej unikać na spółkę z kartami graficznymi ATi (jeśli jesteś graczem, w przeciwnym razie otwarte sterowniki wystarczają).

 

Nie licz na to, że jakiekolwiek zarządzanie serwerem obędzie się bez konsoli. Prawdę mówiąc, jeśli admin jest dobry, to na serwerach GUI nawet nie zobaczysz a jeśli tak, to tylko z wygdy admina. Krótko mówiąc - konsolę na desktopach da się w domowych zastosowaniach pominąć, ale na serwerze nie bardzo. Nawet dla Windows w końcu dokooptowano PowerShell, bo brakowało porządnego narzędzia CLI. Po prostu dobrze mieć tego świadomość. U mnie w pracy - nawet prosty serwerek hostujący www, nie ma środowiska graficznego.

 

Każda próba z jakimkolwiek problemem tak wygląda - najpierw ściana i rany jak ja to zrobię, a potem rozwiązanie ;) Cierpliwości i spokojnie - nie łam się w razie czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i wiem iż na serwerach tylko konsola, dlatego napisałem iż chciałem coś co jest najbardziej popularne więc redhat/centos i ze względu na początek i łatwość dla mnie, będzie mi GUI pomagać w razie gdy zatne się z konsolą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z broadcomem, nawet na Fedorze, gdzie mógłbym korzystać z akmoda, radzę sobie przypomocy b43-fwcutter.

 

Dobry opis jest na http://linuxwireless.org/en/users/Drivers/b43/#Other_distributions_not_mentioned_above , Dobrze by było, żebyś nie musiał kompilować samego pakietu b43-fwcutter. To dosyć popularna sprawa i myślę, że gdzieś ten pakiet dla C7 powinieneć znaleźć. Fwcutter jest o tyle fajny, że dziala niezależnie od wersji kernela i nie trzeba niczego przebudowywać po aktualizacjach.

If you are using the b43 driver from 3.2 kernel or newer:

After installing b43-fwcutter, download version 5.100.138 of Broadcom's proprietary driver and extract the firmware from it:

Toggle line numbers

   1 export FIRMWARE_INSTALL_DIR="/lib/firmware"
   2 wget http://www.lwfinger.com/b43-firmware/broadcom-wl-5.100.138.tar.bz2
   3 tar xjf broadcom-wl-5.100.138.tar.bz2
   4 sudo b43-fwcutter -w "$FIRMWARE_INSTALL_DIR" broadcom-wl-5.100.138/linux/wl_apsta.o

Wiem, że procedura wygląda strasznie :) , ale to jednorazowa robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...