Skocz do zawartości

Czarny ekran po logowaniu


shakin23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zainstalowałem bez żadnych błędów fedorę 26 (Fedora-Workstation-Live-x86_64-26-1.5) obok win7 na odrębnych partycjach. Po instalacji kliknięty restart systemu nie odniósł oczekiwanego skutku (czarny ekran) i musiałem robić twardy reset. Po restarcie pokazał się monit GRUB z wyborem 3 systemów: fedora26, fedora rescue i win7. Po wyborze fedory26 i załadowaniu się plików pojawia się okno logowania. Po poprawnym zalogowaniu ekran zmienia się na szary, potem na czarny z kursorem myszki, którym nie można ruszyć, alt + F1-F4 nie działa. Jedyne co mogę próbować zdziałać to tryb tekstowy przed logowaniem lub edit w GRUB. Spotkaliście się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwiążę problemu, ale przełączanie na konsole tekstowe: Ctrl-Alt-F2 do F6.
Jaka karta grafiki? Masz tylko grafikę na procesorze czy dodatkową kartę? Podaj te informacje, bo bez tego trudno coś wymyślić.
Przełącz na konsolę tekstową i sprawdź

dmesg | tail

Może pokaże się błąd. Albo sprawdź /var/log/messages.
Sprawdziłbym też uruchomienie z GRUBa z opcji Fedora rescue.

 

[EDIT]
Sprawdziłbym jeszcze na bugzilla.redhat.com czy ktoś nie zgłaszał podobnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem częściowo rozwiązany,  na płycie głównej mam zintegrowaną intelowską VGA, poza tym włożona jest dodatkowo GTX 560 Ti. Po odłączeniu tej drugiej problem znikł.

Powstaje teraz pytanie co zrobić żeby móc korzystać z fedory z wykorzystaniem karty gtx?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2017 o 17:44, shakin23 napisał:

Po wyborze fedory26 i załadowaniu się plików pojawia się okno logowania. Po poprawnym zalogowaniu ekran zmienia się na szary, potem na czarny z kursorem myszki, którym nie można ruszyć, alt + F1-F4 nie działa. Jedyne co mogę próbować zdziałać to tryb tekstowy przed logowaniem lub edit w GRUB. Spotkaliście się z podobnym problemem?

Tak. Spotkałem się z tym po świeżej instalacji F26. Błędy w jądrze powodowały zamarznięcie Gnoma przy logowaniu z domyślnie włączonym Waylandem. Na ekranie logowania naciśnij zębate kółko i wybierz gnome z Xorg. Ostrzegali, że jest lipa:

https://fedoraproject.org/wiki/Common_F26_bugs#Wayland_sessions_crash_on_start_on_some_NVIDIA_graphics_cards.2C_logs_show_fifo:_read_fault_error

Po długiej walce na Bugzilli udało się poprawić jądro i wersje od 4.12.5-300 nie mają tego błędu. W wolnych chwilach możesz poczytać jak wyglądała walka :)

https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1457626

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...