Skocz do zawartości

Aktualizacja Fedory do wersji 27


fredro

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można już zaktualizować Fedorę 26 do wersji 27 beta? Teraz ponoć Fedora zrezygnowała z obrazów alpha, są tylko obrazy ISO w wersji beta. Czy tym sposobem poprawnie zaktualizuję, zmieniając tylko na 27 w tym poleceniu?

https://fedoramagazine.org/upgrading-fedora-25-fedora-26/
sudo dnf system-upgrade download --releasever=26

Stabilna wersja wychodzi 31 grudnia tego roku, więc już blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale 3 uwagi:

  1. wykonaj wcześniejsze polecenia podane w artykule, do którego link podałeś
  2. jeśli w czasie wykonania dnf upgrade zaktualizowany zostanie kernel, to zrestartuj komputer przed upgradem do 27
  3. pamiętaj, że F27 to jeszcze nie jest stabilna wersja, więc może być różnie...

Ja zrobiłem upgrade na maszynie wirtualnej i poszło bez większych problemów. Musiałem odinstalować grub2-efi-modules. Nie miałem na VM zainstalowanych repozytoriów RPM Fusion, ale są dostępne dla wersji F27, więc nie powinno być źle.

No i ja miałem na VM zainstalowany XFCE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobieram Fedore 27 beta i spróbuję zainstalować na starym laptopie z procesorem AMD E2, 4 GB RAM i kartą graficzną Radeon. Kiedyś działała na nim Fedora 25, teraz LMDE tam siedzi. Ale dziś to się zmieni, chce na wszystkich moich urządzeniach, przejść z Xorg na Wayland :rolleyes:

https://dl.fedoraproject.org/pub/alt/stage/27_Beta-1.5/Workstation/x86_64/iso/Fedora-Workstation-Live-x86_64-27_Beta-1.5.iso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też UEFI działało dobrze na Fedorze 25, z Alfą 26 był problem instalatora. Teraz czekam na stabilne wydanie Fedory 27 i też przeskakuje o numerek na moim głównym laptopie. Używam kart graficznych intela i AMD Radeon, więc problemów jakichś większych nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...