Skocz do zawartości

Instalacja otwartej Javy 8


fredro

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą sprawdziłem i nie da się. Kreatorek pierwszego uruchomienia nie widzi jdk zainstalowanego w /usr/lib/jvm, nawet po wklepaniu ścieżki ręcznie. Widzi natomiast javę od Oracle. Ściągnij sobie Java JDK http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/index.html , rozpakuj do dowolnego katalogu i podaj tę ścieżkę w Intelij przy pierwszym uruchomieniu programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fredro napisał:

Dziwne, u mnie działa. Podałem tylko odpowiednią ścieżkę do Javy w Idea IntelliJ. Mogę kompilować programy Javy, działa nawet Kotlin.

Java jest dziwna. :) Potrafię coś napisać, ale nigdy jej nie zrozumiem. Jaką konkretnie ścieżkę podałeś? Może mi się kiedyś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Edit Configuration w JRE wybrałem /usr/lib/jvm/java-1-8.0-openjdk/jre. Ale teraz widzę że IDE samo mi przestawiło na 1.8(java version "1.8.0_141"). Co do samej Javy, to ja obecnie uczę się programować w języku programowania Kotlin, a potem nauka Androida pod niego. Java mnie kiedyś zraziła i po prostu jej nie lubię. Oracle ponoć chcę jej kierownictwo oddać w inne ręce. http://twojepc.pl/news36248/Oracle-chce-oddac-stery-Javy-komus-innemu.html 

Kotlin jest Open Source, ma wsparcie Google i JetBrains. Do tego jest łatwiejszy od Javy, nowocześniejszy i jego składnia nie jest tak rozwlekła jak ta w Javie. Jest pewnikiem że będzie zawsze posiadał najlepsze IDE dostępne na rynku. Jedynie co mi brakuje to mała liczba materiałów i tutoriali na jego temat, ale to kwestia czasu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SeeM napisał:

Przed chwilą sprawdziłem i nie da się. Kreatorek pierwszego uruchomienia nie widzi jdk zainstalowanego w /usr/lib/jvm, nawet po wklepaniu ścieżki ręcznie. Widzi natomiast javę od Oracle.

Może musisz przełączyć na odpowiednią wesję javy za pomocą polecenia alternatives --config java

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do Idea IntelliJ, to miałem taki przypadek w Gnome Shell. Usunąłem poprzednią wersję IntelliJ, aby pobrać nową wersję tego środowiska programistycznego, to potem nie mogłem wcale dodać ikony IntelliJ na stałe do lanuchera po lewej stronie. Musiałem edytować plik ~local/share/applications/jetbrains-idea-ce.desktop i zmienić na odpowiednie wpisy ideaIC-2017.2.3/idea-IC-172.3968.16. Ponieważ zalegały tam numerki poprzedniej wersji IntelliJ. Po tym działaniu już ta cała wyszukiwarka Dash znajdowała ikonę Idea.

[Desktop Entry]
Version=1.0
Type=Application
Name=IntelliJ IDEA Community Edition
Icon=/home/fredro/IDE/ideaIC-2017.2.3/idea-IC-172.3968.16/bin/idea.png
Exec="/home/fredro/IDE/ideaIC-2017.2.3/idea-IC-172.3968.16/bin/idea.sh" %f
Comment=The Drive to Develop
Categories=Development;IDE;
Terminal=false
StartupWMClass=jetbrains-idea-ce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...